yükseltilmiş döşeme

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME SİSTEMLERİ

Yükseltilmiş döşeme sistemleri tipik olarak ofis mekanları, hastaneler, labaratuvarlar, bilgisayar odaları ile televizyon ve iletişim merkezlerinde masaların, çalışma gruplarının ve ekipmanların yerleşiminde erişebilirlik ve esneklik sağlamak için kullanılır. Ekipmanlar, modüler elektrik tesisatı sayesinde oldukça kolay bir şekilde taşınır ve yeniden bağlanırlar.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri altta kalan mekana serbestçe erişimin sağlanabilmesi için temel olarak ayarlı ayaklar tarafından taşınan sökülebilir ve değiştirilebilir döşeme panellerinden oluşmaktadır. Döşeme panelleri, tipik olarak 600 mm ölçülü kare şeklinde, çelikten, alüminyumdan, çelik veya alüminyum kaplı ahşaptan veya hafif donatılı betondan oluşurlar.

Paneller, karo halı, vinil karo veya yüksek basınçlı laminatla bitirilebilir, yangın sınıflamalı ve elektrostatik boşalma kontrollü kaplamalarla kaplanabilirler. 

Ayaklar, 300 ila 450 mm bitmiş döşeme yüksekliği sağlayabilecek şekilde ayarlıdır. 200 mm kadar az bir minimum bir bitmiş döşeme yüksekliğine kadar inmek mümkündür.

Taşıyıcı profil kullanan sistemler, profilsiz sistemlere göre daha büyük yanal dengeye sahiptir, yapı yönetmeliklerinin yanal denge koşullarını sağlamak için sismik ayaklar kullanılabilir. 

Tasarım yükleri 1220 ila 3050 kg/m2 arasında değişir; daha ağır yükleri taşımak için 5490 kg/m2 ye kadar çıkılabilmektedir.

Döşeme altı boşluğu, bilgisayar, güvenlik ve iletişim sistemleri için elektrik hattı, dağıtım kutuları ve kabloların yerleştirilmesinde kullanılır. Boşluk aynı zamanda HVAC sisteminden gelen havanın dağıtımı için bir hava hücresi görevi görebilir, böylece tavandaki hava hücresi sadece dönen hava için kullanılır. Gelen soğuk havanın ondan daha yüksek sıcaklıktaki dönen havadan ayrılması enerji tüketimini azaltır. Hava hücrelerinin toplam yüksekliğinin azaltılması, aynı zamanda yeni yapının döşemeden döşemeye yüksekliğini de azaltacaktır.Etiketler : yükseltilmiş döşeme sistemleri, yükseltilmiş döşeme sistemi nedir
Kategoriler » Hakkımızda » Çatı Uygulamaları » İletişim » Mantolama Nedir » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Banyo Tadilatı » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Bina Güçlendirme » Büyük Kapılar » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Dekoratif Mobilya Uygulamaları » Doğal Havalandırma » Döner Kapılar » Döşeme Sistemleri » Duvar Bezeme Restorasyonu » Elektrik Prizleri » Engelliler İçin Mekan Tasarımı » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Evleri » Güneş Işığı Kullanımı » Hareket Derzleri » Havalandırma Sistemi » Hidroelektrik Tesisleri » Kalıp ve İskele Sistemleri » Kapalı Yüzme Havuzu » Kapı Kilit Sistemleri » Kapı Menteşeleri » Kontrplak Kaplama » Kornişlerin Monte Edilmesi » Ksilolit Kaplama » Linolyum Kaplama » Macun Nedir » Mantolama Firmaları » Mekan Ölçüsü Alma » Merdiven Nedir » Mimaride Doğal Taş Kullanımı » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Tadilatı » Oda İklimi Nedir » Ölçüler ve Ağırlıklar » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Şantiye Nedir » Sedef Kakma » Sitemap » Sitemap2 » Solar Mimarisi » Strüktürel Çerçeveler » Su Çimento Oranı » Taş Oyma » Taşıyıcı Sistemler » Tekstil Yapılar » TV Antenleri » Vernik Nedir » Vida Nedir » Yangın Sistemleri » Yangına Dayanıklı Camlar » Yapı Biyolojisi » Yapı Elemanları » Yapı Havalandırma Tekniği » Yapı Sistemleri » Yapı Taşlarının Özellikleri » Yapı Türleri » Yapıştırıcılar Nedir » Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri


Yedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım SDIT
Site Haritası