sıva nasıl yapılır

İÇ CEPHE SIVASI

İç cephe sıvası, bina duvarlarının iç yüzeylerini düzgün bir hale getirmek ve estetik bir görünüm elde etmek için yapılan sıvalardır. Kaba sıva ve ince sıva olmak üzere iki kat olarak yapılırlar.

İÇ CEPHE SIVASI NASIL YAPILIR

 Sıva yapılacak duvarın yüksekliği kat yüksekliğinden fazla olamayacağı için 80-100 cm yükseklikte sehpaların üzerine kalas yardımı ile çalışma iskelesi hazırlanır.

 Köşelerin doğrultusunda alttan ve üstten 1,5 – 2 cm kalınlıkta çıtalar duvara yerleştirilir.

 Su terazisi ya da şakül ile düzgünlüğü kontrol edilerek dozajı yüksek harç ile duvara tespit edilen çıtalar arasına ip çekilerek duvar yüzeyindeki alçaklıklar ve yükseklikler tespit edilir ve bu kısımlara çıtalar yerleştirilir.

 Tespit edilen çıtaların arası kaba harç ile doldurulur ve düşey yönde mastar çekilir. Hazırlanan mastarlıkalra ano denir. Anoların arası ıslatılır ve temizlenir.

 Önce serpme (sulu harç) sonra koyu kıvamda harç üst taraftan başlayarak duvar yüzeyine mala yardımı ile atılır ve her defasında mastar çekilerek fazlalıklar alınır. Sıva esnasında dökülen harçlar kurumadan toplanmalı ve tekrar kullanılmalıdır.

 Kaba sıvanın yüzeyi ince sıvayı tutabilmesi için pürüzlü olmalıdır.

 İç cephe sıva uygulamasında fayans ve mozaik kaplanacak yüzeyler sıvanmaz.

İÇ CEPHE SIVA FİYATI

İç cephe sıva fiyatları kullanılacak ürünlere ve yapılacak uygulamanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. İç cephe sıva metrekare fiyatları 25 - 30 TL arasında değişiklik göstermektedir.Etiketler : iç cephe sıva


Benzer Konular İç Cephe Sıva Uygulaması İç Cephe Sıva Anasayfa Bağdadi Sıva Uygulaması Çimento Sıva Uygulaması Edelputz Sıva Uygulaması İşçilikten Kaynaklanan Hatalar Kamış Üzerine Sıva Kireç Sıva Uygulaması Kumlu Alçı Sıva uygulaması Kumlu Kireç Alçı Sıva Malzemeden Kaynaklanan Sıva Hataları Mermer Sıva Uygulaması Perdahlı Sıva Uygulaması Piyer Artifisiyel Sıva Uygulaması Püskürtme Sıva Uygulaması Rabits Sıva Uygulaması Serpme Sıva Uygulaması Yüzeyden Kaynaklanan Sıva HatalarıYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus