ahşap parke fiyatları

LAMİNAT PARKE NEDİR

Laminat parke, dolgu kısmı yüksek yoğunlukta yonga levha ya da orta veya yüksek yoğunlukta lif levhadan oluşmuş, üzeri laminat ile kaplı bulunan ahşap kökenli bir döşeme malzemesidir. Yüksek basınç laminatı ( hpl) ve rulo laminatı (cpl) olarak iki türde üretilmektedir.

Doğal görünümü, uygun bakım yapıldığında uzun ömürlü olması, kolay uygulanması, düşük ısı iletkenliği, sesi absorbe etme özelliği, doğada kolayca bulunmabilmesi ahşap lamine parke fiyatları ekonomik olduğu için oldukça yaygın kullanılmaktadır.

Laminat parkelerin kolay döşenebilir olması en önemli yararlarındandır. Kalınları 7-12 mm arasında olduğu için her türlü zemin kaplamasının üzerine, kapıları ve eşikleri değiştirmeden rahatlıkla uygulanabilir. Laminat parkeler hastane, otel, motel vb. kurumlarda, evlerde ve ofislerde kullanılmaktadır.

LAMİNAT PARKE ÖZELLİKLERİ

 Kolay temizlenir.

Zor çizilir.

Yağ, asit vb. malzemelerden etkilenmez.

Renk, doku, tasarım ve estetik açıdan sonsuz seçenek sunar.

Renk değiştirme, solma, leke tutma problemleri yoktur.

TEMİZLİK VE BAKIM

Vakumlama, ıslak ve kuru paspaslama yapılabilir. Haftada 2-3 kez kaymayan cila ile cilalanmalıdır. Yüzey aşınmasına neden olduğu için deterjan kullanılmamalıdır. Etiketler : laminat parke


Benzer Konular Zemin Kaplama Malzemeleri Zemin Kaplama Malzemeleri Anasayfa Andezit Taşı Nedir Asfalt Karo Zemin Kaplama Bazalt Taşı Nedir Çimento Esaslı Zemin Kaplamaları Dökme Mozaik Halı Döşeme Malzemeleri Karo Mozaik Zemin Kaplama Kauçuk Zemin Kaplama Malzemeleri Kompozit Kaplama Malzemeleri Kontrplak Zemin Kaplama Ksilolit Kaplama Kumtaşı Nedir Laminat Parke Nedir Linolyum Kaplama Mantar Zemin Kaplama Polimer Zemin Kaplamaları PVC Zemin Kaplamaları Tahta Rabıta Nedir Traverten Taş KaplamaYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus