çelik çatı

çelik çatı fiyatları  çelik çatı istanbul  çelik çatı sistemleri  çelik çatı yapımı

çelik çatı birim fiyat  çelik çatı çeşitleri  çelik çatı firmaları  çelik çatı imalatı

çelik çatı konstrüksiyon  çelik çatı m2 fiyatı  çelik çatı modelleri  çelik çatı nasıl yapılır

çelik çatı şirketleri  çelik çatı uygulamaları  çelik çatı yapan firmalar  çelik çatı yapan şirketler    

ÇELİK ÇATI NEDİR

Çelik çatılar, strüktürel çelik elemanlarla döşeme çerçevesine bir çerçeve oluşturularak yapılırlar. Strüktürel çelik çatı, inşaat sahasında işlenmesinin zorluğundan dolayı tasarım şartnamelerine uygun olarak atölyede kesilir, şekillendirilir ve delinir. Bu şekilde yapılan çelik çatı üretimi, çatının oldukça hızlı ve kusursuz bir şekilde inşa edilmesini sağlamaktadır.

ÇELİK ÇATI SİSTEMLERİ YAPIMI

Çelik kafes kirişler, metal çatı iskeleti döşemeleri, yerinde dökme bir beton plak veya prekast beton elemanlar ana ve ikinci kirişlerle desteklenebilir.
Çatı çıkmaları, ikincil kirişlerin taşıyıcı elemanlarının ötesine uzatılması veya dış duvar yapısının içe çekilmesiyle elde edilebilir.
Çıkma yapan kirişler ana kirişin derinliği içinde çerçeve oluşturabilir veya ana kirişlerin destek noktaları üzerinde sürekli olabilirler.
Çelik çatı kirişlerinin uçları pahlı olabilir veya deliklerle hafifletilebilir.

ÇELİK ÇATI RİJİT ÇERÇEVELER

Rijit çerçeveler, rijit birleşimlerle bağlanmış iki kolon ve bir kirişten oluşurlar. Rijit birleşimler elemanların uçlarının serbestçe dönüşünü engellediğinden, etkiyen yükler çerçevenin her elemanında eksenel kuvvetler, eğilme ve kesme kuvvetleri üretir. Buna ek olarak düşey yükler, ıslah çelikleri rijit çerçevenin tabanda yatay itme kuvvetlerinin oluşmasına neden olur. Bu rijit çerçeve, statik olarak kararsız ve sadece kendi düzleminde rijittir.

ÇELİK ÇATI FİYATLARI

Çelik çatı fiyatları kullanılacak malzemelere ve çatı özelliğine göre değişiklik göstermektedir.Etiketler : çelik çatı


Benzer Konular Çatı Uygulamaları Çatı Aktarma Çatılarda Isı Yalıtımı Çatılarda Su Yalıtımı Çelik Çatı Sistemleri Teras Su Yalıtımı Braas Çatı Sistemleri Çatı Sistemleri Yeşil Çatı Sistemleri Asma Çatılar Baca Nedir Çatı Aplikasyonu Çatı Drenajı Çatı Kaplama Malzemeleri Çatı Kaplamaları Çatı Kar Yükünün Belirlenmesi Çatı Kenarlarının Düzenlenmesi Çatı Kiremitleri Çatı Makasları Çatı Örtü Altı Keçesi Çatı Pencereleri Çatı Şekilleri ve Adları Çatı Taşıma Donanımları Çatıda Kullanılan Polimer Kökenli Levhalar Çatılarda Eğim Düz Çatı Bileşenleri Eternit Levha Örtüler Gizli Dere İzolasyonu Kiremit Çatı Kaplamaları Marsilya Tipi Kiremit Metal Levha Çatı Kaplaması Oluklu Metal Çatı Kaplaması Oturtma Çatılar Pedavra Nedir Tahkimatlı Çatılar Tahta Çatı Pulları Tahta Kiremitler Tek Katmanlı Çatı Örtüsü Yağmur Suyu Kullanımı Yassı ÇatılarYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus