sıcak sulu ısıtma sistemleri

SICAK SULU ISITMA SİSTEMLERİ

Sıcak sulu veya hidronik ısıtma, kazandan ısıtılan suyun pompayla borular aracılığıyla radyatörlere veya konvektörlere dolaştırılmasıyla ısıtma sağlayan bir sistemdir. Buharlı ısıtmada da benzer bir yöntemle, kazanda buhar üretilir ve borularla radyatörlerde dolaşım sağlanır. Büyük kentlerde ve yapı konseptlerinde merkezi bir ısıtma tesisinde üretilen sıcak su veya buharı yeraltı borularıyla dağıtılabilir. Bu dağıtım, tekil yapılar içinde kazan gereksinimini ortadan kaldırır.

permolit silikonlu iç cephe boyası fiyatı Su kazanı, içinde suyun ısıtıldığı veya buharın üretildiği kapalı bir kaptan veya kaplar ve tüpler içeren bir sistemden oluşur. Isı, gazın veya yağın yanmasıyla veya elektrik dirençli serpantinler aracılığıyla elde edilebilir. Kazanın üzerinde, buhar basıncının belirli bir düzeyi aşmasıyla harekete geçerek açılan ve basıncın güvenli veya kabul edilebilir bir seviyeye inmesine kadar buharın çıkışına izin veren bir güvenlik valfi bulunur.

permolit silikonlu iç cephe boyası fiyatı Tek borulu sistem, sıcak suyun sırayla her bir radyatör veya konvektöre tek bir boruyla taşındığı sıcak sulu ısıtma sistemidir.

permolit silikonlu iç cephe boyası fiyatı İki borulu sistem, sıcak suyu kazandan radyatör veya konvektörlere tek bir boruyla getirdiği ve suyun kazana ikinci bir boruyla döndürüldüğü sıcak sulu ısıtma sistemidir.

permolit silikonlu iç cephe boyası fiyatı Düz dönüşlü sistem, her bir radyatör veya konvektörden dönüş borusunun  kazana en kısa yoldan geldiği borulu sıcak sulu ısıtma sistemidir.

permolit silikonlu iç cephe boyası fiyatı Ters dönüşlü sistem, her bir radyatör ve konvektör için besleme ve dönüş borularının uzaklıklarının yaklaşık olarak eşit olduğu, iki borulu sıcak sulu ısıtma sistemidir.

permolit silikonlu iç cephe boyası fiyatı Kuru dönüş, bir buharlı ısıtma sisteminde hem havayı hem de yoğunlaşma suyunu taşıyan dönüş borusudur.

permolit silikonlu iç cephe boyası fiyatı Radyatörler, içlerinden sıcak su veya buhar geçen bir dizi boru veya kangaldan oluşurlar. Isıtılan borular bir mekanı temel olarak ışınım yoluyla dolaştığı ısıtma birimleridir.

permolit silikonlu iç cephe boyası fiyatı Kanatlı boru tipi konvektörler, çevredeki havaya ısı aktarımını maksimuma çıkarmak için sık aralıklı düşey kanatlara sahip yatay tüplerden oluşan süpürgelik tipi konvektörlerdir. Soğuk hava aşağıdan taşınım yoluyla içeri alınır, kanatlara temas halinde ısınır ve yukarıdan dışarı verilir.Etiketler : hidronik ısıtma


Benzer Konular Isıtma ve Soğutma Sistemleri Isıtma Soğutma Anasayfa Cebri Havalı Isıtma Elektrikli Isıtma Sistemleri Radyan Isıtma Sistemleri Sıcak Sulu IsıtmaYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus