cam nedir

CAM DUVAR KAPLAMALARI

Cam aşırı soğutulmuş alkali ve toprak alkali metal oksitleriyle, diğer bazı metal oksitlerin çözülmesinden oluşan bir sıvı olup ana hammaddesi silistir. Cam erimiş haldeki amorf yapısını koruyarak katılaşan inorganik cisimler olarak tanımlanabilir. Üretim sırasında hızlı soğuma nedeniyle kristal yapı yerine amorf yapı oluşur. Bu yapı cama sağlamlık ve saydamlık özelliği kazandırır. Kalitesi ve kullanım yerine göre cama çeşitli maddeler eklenebilir.

Cam işleme konusunda kaydedilen yenilikler sayesinde cam artık ısı ve ses yalıtımı sağlayabilecek, güneşin aşırı parlaklığı ile radyasyon ısısını denetleyebilecek ve yapıyı güvence altına alabilecek özellikler sahip modern bir yer kaplama malzemesidir. Yapının içine ne kadar ışık alınacağı, gürültünün ne derecede önleneceği, ısı geçişinin ne kadar yapılacağı kontrol edilebilir. Cam performansı, yüzeye uygulanan kaplamalar, filmler, panellerin sayısı ve camın özelliklerine bağlıdır.

CAM KAPLAMALARIN ÖZELLİKLERİ

Rutubete karşı dayanıklıdır, kabarma yapmaz.

Zehirli madde içermez.

Bakteri ve mantar üremesini engeller.

Bünyesinde kir ve toz barındırmaz.

Asit ve alkalilere karşı dayanıklıdır.

Bakım ve temizliği kolay maliyeti düşüktür.

Cam malzeme yalnızca yüzeyin işlenmesi ve matlaştırılması için kullanılan hidroflorik asitten kimyasal olarak etkilenir.

Önerilen makale: efekt boya desenleri ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

CAM KAPLAMALARIN TEMİZLİĞİ VE BAKIMI

Silinebilir ve yıkanabilir. Yıkandıktan sonra kurutulmalıdır.

CAM KAPLAMALARIN KULLANIM ALANLARI

Normal kullanım alanlarında, ıslak hacimlerde veya antistatik olması gereken yerlerde kullanılan cam farklıdır. Genellikle binaların iç yüzeylerinde kullanılmakla birlikte mutfak dolabı veya kapılarda dekoratif amaçlarla da kullanılmaktadır.Etiketler : cam duvar kaplama


Benzer Konular Duvar Kaplama Malzemeleri Duvar Kaplama Anasayfa Ahşap Duvar Kaplamaları Alçı ve Alçıpan Boya Nedir Cam Kaplamalar Cam Lifi Levha Cam Mozaikler Doğal Taş Kaplama Dokuma Duvar Kaplamaları Metal Duvar Kaplamaları Tekstil Duvar Kağıdı Vinil Duvar KağıdıYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus