yemek odası dekorasyonu

YEMEK ODASI DEKORASYONU

Aperatif yemek zamanlarında veya yemek yeme vakitlerinde mutfakta bulunmak genelde insanlar tarafından arzu edilir. Bu nedenle mutfaklarda yer gereksinimine ihtiyaç duyulur. Kahvaltı yeri, küçük bir bağımsız masa ya da 70-75 cm yüksekliğindeki tezgah altından sürülebilen bir masadan da oluşabilir. Masanın sağında ve solunda 80 cm’lik serbest hareket edebilecek yer bulunmalıdır. Şayet yer varsa çıkma bir masa açıktaki bir dolaba monte edilebilir.

Üst yapısı itibari ile 15 cm den daha az yere ihtiyacı olan 40 cm’lik yemek bankoları derinlikte alan kazandırır. Kullanımları için özel tabure ya da sandalyeler gereklidir. Yemek yeri düzenlemesine göre fazla yer gerektiğinden, ek yemek odasına ihtiyaç duyulabilir.

YEMEK ODASI DEKORASYONU NASIL YAPILIR

Yuvarlak masalar her zaman daha kullanışlıdır. Minimum 0,90 metrelik çapı olan yuvarlak masaların konforlu ölçüsü 1,10 – 1,25 m olmalıdır. Köşeli yemek masaları daha az yer kaplar. Eğer 3 kişiden fazla yer gerekirse, oturma yeri için hareket yüzeyinin 80 cm genişlemesi gerekmektedir. Şayet yemek odası geniş kapılar veya katlanabilir kapılarla genişletilebilirse en uygunudur. Bir kişi rahatça yemek yiyebilmek için masa yüzeyi olarak 60x40 cm yere ihtiyaç duyar, bununla yanındakine mesafesi ve masanın tamamen donatılması için de yeterli yer sağlanmış olur. Kase, tencere ve çanaklar için masanın ortasında 20 cm’lik yer gereklidir. Masa ışıklandırması göz kamaştırıcı olmamalıdır. Masa tahtası, alt kenar, ışıklar arası mesafe 60 cm den fazla olmamalıdır. Masada oturanın karşısındakinin yüzünü görebilmesi için, masa aydınlatmasında kamaştırma olmamasına özen gösterilmelidir.

Yemek odalarının konumu batı yönünde bulunmalı, kahvaltı yer ise doğuya yönelik olmalıdır. Mutfağın terasa çıkışı olması uygundur. Teraslar rüzgardan korunmalı güney cephesinde, yemek veya oturma odasının önünde bulunmalıdır. (Normal güneybatı rüzgarı, doğuya veya güney doğu'ya dır)Etiketler : yemek odası


Benzer Konular Ev Dekorasyonu Ahşap Kapı Uygulamaları Ahşap Parkeler Asma Tavan Yapımı Gergi Tavan Nedir Niş Uygulamaları Şömine Uygulamaları Ev Dekorasyon Stilleri Ev Dekorasyon Ürünleri Granit Uygulamaları Mermer Uygulamaları Kartonpiyer Uygulamaları Halı Kaplama Mobilya Tasarımı Doğal Taş Uygulamaları Mobilya Nasıl Seçilir Duvar Kağıdı Yatak Odası Dekorasyonu Çocuk Odası Nasıl Düzenlenir Peyzaj Nedir Ahşap Bölme Duvar Ahşap Döşeme Kaplamaları Ahşap Eskitme Ahşap Evler Ahşap Lambiri Ahşap Panel Ürünler Ahşap Tavan Kaplama Akıllı Ev Sistemleri Aksesuar Kullanımı Alçı Levha Bölme Duvar Alçı Levha Yer Döşemesi Aydınlatma Sistemleri Bahçe Mobilyaları Balkon Tasarımı Bitümlü ve Plastik Levhalar Cam Tuğla Çatı Işıklıkları Dekoratif Mobilya Uygulamaları Depo,Kiler,Sandık Odası Esnek Yer Döşemeleri Fresk Nedir Kapı Sistemleri Konut ve İnsan İlişkisi Kündekari Nedir Mobilya Kılıfları Oda Akustiği Sürme Cam Kapılar Taş Döşeme Kaplamaları Yemek Odası DekorasyonuYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus