seval plastik pvc perde rayı

korniş modelleri   korniş montajı   korniş perde

perde rayı aksesuarları   perde rayı çeşitleri   perde rayı fiyat

perde rayı fiyatları   perde rayı gizleme   perde rayı montajı

dekoratif perde rayı   korniş aksesuarları   korniş aparatı

korniş bağlantısı   korniş çeşitleri   korniş dönüşü

korniş dübeli   korniş fiyatı   korniş gizleme

perde rayı nasıl takılır   perde rayı ne demek   perde rayı üreticileri

perde rayı   perde rayları ve aksesuarları   pvc perde rayı fiyatları

korniş dübeli   perde rayı dübeli   pvc perde rayı dübeli

perde rayı finali   korniş finali   perde rayı montaj ayağı

PERDE RAYI VE AKSEAURLARI

Hammadde olarak PVC, alüminyum ve  ahşaptan imal edilen perde asma gereçlerine korniş ya da perde rayı denilmektedir. Son yıllarda alüminyum yerine PVC kullanımı artmıştır. Ev dekorasyon stillerine göre de yaygın olarak ahşap perde rayları kullanılmaktadır. Perde rayı montajı için yapıştırma ve dübel sistemi kullanılmaktadır.

YAPIŞTIRMA SİSTEMİ İLE KORNİŞ NASIL TAKILIR 

Gerekli Malzemeler : Polimer bazlı mastik yapıştırıcı, silikon tabancası, demir testere, metre, maket bıçağı, çift taraflı bant.

Yapıştırma Uygulaması : Kornişin takılacağı yerin ölçüsü alındıktan sonra ince demir testeresi ile istenilen ebatta kesilir. Maket bıçağı yardımıyla kesilen çift taraflı bant çok sık olmamak kaydıyla ray üzerine yapıştırılır ve üzerindeki kağıt tabakası soyulur. Boş olan yerler polimer mastik ile doldurulur. Yapıştırma hazırlığı bitirildikten sonra, yapıştırılacak yüzey temiz bir bez ile silinerek tozdan ve kirden arındırılır. Korniş tavana yapıştırılır ve birkaç dakika baskı uygulanır, yaklaşık 20 dk sonra korniş tavana tam olarak yapışmış olacaktır.

PERDE RAYI MONTAJI NASIL YAPILIR

Gerekli Malzemeler : Demir testeresi, matkap, dübel, vida, metre, şarjlı ya da el tornavidası.

Montaj Uygulaması : Kornişin takılacağı yerin ölçüsü alındıktan sonra ince demir testeresi ile istenilen ebatta kesilir. Ağır devirli ve 10 mm’lik düz matkap ile korniş üzerinde gerekli yerlere delikler açılır. Aynı anda hem kornişin hem de tavanın delinmesinden kaçınılmalı iki işlem bir birinden ayrı olarak yapılmalıdır. Korniş üzerine açılan deliklerden tavan işaretlenir ve matkabın beton ucu ile montaj delikleri açılır. Tavan deliklerine plastik perde rayı dübelleri takıldıktan sonra, perde rayı ve tavan delikleri eşleştirilerek, vidalama tekniği ile tavana sabitlenir. 

PERDE RAYI FİYATLARI

Perde rayı fiyatları kullanılacak malzeme cinsine göre korniş tipine göre değişiklik göstermektedir. PVC perde rayı metre fiyatları 3 - 13 TL arasında değişiklik göstermektedir.Etiketler : perde rayı


Benzer Konular Ev Dekorasyon Ürünleri Dekorasyon Ürünleri Anasayfa Aydınlatma Ürünleri Bahçe Malzemeleri Dekoratif Ürünler Dolap Çeşitleri Kapı Modelleri Koltuk Örnekleri Modern Sandalyeler Perde Rayı Sandalye Örnekleri Sehpa Örnekleri Tv ÜniteleriYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus