atrs crafts ev dekorasyonu

ARTS AND CRAFTS EV DEKORASYONU

20. yüzyılın ilk devreleri art nouveau tarzının viktoryadan geçişi şeklinde başladi. Arts and crafts yeniliklerin beraberinde getirdiği fabrika üretimine karşı, el sanatının öneminin eskimediğini göstermek için ortaya çıkmıştır.

 Ahşap Seçimi: Genellikle ahşap doğal hali ile masif olarak kullanılır. Ahşabın vernik dışında neredeyse renklendirilmediği tek tarzdır.

 Renkler :  Doğadan direk alınan sesiz bir güzellikte doğal taşların, yaprakların, otların ve agaç köklerinin boya  paletindeki renkleri gibidir. Renkler doğal haline tozlu ya da doğada olduğu tonlarda kullanmak en önemli özelliğidir.

 Mobilyalar :  Mobilyalar viktorya tarzı kanepelerden ve mobilyalardan oymalı, el işlemeli tarzdan cok daha uzak, genelde daha sade ve çok fonksiyonlu olarak tasarlanmaktadır.

 Yer Döşemeleri:  Parkeler ve masif tahtalardan oluşur.

 Detaylar : Boyamalar el yapımını ön plana çıkartır. Viktorya tarzına ve duvar kağıtlarına alternatif detaylar sunar.

 Aydınlatmalar : Mika ve tiffany tarzını cam lambalarda ön plana çıkartır. Yapılan çalısmalar organik bir zenginlik ve hissiyat vermektedir.

 Pencereler : Parça camlardan ve renklerden oluşur. Kurşunlu vitraylar modern olarak orantılanıp pencere camlarının tümünü oluşturur. Bu desenler doğrusal veya geometric şekilde tasarlanır.

ARTS AND CRAFTS MUTFAK ÖRNEĞİ

arts and crafts mutfak

ARTS AND CRAFTS BANYO ÖRNEĞİ

arts and crafts banyo

ARTS AND CRAFTS YATAK ODASI ÖRNEĞİ

arts and craft yatak odasıEtiketler : arts craft


Benzer Konular Ev Dekorasyon Örnekleri Dekorasyon Stilleri Anasayfa Art Deco Ev Dekorasyonu Art Nouveau Ev Dekorasyonu Arts Craft Dekorasyonu Bohem Ev Dekorasyonu Chinese Ev Dekorasyonu Country Ev Dekorasyonu Eklektik Ev Dekorasyonu Endüstriyel Ev Dekorasyonu Fransız Ev Dekorasyonu Gothic Ev Dekorasyonu İskandinav Ev Dekorasyonu Klasik Ev Dekorasyonu Minimalist Ev Dekorasyonu Modern Ev Dekorasyonu Ortaçağ Tarzı Ev Dekorasyonu Rustik Ev Dekorasyonu Victorian Ev Dekorasyonu Vintage Ev Dekorasyonu Zen Ev DekorasyonuYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus