braas çatı sistemleri

BRAAS ÇATI SİSTEMLERİ

Braas Çatı Sistemleri, Braas Monier Grubun, Türkiye’de çatı sistemleri üretimi ve satışı konusunda faaliyet gösteren şirketi Monier Yapı Çözümleri San. ve Tic. A.Ş’ nin ticari markasıdır. Braas Monier Grubun Türkiye’deki ilk yatırımı olan Braas Çatı Sistemleri Gebze tesisi 36.000 m² alan üzerine kurulmuştur. 1.500.000 m² / yıl kapasiteli tesis, tam otomatik bilgisayar sistemleri ile donatılmıştır ve dünyanın en teknolojik kiremit fabrikaları arasında gösterilmektedir. Yüksek standartlarla üretim yapılan tesislerde, ürünler tamamen otomatik olarak üretilmekte, paketlenmekte ve stok alanına alınmaktadır.

Braas Çatı Sistemleri olarak, konumuz olan çatıyı, bir bütün olarak algılıyor, çatıyı örten tüm ana ve detay parçaları arasında optimum uyumun sağlanması gereğine inanıyoruz. Ancak bütünleşik bir sistem sayesinde çatının optimum fonksiyonelliğe ulaşabileceğini savunuyoruz. Bu yüzden kiremit ve detay parçaları bizim için sürekli bir araştırma-geliştirme konusu haline gelmektedir. Model tasarımlarında su sızdırmazlık,  modüler kilitlenme sistemi, sağlamlık, montajda hız gibi fonksiyonel özelliklerin yanı sıra estetiğin geliştirilmesi ile farklı görsel boyutlara ulaşmanın da gerekli olduğunu biliyoruz.

Geliştirdiğimiz 14 ana ürün grubundan ve onlarca üründen oluşan Modüler Çatı Sistemi, çatının; kaplama, enerji verimliliği, koruma, su sızdırmama, ısı yalıtımı, baca, yağmur suyunu yönlendirme, havalandırma, aydınlatma, iş güvenliği, estetik ve dayanıklılık fonksiyonlarını bir bütün olarak kusursuz bir şekilde yerine getirmektedir.

Çatı sektöründe dünya lideri olarak faaliyet gösteren Braas Çatı Sistemleri, çatı kaplama malzemesi olarak yeni nesil Braas Kiremit’i öneriyor. Braas kiremit; kendine özgü sistemik kiremitleri ile birlikte çatılarda maksimum fiziki ve estetik performans sağlıyor. Yeni nesil üretim teknikleri ile üretilen Braas Kiremit ile çatılar, çok uzaktan dahi fark edilebiliyor. 30 yıl suya ve dona karşı garantisi ile birlikte sunulan Braas Kiremit, yeni bir çatı yaptırırken ya da yenilerken ideal bir tercih olarak öne çıkıyor.

Braas Çatı Sistemleri, bir kiremidi gerçek anlamda bir çatı sistemine dönüştüren yenilikçi çözümleri ile sağlıklı, uzun ömürlü, fonksiyonel ve estetik çatılar sunuyor. Kiremit altı su yalıtımından ısı yalıtımına, güneş enerjisinden yağmur derelerine kadar 14 farklı ürün grubu altında en üst kalitede üretilmiş onlarca detay çözümü ile çatılar keyifli bir yaşam alanına dönüşüyor.

Öncü ve yenilikçi kimliğimiz ile Türkiye çatı pazarına sunduğumuz yeni ürün ve çözümlerin bazılarına şu şekilde yer verebiliriz:​

• “Çatı Sistemleri” kavramı, birbirine uyumlu yüzlerce detay çözümü,
• Kiremide 30 YIL ürün özellikleri garantisi,
• Modern ve klasik tüm tasarımlara yönelik olarak farklı renk, yüzey, profil ve doku alternatifleri,
• “Braas Akademi” projesi dâhilinde ücretsiz çatı uygulama eğitimleri,
• Çatı ile ilgili geniş kapsamlı bir Teknik Kılavuz,
• Çatının altyapı dâhil tüm ihtiyaçlarının tek elden çözülmesi,
• Tek bir uygulama ekibi ile çatı ile ilgili tüm imalatların yapılabilmesi,
• Eğitilmiş özel sertifikalı çatı ustaları ile uygulamada bilimsellik, yüksek kalite,
• Konusunda uzman çözüm ortakları tarafından verilen uygulama garantisi ve bakım hizmetleri
• Çatı ile tamamen bütünleşik güneş enerjili çatı sistemleri.

Kaynak : http://www.braas.com.tr

 

BRAAS KİREMİT

braas Kiremit TegaLModerN : Braas TegaLModerN, yalın geometrik tasarımı, sade ancak etkileyici görünümü ile modern ve özgün bir çatı hayal edenler için tasarlandı. Düz profili ve üçüncü boyutun sağladığı gölge efekti ile TegaLModerN çatılarda fark yaratıyor.

braas kiremit Kiremit Villa : Braas Villa kiremit, Gül Kurusu ve Havana Kahve olmak üzere 2 farklı renk alternatifi ile sunuluyor. Yüksek kıvrımlı profili ile Braas Villa kiremit, çatılara güçlü ve geleneksel bir görünüm kazandırıyor. Geleneksel çizgiler, çatınızda seçkin Osmanlı tarzı için Braas Villa.

braas monier Kiremit Diva : Doku tasarımları Braas’ın İtalya’daki tasarım ofislerinde yaratılan Braas Diva’nın kendine has yüzey dokusu ve açıklı koyulu renk geçişleri ile çatılarda gün boyu farklı renk algıları ve gölge efektleri sağlanıyor. Braas Diva serisi kiremitlerle klasik kiremit görünümünden uzak, tasarımcı ve kullanıcılar için eşsiz ve göz alıcı, kendine özgü çatılar oluşturulabiliyor. Braas Diva ile kaplanan çatılar hem çevresine değer katıyor hem de yapının kendine has bir şıklık kazanmasına katkıda bulunuyor.Çatısında sıradan yerine özellikli, klasik yerine sıra dışı ve seçkin bir görünüm isteyenler için. Her biri tek tek eskitilmiş görünümlü kiremit serisi Diva, Anadolu’nun eşsiz renklerini çatınıza taşıyor.

braas solar Kiremit Akdeniz : Braas Kiremit Akdeniz’in ince ve zarif hatları ile Akdeniz’in dayanılmaz sıcaklığını evinizde hissedin. Akdeniz Kiremit; Doğa Yeşil, Granit Gri, Havana Kahve, Toprak ve Gül Kurusu olmak üzere 5 farklı renk alternatifi ve yeni nesil NOVO Protector Dual Katman yüzey kaplama teknolojisi (bazı renklerde) ile sunuluyor.

BRAAS TERRACOTTA

braas çatı sistemleri Coppo Domus : En yeni geleneksel kiremit Coppo Domus ile Braas kalitesi ve İtalyan estetiği geleneksel çatı tasarımına cesur ve özgün bir şekilde yansıtılıyor. Geleneksel kiremidin büyüleyici güzelliğinden vazgeçemeyenler için. Antik görünümü ve zarif Osmanlı tarzı sayesinde yeni ve yenileme çatılarına değer katan Coppo Domus, Türkiye’de ilk kez ve sadece Braas tarafından sunuluyor.

braas çatı Vario 5 Marsilya : Özgün tasarımlı ve yüksek performanslı Vario 5 ile Braas kalitesi ve İtalyan estetiği geleneksel çatı tasarımına cesur bir şekilde yansıtılıyor. Vario 5, çatılarda Marsilya kiremidin büyüleyici güzelliğinden vazgeçemeyenler için tasarlandı.

SİSTEMİK KİREMİTLER

braas güneş enerjili çatı sistemleri Geçiş Kiremiti : Çatı üzerinde kullanılacak olan baca, anten ve güneş enerjisi gibi unsurların çatıya sabitlenmesi için kullanılacak bağlantılarının tam su geçirimsizlik sağlayacak şekilde çatı alt yapısına monte edilmesine imkan verir.

braas türkiye Havalandırma Kiremiti : Braas nefes alan modüler çatı sisteminin vazgeçilmez unsurlarından biri olan Braas Havalandırma Kiremiti, kiremit altının etkin bir şekilde havalandırılmasına destek olarak ortamın sürekli olarak kuru kalmasını ve olası su buharının uzaklaştırılmasını sağlar. Böylece sağlıklı bir iç mekan teşkiline yardımcı olur. Kuş, yaprak ve benzeri cisimlerin girmesini engellemek amacı ile plastik bir kafesle desteklenmiş özel bir başlık ile donatılmış olan havalandırma kiremiti, tüm Braas kiremit modellerinde üretilmektedir. Havalandırma kiremitinin doşeme esasları normal kiremitlerle aynıdır.

braas çatı malzemeleri Kar Tutucu Kiremit : Çatıda biriken kar kütlesinin, çatı yüzeyinden kontrolsüz biçimde kayarak, dere sistemine ve insanlara zarar vermesini önlemek amacıyla kullanılır.

braas çatı çözümleri Güvenlik Basamağı : Çatıya çıkış noktası ile çatı üzerinde gidilmesi planlanan nokta arasında (çıkış kapağından bacaya vb.) güvenli yürümeyi sağlar.

braas çatı çıkış kapağı Yan Saçak Kiremiti : Beşik çatı saçaklarında ve güvercinlik alınlarında kiremit örtüsünü sonlandırmak için kullanılır. Kalkan duvar oluşturma zorunluluğunu ortadan kaldırarak işçilik ve malzeme maliyetlerini en aza indirir. Malzeme uyumsuzluklarından kaynaklanan sorunlara karşı estetik ve uzun ömürlü bir çözümdür. Villa, Diva ve Akdeniz modellerine uygun üretilir.

braas çelik çatı Şet Kiremit : Sundurma ( tek eğimli ) çatılarda mahya hattı veya kalkan duvar oluşturmadan kiremit örtüsünü sonlandırmak için kullanılır.

braas çatı sistemlerinden yeni çözümler Yarım Kiremit : Ölçü gereği kiremit kesilmesi gereken yerlerde (çatı penceresi, yan saçak ve vadi dere hatları, baca kenarlarında) kullanılır.

braas çatı detayı Mahya Sonlama Kiremiti : Mahya hattının başlangıcında veya bazı hallerde sonunda kullanılır. Mahya kiremiti ile uyum sağlayacak şekilde tespit edilir.

braas çatı detayları Mahya Kiremiti : Çatı eğimlerinin birleşme noktası olan mahyanın fonksiyonel bir biçimde kaplanmasını ve şekillendirilmesini sağlar.

braas çatı güneş enerjisi Mahya Geçiş Kiremiti : 87mm (içten, net) çapında çıkış deliği olan, mahya hattında Vitasafe ankraj kazıkları, anten çıkışları ve mahyadan geçiş gerektiren diğer uygulamalarda (paratoner vs) kullanılan tamamlayıcı bir kiremittir.

braas çatı güneş enerji sistemleri Mahya Üç Yol Kiremit : Mahya hattının üç açıdan birleştiği noktalarda kullanılır.

braas güneş enerjili çatı sistemleri fiyat Mahya Dört Yol Kiremit : Mahya hattının dört açıdan birleştiği noktalarda kullanılır. Mahya elemanlarının bağlantısını sağlar.
 

BRAAS ROOFBOARD

Braas RoofBoard, üstün özellikleri ile çatı kaplama altı levhası olarak geliştirilmiş yeni nesil bir çözümdür. Braas RoofBoard, alçı ve cam elyaftan üretilen, arka yüzeyi file ile güçlendirilmiş inovatif bir üründür.

Ürünün en önemli özellikleri A1- HİÇ YANMAZ sınıfta olması, küf oluşturmayan yapısı, neme karşı yüksek dayanımı, geri dönüştürülebilir çevreci bir malzeme olması ve çatı yapım aşamasında yağış altında çok daha uzun süre özelliklerini kaybetmeden kalabilmesidir. 

BRAAS ÇATI SU YALITIM SİSTEMİ

braas güneş enerjili çatı  Divoroll Premium WU : Divoroll Premium WU, enine ve boyuna bini yerleri tam kapalı oluşturulabilen, tam su geçirimsizliğine sahip nefes alan güçlü bir kiremit altı örtüsüdür. Optimum gözenek boyutu sayesinde buhar geçişinin etkin bir şekilde gerçekleşmesini sağlar, çatı altında daha sağlıklı ve konforlu yaşam alanları oluşmasına yardımcı olur.Divoroll Premium WU, bir ısı tabancası yardımı ile ısıtılarak kendi kendine kaynaklanabilir. Böylece suya ve rüzgara karşı tam kapalı bir sistem teşkil edilebilir.

braas çatı fiyat Divoroll Clima Plus 2S : Yeni nesil buhar geçirgen reflektif su yalıtım membranı Divoroll CLIMA Plus 2S, çatıya ışınım yolu ile gelen ısıyı yansıtarak, yapının yıllık enerji performansını artırmaya yardımcı olur. Yaşam alanına giren enerjiyi ve böylece sıcaklığı azaltarak özellikle yaz konforunu artırır. Divoroll Clima Plus 2S, yeni çatılarda ve özellikle çatı yenileme işlerinde enerji verimliliğini artırmada ve yazın soğutma maliyetlerinin azalmasında önemli bir çözümdür. Divoroll Clima Plus 2S, enerji performansını arttırarak CO2 – emisyonunun azaltılmasına yardımcı olduğundan çevre dostudur. Pürüzsüz ve okside olmayan metal kaplı reflektif yüzey, yüksek yansıtıcılığın yanı sıra, optimum  buhar geçirgenliği ile enerji kaybetmeyi önler  ve  membran üzerinde toz birikimine izin vermez.  Kendinden yapışkanlı şeritler, rüzgar geçirimsizliği sağlamaya yardımcı olarak enerji performansını arttırır.

braas çatı fiyatı Divoroll Pro Plus : Üç katmanlı yapısıyla üstün bir gerilme kuvvetine sahip Divoroll Pro Plus, özel film tabakalı yapısı ile suya karşı tam geçirimsizlik sağlar. Nefes alan yapısıyla nemli havayı çatıdan uzaklaştırarak kuru ve sağlıklı bir çatı ortamı oluşmasına yardımcı olur.

braas çatı fiyatları Divoroll Universal S : Dört katmanlı yapısıyla üstün bir gerilme kuvvetine sahip Divoroll Universal S, özel film tabakalı yapısı ile suya karşı tam geçirimsizlik sağlar. Nefes alan yapısıyla nemli havayı çatıdan uzaklaştırarak kuru ve sağlıklı bir çatı ortamı oluşmasına yardımcı olur. Kendinden yapışkanlı binisi sayesinde rüzgar ve yağmura karşı üstün koruma sağlar. Düşük ısılarda dahi yapışma özelliğine sahip yüksek kalitede hotmelt yapıştırıcıya sahiptir.

braas çatı sistemleri fiyat Divoroll Top-Ru : Divoroll Top-Ru, başta düşük eğimli çatılar olmak üzere, üstün su yalıtımının amaçlandığı her türlü kiremit altı yalıtım uygulamasında kullanılabilen nefes alabilen bir su yalıtım örtüsüdür. Çok yüksek gerilme ve çivi yırtılma direncine sahiptir. Üst ve alt bini noktaları yapışkan bantlarla donatılmıştır. Latalı uygulamalarda sızdırmazlığı garanti altına alan “Lata altı dolgusu” ve bini noktalarında sızdırmaz bir yapı sağlayan “Yanal bini yapıştırıcısı” ile birlikte bir sistem olarak suya ve rüzgara karşı tam kapalı bir koruma oluşturur. Divoroll Top-Ru, uygulamada bitümlü örtülerde olduğu gibi yakma, eritme, yapıştırma gibi işlemlere ihtiyaç duymaz. Entegre yapışkan bantları sayesinde uygulaması çok kolaydır.

braas çatı kaplama Spanflex : Spanflex, buhar geçişine kapalı, kanaviçe örgülü, güçlü bir kiremit altı su yalıtımı örtüsüdür. Bitüm içermediğinden, ısı farklılıklarından kesinlikle etkilenmez, çok düşük veya çok yüksek ısılarda dahi (-40°C ~ +80°C) işlevini tam olarak yerine getirir. Çok yüksek çekme dayanımı ve çivi deliği yırtılma direncine sahip olan Spanflex hafiftir; taşıması ve uygulaması kolaydır. 

braas çatı m2 fiyatı Durovent Su Yalıtımı Geçiş Aparatı : Çatı düzleminden geçiş yapılan her detayda, su yalıtımını teknik açıdan doğru bir şekilde izole ederek, uzun ömürlü ve pratik bir çözüm sunar. Net 12cm çapında dairesel geçiş imkanı verir. Geçiş kiremiti ile birlikte kullanılan Su Yalıtımı Geçiş Aparatı, anten çıkışlarından havalandırma bacalarına kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. 

braas çatı modelleri Unoroll : 8cm x 50m ebatlarında sunulan Unoroll, tek taraflı kendinden yapışkanlı yapısı ile bini ve birleşim yerlerinde güvenli ve kalıcı bir bağ oluşturulmasına imkan verir.

BRAAS ÇATI ISI YALITIM SİSTEMİ

braas çatı maliyeti Thermomanto Sistem : Thermomanto Sistem, yüksek yoğunluklu, yüzeyi zırhlı, binili kenar profile sahip ekstrüde polistren (XPS) özel tasarımlı bir ısı yalıtım plakasıdır. Thermomanto Sistem üzerindeki yatay kanallar, herhangi bir alt yapı hazırlığına gerek kalmadan kiremit montajının hızlı ve düzgün olarak yapılmasını sağlar. Thermomanto Sistem’in dikey kanalları ise, kiremit altının etkin ve sürekli olarak havalandırılmasına imkan verir.

braas çatı malzemeleri Thermomanto Roof 300 : Thermomanto Roof 300, yüksek yoğunluklu, yüzeyi zırhlı, binili kenar profile sahip ekstrüde polistren (XPS) düz bir ısı yalıtım plakasıdır.

BRAAS KURU MAHYA SİSTEMİ

braas çatı nedir Figaroll (Airband) Plus : Yüksek performanslı mahya havalandırma çözümü Figaroll PLUS, yeni çift kanallı “labirent havalandırma tekniği” ile mahya hattında 150 cm2/m havalandırma sağlıyor. Çatı alt yapısını yoğuşma vb. etkilerle oluşabilecek neme karşı koruyarak sağlıklı bir iç mekan teşkiline yardımcı oluyor. Ebatları optimize edilmiş havalandırma kanalları ile içeri sızmaya çalışan yağmur ve kara karşı etkin bir direnç sağlıyor, çatı alt yapısını suya karşı mükemmel bir şekilde koruyor ve yapısal hasarları önlüyor. Özel bir aparat kullanmadan kolayca şekillendirilebilen alüminyum yan şeritleri ve oldukça esnek yapısı (%50 uzama oranı) sayesinde tüm çatı kaplama profilleri ile %100 uyum içerisinde çalışıyor. Ürünün, 28 cm.’den 32 cm.’ye genişleyebilmesi, yüksek profilli çatı kaplama örtülerinde dahi tam bütünleşme sağlıyor. Yüksek UV dayanımı sayesinde ise durabilitesi yüksek, uzun ömürlü bir çözüm sunuyor. 

braas çatı oluğu Aşık Taşıma Profili : Kuru mahya sisteminde mahya kiremitlerinin monte edileceği aşık latasının tespiti için kullanılır.

braas çatı penceresi Mahya Kiremiti Tespit Elemanı : Mahya hattı boyunca mahya kiremitlerinin aşık latasına sabitlenmesi için kullanılır.

BRAAS BACA VE DUVAR DİBİ ÇÖZÜMLERİ

braas çatı penceresi fiyatları Yakaflex : Yakaflex, kanıtlanmış üretim teknolojisi ile baca ve duvar dibi detaylarında malzeme uyumsuzluklarından kaynaklanan su sızdırma problemlerine karşı geliştirilmiş, kendinden yapışkanlı yalıtım bandıdır. Hafif yapısı sayesinde kolayca taşınabilir. Her iki yöndeki yüksek esneme özelliği sayesinde tüm profillerle %100 bütünleşerek uzun ömür ve zorlu atmosfer koşullarına karşı yüksek direnç sağlar.

braas çatı pencereleri Yakaflex Maxi : Yakaflex, kanıtlanmış üretim teknolojisi ile baca ve duvar dibi detaylarında malzeme uyumsuzluklarından kaynaklanan su sızdırma problemlerine karşı geliştirilmiş, 56 cm genişliğinde kendinden yapışkanlı yalıtım bandıdır. Her iki yöndeki yüksek esneme özelliği sayesinde tüm profillerle %100 bütünleşerek uzun ömür ve zorlu atmosfer koşullarına karşı yüksek direnç sağlar.

braas çatı penceresi fiyat Baskı Çıtası : Yakaflex Baskı Çıtası, Yakaflex renklerinde üretilen özel profilli alüminyum malzemedir. Yakaflex’in duvar yüzeyine yapışan kenarı üzerine baskı yaparak kesin su sızdırmazlığını sağlar. Sabitlenmesi için dübelli vidası ile birlikte sunulur.

braas çatı  sistemi Kauçuk Mastik : Yakaflex uygulamasında, Yakaflex Baskı Çıtası ile duvar yüzeyi arasında kalan boşluğu doldurmak için kullanılır. Güneşten ve ultraviyole ışınlarından etkilenmeyen ve silikon içermeyen özel formülü sayesinde uzun ömürlüdür.

BRAAS EĞİMLİ VADİ DERE

braas çatı uygulama Kanatlı Oluk PVC : Eğimli vadi derelerde kullanılan Kanatlı Oluk PVC, güçlü yapısıyla yağmur suyunun çatı yüzeyinden kontrollü ve sağlıklı bir şekilde tahliye edilmesini sağlar. Suyun akışını kolaylaştırmak için uzunlamasına çok sayıda kanalla (su setleri ile) donatılmıştır. Güçlü yanal kanalları su sızıntılarına karşı tam koruma sağlar. Kanatlı Oluk PVC, UV dayanımlıdır, zorlu hava şartlarına ve ultraviyole ışınlarına karşı mükemmel bir dirence sahiptir. Kiremit rengi ile uyumlu bir şekilde üretildiğinden son derece estetiktir.

braas çatı uygulaması Kanatlı Oluk Vario-S : Eğimli vadi derelerde kullanılan Kanatlı Oluk Vario-S, alüminyumdan imal edilmiştir. Her iki tarafı da yüksek çizilme dirençli kaplamaya sahiptir. Bir tarafı Gül Kurusu, diğer tarafı Antrasit renkte olup, çift taraflı kullanım imkanı ile son derece pratik ve estetik bir çözüm sunar. 

braas çatı uygulamaları Vario-S Kilipsi : Kanatlı Oluk Vario-S’in güvenli bir şekilde montajı için kullanılır. Her bir Vario-S için sadece 6 adet kullanılması yeterlidir. Vario-S klipsleri, malzemenin genleşmesi ve uzamasından kaynaklanan deformasyonları önler.

BRAAS SAÇAK DETAYLARI

braas çatı ısı yalıtımı Saçak Eteği : Alüminyumdan üretilen, hazır kat çizgilerine sahip bir çözüm olan Saçak Eteği, Braas Çatı Sistemleri’nin hem Thermomanto hem de latalı sisteminde farklı işlevlerde kullanılabilir. Thermomanto sistem uygulamalarında saçak tahtası altında olası sızıntı suyunu etkin bir şekilde uzaklaştırır. Ürün, latalı sistemde saçakta oluşan kiremit altı yüksek alın detaylarını örterek estetik görünüm sağlayan bir çözümdür.

braas çatı su yalıtımı Metalvent : Çatı saçak detayında çok işlevli bir çözüm olan Metalvent, 90 cm. uzunluğa sahiptir.  Metalvent, hem ilk sıra kiremitlere güçlü bir mesnet oluşturur hem kiremit altında etkin ve üniform havalandırma sağlar hem de kiremit altına yabancı madde ve canlı girişini önler. Metalvent, Braas kiremidin yüksekliği ve şekline tam uyumlu bir tasarıma sahiptir.

braas çatı sistemleri güneş enerjisi Saçak Havalandırma Elemanı Düz : Saçak Havalandırma Elemanı Düz, saçak havalandırmasını sağlar,kuşların ve yabancı maddelerin girmesini önler.

braas çatı güneş enerji sistemleri Saçak Havalandırma Elemanı : Saçak Havalandırma Elemanı, saçakta optimum havalandırma sağlar, kuşların ve yabancı maddelerin kiremit altına girmesini önler. Profilli yapısı ile ilk sıra kiremitlere mesnet oluşturur ve daha estetik bir saçak hattı oluşturulabilmesini sağlar.

BRAAS IŞIKLIK VE ÇATI PENCERESİ

braas güneş enerjili çatı sistemleri fiyat Işıklık Standart : Işıklık Standart, çatıya çıkış, havalandırma ve aydınlatma fonksiyonlarını aynı anda yerine getiren mükemmel bir çözümdür. Dört kiremit büyüklüğündedir ve dört kiremidin yarattığı boşluğa hiçbir ek izolasyona ve işçiliğe gerek kalmaksızın uygulanır, kiremit örtüsüyle yarattığı mükemmel uyum sayesinde su sızdırmaz. Sadece Braas kiremit profillerine uyumludur.

braas kiremit fiyatı Işıklık Universal : Işıklık Universal, çatıya çıkış, havalandırma ve aydınlatma fonksiyonlarını aynı anda yerine getiren mükemmel bir çözümdür.  Işıklık Standart’ ın tüm fonksiyonlarına sahiptir. Ayrıca kendinden yapışkanlı bir etek ve süngerle donatılmıştır. Kapak pimlerinin yer değiştirmesi ile farklı yönlere açılım yapabilir. Kapak yüksek mukavemete sahiptir.

braas kiremit ölçüleri PVC Thermolux : PVC Thermolux, hem mutfak, banyo gibi nemli ortamlarda rahatlıkla kullanılabilen bir çatı penceresi hem de üstten açılımlı olması nedeni ile bir çatı çıkış çözümü olarak kullanılabilen işlevsel bir çözümdür.

braas kiremit modelleri Luminex Living Comfort : Braas Çatı Sistemi’nin entegre bir parçası olan Luminex Living Comfort, ihtiyaçlarınıza yönelik olarak tasarlanmış, güçlü bir çatı penceresi çözümüdür: Sade, Şık ve Konforlu

braas kiremit çeşitleri Luminex Living Elegance : Luminex Living Elegance, otomatik havalandırma sistemi ve geç kirlenen cam özelliği gibi üstün özelliklere sahip kendine özgü teknolojisi ile ayrıcalıklı bir çatı penceresidir. Sadece Elegance modelinde sunulan Otomatik Havalandırma Sistemi (Ventair Magnetic System), pencere kapalıyken kullanıldığı odadan saatte 24 m3 havayı dışarı tahliye etmeye olanak tanır. Havalandırma ünitesi, içeri giren taze havanın ve dışarı atılan bayat havanın miktarının ve dengesinin şiddetli rüzgarlarda dahi değişmemesini sağlar. Ayar düğmesi sayesinde, tahliye edilecek havanın miktarı 12 m3/saat’e düşürülebilir veya istenildiğinde havalandırma tamamen kapatılabilir. Otomatik Havalandırma Sistem filtresi dayanıklı ve özel bir keçeden imal edilmiştir. Mekanizma ve filtre kolaylıkla yerinden çıkartılarak temizlenebilir.

BRAAS YAĞMUR İNDİRME SİSTEMLERİ

braas kiremit nasıl döşenir Bakır Yağmur İndirme Sistemi : %99,9 saf bakırdan üretilen “Bakır Yağmur İndirme Sistemi”, geleneksel görünümü ve zarafeti ile klasik mimari tarzdaki yapılara değer katıyor.

braas kiremit fiyatları daire Titanium Zinc Yağmur İndirme Sistemi : Titanium Zinc alaşımından imal edilmiş olan Titanium Zinc Yağmur İndirme Sistemi, patine edilmiş yüzeyi ile çatılara farklı bir stil ve modern bir çizgi kazandırıyor.

braas kiremit ebatları PVC Deco Yağmur İndirme Sistemi : PVC Deco Yağmur İndirme Sistemi, uzun ömürlü ve güvenilir yapısı ile yağış suyunun etkin ve verimli şekilde tahliyesini sağlıyor. Ek yerleri kendinden contalı bir tasarıma sahip olan PVC Deco'da, böylece ısı değişimlerinden kaynaklanabilecek sorunların önüne geçiliyor ve su sızdırmalarına karşı güvenli bir çözüm elde ediliyor. Estetik yağmur deresi ve oval iniş borusunun göz alıcı güzelliği ile PVC Deco, hem modern hem de geleneksel yapıdaki tüm çatılara değer katıyor.

braas kiremit fiyat listesi Çift Cidarlı PVC 2D Yağmur İndirme Sistemi : Çift Cidarlı PVC 2D Yağmur İndirme Sistemi, geometrik güçlü yapısı ve “Havana Kahve” renk seçeneği ile çatılarda fark yaratıyor.

braas kiremit kaç lira PVC Yaprak Tutucu : Yağmur indirme sistemlerinde yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi, yağmur derelerinin, yağış suları ve kuşlar aracılığıyla taşınan yaprak ve diğer yabancı cisimler nedeni ile tıkanması ve dolayısıyla fonksiyonlarını tam olarak yerine getirememesidir. Tıkanan dere sistemlerinde yaşanan sızma ve akma gibi problemlerin yanı sıra, kış aylarında donarak hacim kazanan yağmur suyunun sistem parçalarına zarar vermesi söz konusu olabilmektedir. Yağmur derelerinin temizliği son derece zor, zahmetli, riskli ve maliyetlidir. Yabancı cisimler tarafından tıkanan iniş borularının bazen mümkün bile değildir. PVC Yaprak Tutucu ile Braas dere sistemi tümüyle yabancı cisimlere kapalı hale getirilerek son derece pratik bir çözüm sağlanıyor, tıkanma problemlerine son veriliyor.

BRAAS GÜNEŞ ENERJİSİ

A- TERMAL

braas metal kiremit  Ankastre Termal Güneş Kolektör Seti: TCW PLUS : Braas Ankastre termal kolektörler; kalabalık ailelerin ve grupların ihtiyacını karşılamak için her türlü iklim koşuluna göre tasarlanmış olup, yüksek verimi ile optimum performans sağlar, estetik çözümler sunar. 4 m2, 6 m2, ve 10 m2 olmak üzere 3 farklı ebatta sunulan kolektörler, çatıya hazır halde sevk edilir ve çok kısa sürede monte edilebilir.

braas kiremit nedir Üniversal Termal Güneş Kolektörü: ARK Pro Slim : ARK Pro Slim termal güneş kolektörleri; hem eğimli hem teras çatılarda farklı açılarda monte edilebilmesi sayesinde maksimum tasarım özgürlüğü sunar. Yüksek verimli kolektörler, yapının cephesinde de kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kolayca monte edilebilen ARK Pro Slim ince tasarımı ile estetik görünüme sahiptir. 

braas kiremit özellikleri FW Kompakt Boyler Sıcak Su Üretim Seti : Kullanıma hazır kompakt FW Boyler ile ısı kayıpları minimuma indirilir ve maksimum enerji verimliliği sağlanır. Önceden programlanmış entegre solar otomasyon ünitesine sahip olan FW Boyler, 50 mm. Poliüretan köpük ile kaplanmış olduğundan çok düşük ısı kaybına sahiptir.

braas kiremit renkleri CW + Kombi Boyler Isınmaya Destek Sistemi : CW+ Boyler, güneşten iki misli faydalanmanızı sağlar. Hem suyunuzu ısıtır, hem evinizi ısıtmanıza yardımcı olur. Poliüretan ısı yalıtımı sayesinde çok düşük bir ısı kaybına sahiptir. Önceden monte edilmiş solar otomasyon ünitesi ile kullanıma hazırdır.

B- FOTOVOLTAİK

braas çatı sistemleri kiremit Ankastre Fotovoltaik Panel: InDaX : InDaX Ankastre Fotovoltaik Paneller, Braas tarafından eğimli çatılar için üretilmiş, güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlayan çatıya tam ankastre bir sistemdir. InDaX Ankastre Fotovoltaik Paneller; aşırı yağış, şiddetli rüzgar, kar ve tipi fırtınaları ve güneş ışığına aşırı maruz kalmaktan kaynaklanan aşırı sıcaklık gibi bütün dış etkilere karşı maksimum güvenlik sağlayacak şekilde üretilmiştir. Braas uzmanlığı ile her ayrıntısı titizlikle tasarlanmış bir mühendislik çözümü olan InDaX Fotovoltaik Paneller, çatıya tam ankastre yapısı ile estetik açıdan yapıya değer katar. Bindirme şeklinde dizilen panellerin pozisyonu ve bu uygulama için geliştirilmiş çerçeve sistemi sayesinde, her bir panelin alt kısmında optimum havalandırma sağlanmış ve en üst seviyede enerji verimi elde edilmiştir.

braas kiremit villa Üniversal Fotovoltaik Panel: Poli Premium : Poli Premium Universal Fotovoltaik Paneller, gerek yeni çatılar gerekse yenileme çatıları için esnek ve kolay montaj olanakları sunan yüksek verimli bir çözümdür. Mevcut çatı kaplamasından bağımsız olarak çeşitli şekillerde montaj olanağı sağlarlar. Çatı üstüne, teras çatıya ve bahçeye montajı mümkündür.

BRAAS ÇATI SİSTEMLERİ FİYATLARI

Braas çatı sistemleri fiyatları yapılacak uygulamanın ve çatının özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Braas çatı fiyatı almak için size en yakın hizmet noktasından ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz.Etiketler : braas çatı sistemleri


Benzer Konular Çatı Uygulamaları Çatı Aktarma Çatılarda Isı Yalıtımı Çatılarda Su Yalıtımı Çelik Çatı Sistemleri Teras Su Yalıtımı Braas Çatı Sistemleri Çatı Sistemleri Yeşil Çatı Sistemleri Asma Çatılar Baca Nedir Çatı Aplikasyonu Çatı Drenajı Çatı Kaplama Malzemeleri Çatı Kaplamaları Çatı Kar Yükünün Belirlenmesi Çatı Kenarlarının Düzenlenmesi Çatı Kiremitleri Çatı Makasları Çatı Örtü Altı Keçesi Çatı Pencereleri Çatı Şekilleri ve Adları Çatı Taşıma Donanımları Çatıda Kullanılan Polimer Kökenli Levhalar Çatılarda Eğim Düz Çatı Bileşenleri Eternit Levha Örtüler Gizli Dere İzolasyonu Kiremit Çatı Kaplamaları Marsilya Tipi Kiremit Metal Levha Çatı Kaplaması Oluklu Metal Çatı Kaplaması Oturtma Çatılar Pedavra Nedir Tahkimatlı Çatılar Tahta Çatı Pulları Tahta Kiremitler Tek Katmanlı Çatı Örtüsü Yağmur Suyu Kullanımı Yassı ÇatılarYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus