banyo dekorasyonu

banyo dekorasyonu fikirleri  banyo dekorasyonu aksesuarları   banyo dekorasyonu blog  banyo dekorasyonu fiyatları

en güzel banyo dekorasyonu  banyo dekorasyonu hakkında bilgi   banyo dekorasyonu için öneriler  banyo dekorasyonu istanbul

banyo dekorasyonu kendin yap  banyo dekorasyonu modelleri   banyo dekorasyonu resimleri  banyo dekorasyonu maliyeti

banyo dekorasyon malzemeleri  banyo dekorasyonu örnekleri   banyo dekorasyon trendleri  banyo dekorasyon tadilat

banyo dekorasyon tavsiyeleri  banyo dekorasyon ürünleri   banyo dekorasyon ve fiyatları  küçük banyo dekorasyon ve fiyatları

BANYO DEKORASYONU

Banyo dekorasyonuna başlamadan önce kullanıcının genel konseptine ve tarzına uygun seçimler yapılmalı ve ayrıntılı olarak planlanmalıdır.Konutların banyoları yaşam alanlarımızdaki en önemli yerlerden biridir. Banyo tasarımı için kullanılacak duvar kağıtları, banyo seramik, fayans, banyo dolabı, jakuzi, küvet, duşakabin, lavabo, klozet, rezervuar, aydınlatma sistemi, havalandırma sistemi vb. ürünler bir bütün olarak düşünülmelidir. Banyolar ıslak ve nemli mekanlar olduğu için suya ve neme dayanıklı dekorasyon malzemelerin seçilmesine özen gösterilmelidir. Malzeme seçiminde bir diğer önemli kriter ise banyoların büyüklüğü ve küçüklüğüdür.

BANYO DEKORASYONU NASIL YAPILIR

Banyolarda seçilecek seramikler genel konsepti ve kullanıcının tarzını destekleyecek nitelikte olmalıdır. Seramik seçiminde de banyonuzun büyüklüğü önemli bir rol oynamaktadır. Büyük ve koyu renkli seramik karolar mekanları küçük gösterirken, küçük ve açık renkli olanlar büyük ve ferah gösterebilmektedir. Seramiklerin kaygan olmamasına, bakteri barındırmamasına ve yıpranmalara karşı da dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir.

Seramiklerde çok fazla desen ve form kullanmak çok fazla tercih edilmemektedir. Daha sade tasarımlar için desen ve formların klozet arkalarında, duş arkalarında, belirli özel alanlarda veya tek duvarda kullanmak banyolarda istenilen etkiyi her zaman sağlamaktadır.

Duvarlarda kağıt uygulaması yapılmak isteniyorsa, banyonun geneli yerine belirli alanlarında kullanılması istenilen etkisi yansıtabilmektedir. Banyolar için özel üretilmiş suya dayanıklı, nemden etkilenmeyen, buharlı ortamlara dayanıklı duvar kağıtları seçilmelidir.

İster büyük ister küçük olsun, tüm kullanıcıların banyolarında oluşturmak istediği his genel olarak sadelik, ferahlık ve  hijeyenik  bir ortam olmasıdır. Bu hissi en iyi yansıtan renkler açık bej, beyaz, krem, vb. açık renklerdir. Bu renklerin dışında kalan diğer renkler tamamlayıcı olması bakımından aydınlatma, aksesuar vb. alanlarda kullanmak daha doğrudur.

Banyo aydınlatma sistemlerin de ise en önemli konu doğal ışık miktarıdır, gereğinden fazla veya eksik aydınlatmadan kaçınılmalı, banyonun büyüklüğüne göre aydınlatma sağlanmalıdır. Banyolarda genel olarak tavan ve aplikli  ayna kenarındaki aydınlatma sistemleri kullanılır, ayna kenarlarında en iyi aydınlatma dikine yerleştirilmiş floresan, diğer bölümlerde ise halojen akışlı ışıklar seçilmelidir.

Banyolarda kullanılacak sabunluk, peştemal havlu, cam ürünler, ahşap mumluk, halı, kilim vb. aksesuarlar da genel konsepti ve kullanıcı tarzını destekler nitelikte olmalıdır. Banyolarda genellikle soft ve açık renkler kullanıldığı için aksesuar seçiminde canlı renkler tercih edilebilir. 

BANYO DEKORASYONU FİYATLARI

Banyo dekorasyon fiyatları kullanılacak malzemelere ve banyonun özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Orta büyüklükteki bir banyonun dekorasyon masrafları 3.000 - 6.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.Etiketler : banyo dekorasyonu


Benzer Konular Banyo Tadilatı Banyo Bataryaları Banyo Dekorasyonu Banyo Dolapları Banyo Fayansları Banyo Küvetleri Banyo Lavabo Uygulaması Banyo Modelleri Banyo Seramikleri Banyo Tasarımı Banyo Zemin Kaplamaları Duşakabin / HydrocabinYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus