mantar zemin kaplama

ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ

Döşeme, yapılardaki alanları kapatarak etkileyen düşey yükleri kenardaki duvar, kiriş veya kolona ileten düz elemanlardır. Döşeme sistemi, örtü altı kaplaması veya iskelet döşemesi ile kaplanmış bir dizi doğrusal kiriş ve döşeme kirişinden veya homojen olduğu söylenebilecek bir  betonarme döşemeden oluşabilir. Hareketli yüklerin güvenli bir şekilde karşılanabilmesi için döşeme sistemi bir yandan esnekliğini korurken diğer yandan da göreli olarak dayanıklı bir yapıya sahip olmalıdır. Aşırı sehim ve titreşimin bitmiş zemin kaplama malzemeleri üzerinde yaratacağı zararlı etkiler ve insan konforu ile ilgili neden olacağı kaygılardan dolayı eğilmeden çok sehim etkisi kritik bir faktör haline gelmektedir. Döşeme sisteminin içinden mekanik tesisat veya elektrik tesisatının geçmesi gerekiyorsa, sistemin derinliği ve içindeki boşluklar onar göre planlanmalıdır. Bu sebeple döşemeler yapıların inşaatında ve dekorasyonunda öncelikle planlanması gereken alanlar arasında yer almalıdır.

Zemin ve duvar kaplama malzemeleri insanları soğuktan ve toprağın neminden koruyan, yürüme ve eşya yerleştirme için düzgün ve sağlam bir yüzey sağlama gibi iki ana işlevi olan düz ve yatay yüzeylerdir. Bir binanın en çok eskimeye ve kirlenmeye maruz kalan elemanlarıdır. Bu nedenle malzeme seçiminde örneğin kauçuk zemin kaplama fiyatları gibi her bir tek tek ele alınmalı, malzemeler kullanılacağı alana, alanın fonksiyonuna ve alanda yapılacak faaliyetlerin niteliklerine uygun olmalıdır.

 Etiketler : zemin kaplama malzemeleri


Benzer Konular Zemin Kaplama Malzemeleri Zemin Kaplama Malzemeleri Anasayfa Andezit Taşı Nedir Asfalt Karo Zemin Kaplama Bazalt Taşı Nedir Çimento Esaslı Zemin Kaplamaları Dökme Mozaik Halı Döşeme Malzemeleri Karo Mozaik Zemin Kaplama Kauçuk Zemin Kaplama Malzemeleri Kompozit Kaplama Malzemeleri Kontrplak Zemin Kaplama Ksilolit Kaplama Kumtaşı Nedir Laminat Parke Nedir Linolyum Kaplama Mantar Zemin Kaplama Polimer Zemin Kaplamaları PVC Zemin Kaplamaları Tahta Rabıta Nedir Traverten Taş KaplamaYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus