kumtaşı nedir

KUMTAŞI KAPLAMA

Kum boyutundaki tanelerin bağlanması sonucu oluşan bir taştır.

KUMTAŞININ ÖZELLİKLERİ

Gözeneklidir. Dona, atmosferik etkilere, suda çözünmüş tuzlara, asitlerin büyük bir kısmına karşı dayanıksızdır. Su emme özellikleri granit ve mermerin 10 karına kadar ulaşabilir. Su emmenin fazla olması basınç ve don etkisine karşı olan dayanıklılığını azaltır. Kolay işlenebilir. Asitlerden zarar görebilir. Bol miktarda bulunur.

Önerilen makale: italyan desenli boya ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

KUMTAŞININ KULLANIM ALANLARI

Dış mekan kaplamaları için kullanılan en yaygın taş tipidir. Levha halinde olanları zemin kaplamada ve basamak yapımında kullanılır. 

KUMTAŞI BAKIM VE TEMİZLİĞİ

Vakumlama, kuru ve ıslak paspaslama, fırçalama ve yıkama yapılabilir. Asitli temizleyicilerden kaçınılmalıdır.Etiketler : kumtaşı


Benzer Konular Zemin Kaplama Malzemeleri Zemin Kaplama Malzemeleri Anasayfa Andezit Taşı Nedir Asfalt Karo Zemin Kaplama Bazalt Taşı Nedir Çimento Esaslı Zemin Kaplamaları Dökme Mozaik Halı Döşeme Malzemeleri Karo Mozaik Zemin Kaplama Kauçuk Zemin Kaplama Malzemeleri Kompozit Kaplama Malzemeleri Kontrplak Zemin Kaplama Ksilolit Kaplama Kumtaşı Nedir Laminat Parke Nedir Linolyum Kaplama Mantar Zemin Kaplama Polimer Zemin Kaplamaları PVC Zemin Kaplamaları Tahta Rabıta Nedir Traverten Taş KaplamaYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus