ahşap kapı uygulamaları

amerikan kapı  kapı fiyatları  ahşap kapı modelleri  panel kapı modelleri

ahşap iç kapı modelleri  amerikan kapı fıyatları  oda kapı fiyatları  oda kapı modelleri

ahşap kapı renkleri  ahşap kapı renk kataloğu  ahşap kapı şirketleri  ahşap kapı üreticileri

ahşap kapı üreten firmalar  ahşap kapı yapımı  ahşap kapı yenileme  panel kapı fiyatları

camlı panel kapı modelleri  panel kapı çeşitleri  panel kapı görselleri  panel kapı imalatı

AHŞAP KAPI UYGULAMALARI

Ev kapıları ve kapı boşlukları, bir yandan dışarıdan yapının içine erişim sağlarken, diğer yandan iç mekanlar arasında geçiş için kullanılır. Bu nedenle kapı boşlukları, içlerinden kolayca geçilebilecek ve mobilyalar ile teçhizatların hareketine izin verecek kadar geniş olmalıdırlar. Kapının yerleşimine bağlı olarak mekanların arasında ve içinde oluşan hareket düzenleri, mekanların barındırdığı kullanım ve etkinlikler uygun olmalıdır.

Dış kapılar, kapandıklarında hava geçirimsizlik sağlamalı ve yaklaşık olarak içinde bulundukları dış duvarların ısı yalıtım değerine sahip olmalıdır. İç oda kapıları, istenen derecede görsel ve akustik mahremiyeti sağlamalıdırlar. Tüm kapılar, açılış kolaylığı, beklenen kullanım sıklığı altında dayanıklılık, güvenlik koşulları ve sağlayabilecekleri ışık, havalandırma ve manzara özellikleri açısından değerlendirilmelidir.

AHŞAP KAPI MODELLERİ

MASİF DOĞAL AHŞAP KAPILAR

Doğal ahşap kapılar özelikle iç mekânlar da en çok tercih edilen kapı çeşididir. Ahşabın doğal ve sıcak bir malzeme olması, dekoratif güzelliğinin olması ve göze hoş görünmesi gibi nedenlerden ötürü; ahşap kapılar yaygın olarak kullanılmaktadır. Ahşap kapılar, kasa ve kanat olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Masif ahşap kapılar geçmişten günümüze kullanılan ve her bölümü ahşap malzemeden oluşan kapılar olarak yoğunluğu fazla ve genellikle daha ağırlardır. Ancak sağlık açısından diğer modellere göre daha az kimyasal maddeler içermeleri sayesinde daha sağlıklıdırlar. Kullanım alanı olarak sadece iç kapılar olarak değil dış kapılar olarak da ahşap malzemeli veya kaplamalı kapılar da kullanılabilmektedir.

HAZIR PANEL AMERİKAN KAPILAR

Amerikan panel kapı, ülkemizde pres kapılardan sonra kullanılmaya başlanan kapılardır. Yaygın olarak Amerika'da kullanılmaktadır. Ahşap bir çerçevenin iki yüzüne doğal ağaç görünümlü suni panellerin monte edilmesiyle oluşur. Bu paneller MDF malzemeden yapılmaktadır. Bu panellerin modellerini üreticiler belirleyerek piyasaya sunarlar. Piyasada 4 göbekli, 6 göbekli, düz, iki göbekli, camlı ve camsız modelleri mevcuttur.  Bu kapılar seri imalat sistemine uygun geliştirildiği için, kişiye özgü Amerikan panel kapı yapılamaz. panel kapı modelleri içerisindeki dolgu malzemeleri kimyasal bir yapıya sahiptir, bu yüzden sağlık açısından daha zararlı olmakla beraber fiziksel kolaylıkları ve ucuz maliyeti sebebiyle tercih oranları yüksektir.

BOŞLUKLU AHŞAP KAPILAR

Boşluklu kapılar serenli ve başlıklı bir çerçeveden ve onun içini dolduran, oluklu lif levhadan yapılmış bir genleşmiş petek dolgudan veya birbiri içinden geçen yatay ve dikey ahşap şeritten yapılmış bir kafesten oluşurlar. Hafif olmalarına karşın, ısıya veya ses yalıtım değerleri çok düşüktür. Genellikle iç mekanlarda kullanılmalarına rağmen, su geçirimsiz yapıştırıcılarla birleştirildiklerinde dış kapı olarak da kullanılabilirler.

AHŞAP KAPI FİYATLARI

Ahşap kapı fiyatları kullanılacak ürünlere ve yapılacak duvar uygulamasının özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Ahşap kapı fiyatları 200 - 2.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.Etiketler : ahşap kapı


Benzer Konular Ev Dekorasyonu Ahşap Kapı Uygulamaları Ahşap Parkeler Asma Tavan Yapımı Gergi Tavan Nedir Niş Uygulamaları Şömine Uygulamaları Ev Dekorasyon Stilleri Ev Dekorasyon Ürünleri Granit Uygulamaları Mermer Uygulamaları Kartonpiyer Uygulamaları Halı Kaplama Mobilya Tasarımı Doğal Taş Uygulamaları Mobilya Nasıl Seçilir Duvar Kağıdı Yatak Odası Dekorasyonu Çocuk Odası Nasıl Düzenlenir Peyzaj Nedir Ahşap Bölme Duvar Ahşap Döşeme Kaplamaları Ahşap Eskitme Ahşap Evler Ahşap Lambiri Ahşap Panel Ürünler Ahşap Tavan Kaplama Akıllı Ev Sistemleri Aksesuar Kullanımı Alçı Levha Bölme Duvar Alçı Levha Yer Döşemesi Aydınlatma Sistemleri Bahçe Mobilyaları Balkon Tasarımı Bitümlü ve Plastik Levhalar Cam Tuğla Çatı Işıklıkları Dekoratif Mobilya Uygulamaları Depo,Kiler,Sandık Odası Esnek Yer Döşemeleri Fresk Nedir Kapı Sistemleri Konut ve İnsan İlişkisi Kündekari Nedir Mobilya Kılıfları Oda Akustiği Sürme Cam Kapılar Taş Döşeme Kaplamaları Yemek Odası DekorasyonuYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus