bazalt taşı nedir

BAZALT TAŞ KAPLAMA

Feldspat esaslı, ince ve sık dokulu, kristalize yapıda, koyu renkli, sert ve sağlam bir taştır. Aşınma ve iklim şartlarından az etkilenmesi nedeniyle tercih edilmektedir. Değişik kalınlık ve ölçülerde kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır.

BAZALTIN ÖZELLİKLERİ

Çok sert ve ağır olması nedeniyle sınırlı bir kullanım alanı vardır. Dış etkilere karşı çok dayanıklıdır. Genellikle koyu siyah renklidir. Asitlerden zarar görür. Ani soğumaya uğradıklarında yüzeyleri süngerimsi ya da boşluklu olabilir.

Önerilen makale: italyan duvar boya desenleri ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

BAZALTIN KULLANIM ALANLARI

Genellikle merdivenlerde ve girişlerde kullanılır.

BAZALTIN BAKIMI VE TEMİZLİĞİ

Vakumlama, ıslak ve kuru paspaslama ve yıkama yapılabilir. Asitli temizleyicilerden kaçınılmalıdır.Etiketler : bazalt


Benzer Konular Zemin Kaplama Malzemeleri Zemin Kaplama Malzemeleri Anasayfa Andezit Taşı Nedir Asfalt Karo Zemin Kaplama Bazalt Taşı Nedir Çimento Esaslı Zemin Kaplamaları Dökme Mozaik Halı Döşeme Malzemeleri Karo Mozaik Zemin Kaplama Kauçuk Zemin Kaplama Malzemeleri Kompozit Kaplama Malzemeleri Kontrplak Zemin Kaplama Ksilolit Kaplama Kumtaşı Nedir Laminat Parke Nedir Linolyum Kaplama Mantar Zemin Kaplama Polimer Zemin Kaplamaları PVC Zemin Kaplamaları Tahta Rabıta Nedir Traverten Taş KaplamaYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus