cam mozaik nedir

CAM MOZAİK NEDİR

Cam hamuruna antimoan oksit ya da kriyolit katılması suretiyle opak hale getirilebilir. Bu durumda cam malzeme, ışığı çok az geçirdiği ve görüntü vermediği için duvar kaplama malzemesi olarak kullanılmaya elverişli hale gelir. Cam mozaikler, ya arka yüzeylerinden plastik bir dokumayla ya da ön yüzlerinden bir kağıda yapıştırılmış olarak bulunurlar. 13 mm den başlayarak 20-40, 30-60 mm ebatlarında üretilebilmektedir. Mozaik tekniğinde uygulamanın gereği olarak cam mozaiklerin arka yüzlerinden plastik bir dokumaya veya ön yüzlerinden bir kağıda yapıştırılmış olarak piyasaya sürülmektedir. Cam mozaik kaplama uygulanmadan önce, duvarın kaba ve ince sıvasının yapılmış olması gerekir. İnce sıvanın yüzeyi de kolay yapışabilmesi için perdahlanmalıdır.

CAM MOZAİK ÖZELLİKLERİ

Gözeneksidir.

Asit ve alkalilerden etkilenmez.

Bakımı ve temizliği kolaydır.

Önerilen makale: efekt boya ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

TEMİZLİK VE BAKIMI

Sabun veya deterjanlı su ile silinebilir.

CAM MOZAİK KULLANIM ALANLARI

Genellikle dekoratif amaçlı olarak çeşitli alanlardan duvar kaplaması olarak kullanılabilir.Etiketler : cam mozaik


Benzer Konular Duvar Kaplama Malzemeleri Duvar Kaplama Anasayfa Ahşap Duvar Kaplamaları Alçı ve Alçıpan Boya Nedir Cam Kaplamalar Cam Lifi Levha Cam Mozaikler Doğal Taş Kaplama Dokuma Duvar Kaplamaları Metal Duvar Kaplamaları Tekstil Duvar Kağıdı Vinil Duvar KağıdıYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus