salon zemin kaplama

YOLCU VE BEKLEME SALONLARI ZEMİN KAPLAMA

Yolcu ve bekleme salonları insan trafiğinin yoğun olduğu mekanlardır. İşlevleri gereği çok fazla sayıda insan tarafından kullanıldıkları için bu tür mekanların döşeme kaplamalarında en çok istenen özellik aşınma dayanımıdır. Sürtünmeden dolayı oluşan aşınma, malzemeyi zamanla bu mekanlardan beklenen performansları karşılayamayacak duruma getirir. Bunu için aşınma dayanımı yüksek malzemeler kullanılır.

Yolcu ve bekleme salonlarında döşeme kaplamalarından beklenen performanslar:

a) Aşınma dayanımı yüksek,

b) Çatlama dayanımı yüksek,

c) Kullanışlı olmalı, kolay temizlenebilmelidir.

Aşınma dayanımı bakımından en iyi özelliğe sahip döşeme kaplamaları doğal ve yapay taşlardır. Estetik olarak değişken özelliklere sahipken, soğuk ve sert oldukları için konfor açısından yetersizdirler. Granit aşınma dayanımı, estetik ve suya ve çatlamaya karşı dayanıklılığı diğer doğal taşlardan daha iyidir. Karo mozaik aşınmaya dayanıklı olmasına rağmen estetik, konfor bakımından yetersiz, aynı zamanda toz üreten bir malzemedir. Metal döşeme kaplamaları aşınmaya çok dayanıklı olmalarına rağmen estetik ve konfor olarak çok kötü, kullanışlı olmamaları nedeniyle bu mekanlarda hiç kullanılmazlar. Bu mekanlarda kullanılmamalarında bir diğer etken metal olmaları nedeniyle soğuk temaslı olmaları ve diğer maddelerle kolay reaksiyona girebilmeleri de önemli bir etkendir. 



Etiketler : yolcu salonu


Benzer Konular Döşeme Nedir Döşeme Anasayfa Alışveriş Merkezi Zemin Kaplama Cam Döşeme Kaplamaları Doğal Taş Zemin Kaplamaları Döşeme Çeşitleri Döşeme Sistemleri Döşemelerin İşlevleri Konaklama Tesisleri Zemin Kaplaması Metal Döşeme Kaplamaları Ofis Zemin Kaplamaları Restoran ve Kafe Zemin Kaplama Seramik Döşeme Kaplamaları Sinema Zemin Kaplamaları Toplantı Salonu Zemin Kaplaması Yapay Taş Zemin Kaplama Yolcu ve Bekleme Salonları Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri Zemin Kaplama Malzemeleri



Yedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus