ahşap tavan kaplamaları

AHŞAP DUVAR KAPLAMALARI

Ahşap duvar kaplamalarının diğer kaplama malzemelerine oranla ömrünün az olması, yanma ve çürüme tehlikesinin bulunması gibi olumsuz özelliklerinin yanı sıra kolay işlenebilen, spesifik direnci yüksek, çeşitli birleştiricilerle kolaylıkla bir araya getirilebilen, ahşap parke fiyatı gibi vernik ve boya işlemlerine elverişli, estetik ve hijyenik olması gibi üstün özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir.

ÖZELLİKLERİ

Rutubete karşı dayanıklı değildir.

Mikroorganizmaların etkisiyle bozulur.

Isı ve ses tutucudur.

Bakımı iyi yapıldığı sürece dayanıklılığı artar.

Kimyasal etkilere dayanıklı değildir.

Lif yönlerine göre mukavemet değerleri farklılık gösterir.

Lif dokuları nedeniyle diğer malzemelerden çok değişik bir gerilme-deformasyon eğrisine sahiptir.

Önerilen makale: efekt boya fiyatları ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

TEMİZLİK VE BAKIM

Ahşap kaplamalar belli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Bakımları yapılmadığı zaman deformasyona uğramakta ve eski hallerine getirilmesi için yapılan işlemlerin maliyeti de artmaktadır. Haftada 2-3 kez parlatılır. Silme ve cilalama işlemleri iyi yapıldığı taktirde ahşap kaplamalar yeni kaplanmış görünümünü uzun yıllar boyunca koruyabilir.

KULLANIM ALANLARI

Islak mekanlar dışında iç mekanlarda duvar ve tavan kaplaması olarak kullanılabilir. Etiketler : ahşap duvar kaplama


Benzer Konular Duvar Kaplama Malzemeleri Duvar Kaplama Anasayfa Ahşap Duvar Kaplamaları Alçı ve Alçıpan Boya Nedir Cam Kaplamalar Cam Lifi Levha Cam Mozaikler Doğal Taş Kaplama Dokuma Duvar Kaplamaları Metal Duvar Kaplamaları Tekstil Duvar Kağıdı Vinil Duvar KağıdıYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus