mantar zemin kaplama

MANTAR ZEMİN KAPLAMALARI

Mantar meşesinin kabuğundan elde edilen mantarların granül hale getirilip bağlayıcı bir reçineyle karıştırılıp bulamaç haline getirilmesinden sonra alt yüzeyleri çelik kalıba gelecek şekilde preslenerek üretilir.

Mantar döşeme kaplamaları, 5 ve 8 mm kalınlıkta ve 15-30 cm'lik kareler ya da 15x30, 30x60 cm boyutlarında dikdörtgen şeklinde üretilir. Altlık olarak mala perdahlı, yüzeyi çimentoca yoğunlaştırılmış bir çimento şap üzerine özel parke yapıştırıcısıyla yapıştırılır. İyi bir yapışma elde etmek için ağır bir silindirin yüzey üzerinde gezdirilmesi gereklidir. Bu şekilde elde edilen yüzey üzerine filler malzeme dökülerek yüzeyin pürüzleri düzeltilir ve daha sonra cilalanarak işlem tamamlanır.

Mantar döşeme kaplamalarının özel sıva dibi malzemeleri üretilmektedir. Mantar levhanın üretimi sırasında sıcaklığın daha fazla arttırılmasıyla daha koyu renkli mantar kaplamalar elde edilebilir. Bunların dama tahtası şeklinde düzenlenmesiyle değişik görsel etkiler yaratılabilir.

Mantar zemin kaplamaları darbe sesi üretmeyen, darbeye dayanıklı, ses yutucu, sıcak temaslı ve sıcak görünüşlü; konut büro gibi yerlerde iyi sonuçlar veren nitelikli bir kaplamadır. Ancak aşınma direncinin yeterli olmayışı, sürekli bakım ve dikkatli kullanım gerektirmesi ve pahalı oluşu gibi sakıncaları da vardır.Etiketler : mantar zemin kaplama


Benzer Konular Zemin Kaplama Malzemeleri Zemin Kaplama Malzemeleri Anasayfa Andezit Taşı Nedir Asfalt Karo Zemin Kaplama Bazalt Taşı Nedir Çimento Esaslı Zemin Kaplamaları Dökme Mozaik Halı Döşeme Malzemeleri Karo Mozaik Zemin Kaplama Kauçuk Zemin Kaplama Malzemeleri Kompozit Kaplama Malzemeleri Kontrplak Zemin Kaplama Ksilolit Kaplama Kumtaşı Nedir Laminat Parke Nedir Linolyum Kaplama Mantar Zemin Kaplama Polimer Zemin Kaplamaları PVC Zemin Kaplamaları Tahta Rabıta Nedir Traverten Taş KaplamaYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus