kauçuk zemin kaplama malzemeleri

KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ

Kauçuk zemin kaplama malzemeleri doğal ya da sentetik kauçuktan elde edilmektedir. Kauçuğa renk ve yumuşaklık vermesi için çeşitli dolgu maddeleri karıştırılmaktadır. Bir malzemedeki kauçuk miktarı %35 den az olmamalıdır. Kimyasallara, suya, rutubete nispeten dayanıklı, ancak asit ve yağlara her zaman dayanıklı değildir.

KAÇUK MALZEMELERİN ÖZELLİKLERİ

Kauçuk zeminler (rubber floor covering) gürültüyü absorbe eder, esnektir, kimyasal maddelere, suya ve rutubete nisbeten dayanıklıdır, sigara yanıklarına oldukça dirençlidir, ıslandığında kayganlığı artar, pahalı bir çözümdür.

TEMİZLİK VE BAKIM

Vakumlama, ıslak ve kuru paspaslama ve yıkama yapılabilir. Yüzeye alkalinli temizleyiciler kullanıldığında 5 dakikadan fazla yüzeyde bırakılmamalıdır. Bırakılması halinde yüzey zarar görebilir.

KULLANIM ALANLARI

Genellikle otel odalarında ve spor mekanlarında kullanılmaktadır.

 Etiketler : kauçuk zemin kaplama


Benzer Konular Zemin Kaplama Malzemeleri Zemin Kaplama Malzemeleri Anasayfa Andezit Taşı Nedir Asfalt Karo Zemin Kaplama Bazalt Taşı Nedir Çimento Esaslı Zemin Kaplamaları Dökme Mozaik Halı Döşeme Malzemeleri Karo Mozaik Zemin Kaplama Kauçuk Zemin Kaplama Malzemeleri Kompozit Kaplama Malzemeleri Kontrplak Zemin Kaplama Ksilolit Kaplama Kumtaşı Nedir Laminat Parke Nedir Linolyum Kaplama Mantar Zemin Kaplama Polimer Zemin Kaplamaları PVC Zemin Kaplamaları Tahta Rabıta Nedir Traverten Taş KaplamaYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus