elektrikli ısıtma sistemleri

ELEKTRİKLİ ISITMA SİSTEMLERİ

Elektrikli ısıtmanın elektrik dirençli ısıtma olarak ifade edilmesi daha doğru olur. İletkenlerde bulunan bir özellik olan direnç sayesinde akımın geçişine karşı koyulur ve böylece elektrik enerjisi ısıya dönüştürülür. Elektrik dirençli ısıtma elemanları, bir cebri havalı ısıtma sisteminde kazanın veya kanalların içindeki hava akımına bırakabilir veya bir hidrolik ısıtma sistemi için ısı sağlayabilir. Elektrik enerjisiyle daha doğrudan bir ısıtma yöntemi, mekanı ısıtan birimlerin içine tel veya sargı biçimindeki dirençlerin yerleştirilmesidir. Elektrik dirençli ısıtıcılar kompakt ve çok yönlüdürler, fakat nem ve hava kalitesini kontrol edemezler.

permolit boya fiyatları Elektrik dirençli ısıtma elemanları, bir odanın çevresine yerleştirilmiş süpürgelik tipi konvektörlerde barındırılabilir. Oda havası birimler arasında taşınım yoluyla dolaşırken sargı dirençleri tarafından ısıtılır. 

permolit boya fiyatları Elektrikli ısıtıcı birimleri, fan yardımıyla oda havasını çeker ve odaya geri üflemeden önce dirençli ısıtma sargılarından geçirirler.

permolit boya fiyatları Döşeme birimleri, mutfak dolaplarının ve banyo dolaplarının altı gibi alçak mekanlara yerleştirilmek üzere tasarlanmışlardır.

permolit boya fiyatları Duvar birimleri, banyolar, mutfaklar ve diğer küçük odalarda yüzeye monteli veya gömülü olarak kullanılacak şekillerde mevcuttur.

permolit boya fiyatları Gömülü döşeme birimleri, tipik olarak pencere veya camlı açıklıkların döşeme çizgisine kadar indiği yerlerde kullanılırlar.

permolit boya fiyatları Sanayi tipi ısıtma birimleri, kontrollü çıkışlara sahip metal kasaların içine yerleştirilir ve bir tavan veya çatı strüktürüne asılacak biçimde tasarlanırlar.

permolit boya fiyatları Kuvarslı ısıtıcılar, yansıtıcı bir arkalığın önünde kızılötesi ışınım üreten kuvars-cam tüplerle kapatılmış dirençli ısıtma elemanlarından oluşurlar.Etiketler : elektrikli ısıtma


Benzer Konular Isıtma ve Soğutma Sistemleri Isıtma Soğutma Anasayfa Cebri Havalı Isıtma Elektrikli Isıtma Sistemleri Radyan Isıtma Sistemleri Sıcak Sulu IsıtmaYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus