kapı kilit sistemleri

KAPI KİLİT SİSTEMLERİ

Kapı topuzları, itme levhaları ve mekanizması gibi elemanların oluşturduğu kilitleme sisteminin bir bütün olarak üretilmiş haline kilit takımı denir. 

KAPI KİLİT TAKIMI ÇEŞİTLERİ

Gömme kilit, kapı kanadının kenarından açılan yuvaya yerleştirilir ve böylece kilit mekanizması her iki tarafa örtülü kalır. Kenarın kanadından dışa bakan kilit plakası, kapı topuzları ve kolları, silindir ve anahtar yuvası dışında kilit tamamen gömülüdür. Kilit mesafesi 35 mm kapılar için 64 mm, 45 mm kapılar için 70 mm dir.

Önceden birleştirilmiş kilitler, kapı kanadının kenarına açılan yuvanın içine yerleştirilirler ve nerdeyse parçalarından hiçbiri sökülmeden monte edilir. Bu kilitler, gömme kilitlerin güvenlik avantajlarını, silindirli kilidin düşük maliyeti ile birleştirirler. Kilit mesafesi 57 ila 70 mm dir.

Silindirli kilitler, biri kapının kilit sisteminde diğeri ise kapının kenarında olmak üzere birbirine dik açıdan açılmış iki deliğin içine yerleştirilirler. Silindirli kilitler göreli olarak düşük maliyetlidir ve kolay uygulanır. Kilit mesafesi standart kilit takımları için 60 mm, ağır iş yükü altındaki kilit takımları için 70 mm dir.Etiketler : kapı kilit sistemleri, kapı kilit takımları, gömme kilit
Kategoriler » Hakkımızda » Çatı Uygulamaları » İletişim » Mantolama Nedir » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Banyo Tadilatı » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Bina Güçlendirme » Büyük Kapılar » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Dekoratif Mobilya Uygulamaları » Doğal Havalandırma » Döner Kapılar » Döşeme Sistemleri » Duvar Bezeme Restorasyonu » Elektrik Prizleri » Engelliler İçin Mekan Tasarımı » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Evleri » Güneş Işığı Kullanımı » Hareket Derzleri » Havalandırma Sistemi » Hidroelektrik Tesisleri » Kalıp ve İskele Sistemleri » Kapalı Yüzme Havuzu » Kapı Kilit Sistemleri » Kapı Menteşeleri » Kontrplak Kaplama » Kornişlerin Monte Edilmesi » Ksilolit Kaplama » Linolyum Kaplama » Macun Nedir » Mantolama Firmaları » Mekan Ölçüsü Alma » Merdiven Nedir » Mimaride Doğal Taş Kullanımı » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Tadilatı » Oda İklimi Nedir » Ölçüler ve Ağırlıklar » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Şantiye Nedir » Sedef Kakma » Sitemap » Sitemap2 » Solar Mimarisi » Strüktürel Çerçeveler » Su Çimento Oranı » Taş Oyma » Taşıyıcı Sistemler » Tekstil Yapılar » TV Antenleri » Vernik Nedir » Vida Nedir » Yangın Sistemleri » Yangına Dayanıklı Camlar » Yapı Biyolojisi » Yapı Elemanları » Yapı Havalandırma Tekniği » Yapı Sistemleri » Yapı Taşlarının Özellikleri » Yapı Türleri » Yapıştırıcılar Nedir » Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri


Yedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım SDIT
Site Haritası