ahşap ev yapımı

AHŞAP EVLER

Ahşap ev, doğal, sade ve sağlıklı yaşam tarzı sağlar. Yapı tarzı, birçok inşaat sahibinin ekolojik ve ekonomik gereksinimlerini karşılayacak niteliktedir. Ana malzeme olarak masif ahşap, doğal yalıtım malzemesi olarak pamuk, yün veya mantar, doğal ürün olan kil tuğla çatı kaplamasında ve boya işlerinde çiçek renkleri kullanılarak yüksek kalite standardı elde edilir. Garaj, yanları açık garaj ve kameriyeler evin yapı tarzına uygun olmalıdır. Ahşap ev yapımında genelde, soğuk kuzey ülkelerinde yetişen ağaçlar kullanılır. Çıkma çatılar ön cepheleri korur, onarım ve bakıma pek ihtiyaç duymazlar. Ahşap bir ev, yakıt malzemelerinden tasarruf sağlanarak ısıtılabilir. Üreticiler değişik dış cephe kaplamaları sunmaktadır. Çift ahşap duvar normalde benzer iki profil ağaç kiriş ve  bunların arasındaki yalıtım malzemeleri ile birlikte uygulanır. Tek kat ağaç kiriş duvarı doğal konut atmosferi oluşturur. Ev alacak ya da yaptıracak kişilerin rustikal yuvarlak tomruklar ile dört köşeli tomruklar arasında seçim yapmalıdır. Bir çok ahşap ev, mal sahibinin isteğine göre planlanabilir. İç alanın biçimlendirilmesi genellikle isteğe göre yapılır.

AHŞAP EV NASIL YAPILIR

Ahşap evlerin en eski yapı tarzı kütük veya merteklerin üst üste getirilerek ve çentleme ile kuvvete bağlı olarak bağlanmasıyla meydana getirilen blok biçimli yapılır. Kafes yapı olarak da adlandırılan ahşap iskelet evler, çok sayıda konstrüksiyon varyasyonları ve biçimlenme imkanları sunmaktadır.

En yaygın ahşap ev yapı tarzı tahta çerçeve yapı tarzlarıdır. Bu yapı tarzında dikey yükler taşıyıcı omurga sayesinde taşınır. En ekonomik yapı biçimi ahşap yapı tarzıdır. Yapı fiziği, kalite, statik ve konfor bakımından tüm gereksinimler mevcuttur. Ahşap çerçeve yapı tarzının varyasyonları ahşap plak yapı tarzıdır. Bina duvar ve tavan tarafından oluşturulur. Ön cephe kaplamlarının korunması için en önemli tedbir, suyun ahşaba sızmasını önlemektir. Projeksiyonda dikkat edilecek husus, yeterli çatı akıntısıdır. Dış kaplama yağmur suyunun çabuk akacağı şekilde yapılmalıdır. Püskürtme su kısmının konstrüksiyonu değiştirilebilir olarak yapılmalıdır. Dış kaplamaların en az kalınlığı 20 mm’yi, tahta genişliği 140 mm’yi aşmamalıdır.

AHŞAP EV FİYATLARI

Ahşap ev  fiyatı kullanılacak malzemeye, büyüklüğüne ve yapılacak uygulamanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Kütük ahşap ev fiyatları 70.000 TL ila 400.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.Etiketler : ahşap ev


Benzer Konular Ev Dekorasyonu Ahşap Kapı Uygulamaları Ahşap Parkeler Asma Tavan Yapımı Gergi Tavan Nedir Niş Uygulamaları Şömine Uygulamaları Ev Dekorasyon Stilleri Ev Dekorasyon Ürünleri Granit Uygulamaları Mermer Uygulamaları Kartonpiyer Uygulamaları Halı Kaplama Mobilya Tasarımı Doğal Taş Uygulamaları Mobilya Nasıl Seçilir Duvar Kağıdı Yatak Odası Dekorasyonu Çocuk Odası Nasıl Düzenlenir Peyzaj Nedir Ahşap Bölme Duvar Ahşap Döşeme Kaplamaları Ahşap Eskitme Ahşap Evler Ahşap Lambiri Ahşap Panel Ürünler Ahşap Tavan Kaplama Akıllı Ev Sistemleri Aksesuar Kullanımı Alçı Levha Bölme Duvar Alçı Levha Yer Döşemesi Aydınlatma Sistemleri Bahçe Mobilyaları Balkon Tasarımı Bitümlü ve Plastik Levhalar Cam Tuğla Çatı Işıklıkları Dekoratif Mobilya Uygulamaları Depo,Kiler,Sandık Odası Esnek Yer Döşemeleri Fresk Nedir Kapı Sistemleri Konut ve İnsan İlişkisi Kündekari Nedir Mobilya Kılıfları Oda Akustiği Sürme Cam Kapılar Taş Döşeme Kaplamaları Yemek Odası DekorasyonuYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus