doğal taş duvar kaplama

doğal taş kaplama   doğal taş duvar   doğal taş çeşitleri

doğal taş fiyatları   doğal taş kaplama fiyatları   doğal taş kaplama çeşitleri

doğal taş cephe kaplama   doğal taş çeşitleri ve özellikleri   doğal taş dekorasyon

DOĞAL TAŞ NEDİR

Doğal taşlar, en eski inşaat malzemelerindendir. Yapılan arkeolojik kazılarda serpantımt, diyabaz, gabro, granit, kireçtaşı ve bazalttın inşaat ve dekorasyon ürünlerinde kullanıldığı tespit edilmiştir. Günümüzde de yapılarımızda aynı amaç için kullanımı devam etmektedir. Doğal taş kaplama binaların iç ve dış mekanlarında, duvar kaplama, zemin döşeme, merdiven basamağı, banyo ve mutfak uygulamalarında kullanılmaktadır. Doğal taşlar, insan sağlığına zarar vermemeleri ve estetik görünümleri nedeniyle kullanıcıların vazgeçemediği ürünlerdir.

Son yıllarda doğal taş sektörü nakliye imkanlarının ve endüstrinin gelişmesi sonucu doğal taş yataklarının verimli olarak işletilmesi ile gelişmiştir. 

PATLATMA DOĞAL TAŞ

Fileli ve filesiz olarak genellikle 30x30 cm ebatlarda üretilen, birbirine geçmeli (kilit taşı), dekoratif duvar kaplamalarıdır.

PATLATMA DOĞAL TAŞ NASIL YAPILIR

doğal taş ev dekorasyonu Yüzey Hazırlığı : Uygulama yapılacak duvarın düzgün olmalıdır. Eğer duvar yüzeyi boyalı ise boyanın bir miktar kazınması patlatma taşın duvar yüzeyine daha iyi tutunmasını sağlar. Uygulama yapılacak duvar güneş gören bir konumda ise bir daha iyi priz alması için miktar ıslatılmalıdır.

doğal taş firmaları Yapıştırıcı : Doğal taş yapıştırma için mermer silikonu veya toz yapıştırıcı kullanılabilmektedir. Hazırlanan toz yapıştırışının kıvamı çok sulu olmamalı ve açık renk taşlar için beyaz renkli toz yapıştırıcı kullanılmalıdır.

doğal taş isimleri Uygulama : Hazırlanan yapıştırma harcı taraklı mala yardımı ile duvara sürülür, aynı şekilde doğaltaş plakalarının arkasına da yapıştırıcı sürülür ve duvara yapıştırılır. İkinci doğal taş plakası ilkinin yanına getirilerek kilitli yerleri birbirine geçirilir ve arada boşluk kalmayacak biçimde uygulanır.

YAPILARDA KULLANILAN DOĞAL TAŞ ÇEŞİTLERİ

doğal taş modelleri Kalker : Bol bulunan doğal taş çeşitlerindendir, moloz ve kaplama taşı olarak da kullanılmaktadır. Ağırlığı 2.700 kg/m3 dür. Yumuşak ve kolay işlenebilen bir doğal taş çeşitidir.
doğal taş nasıl döşenir Traverten : İyi cila tuttuğu için kaplama işlerinde kullanılması uygundur. Sert, sarı renkli kalker grubu metamorfik bir taştır.
doğal taş patlatma Mermer : Sert, dayanıklı, iyi cila tutan, kolay işlenen metamorfik bir taştır.
doğal taş renkleri Konglomera : Büyük taş parçalarının doğal bir bağlayıcı ile birleşiminden oluşmuş bir taştır. 
doğal taş uygulama fiyatları Gre : Kum tanelerinin tabii bir bağlayıcı ile birleşiminden oluşan taşlardır.
doğal taş kaplama fiyatı Granit : Çok sert, kolay işlenmeyen ve harca iyi yapışmayan bir taş cinsidir. Bordür ve yol kaplama taşı olarak kullanılır.
doğal taş kaplama firmaları Porfır : Az bulunan ama binalar için en iyi doğal taş çeşitlerindendir.
doğal taş kaplama en ucuz Bazalt-Trakit : Sert ve yontulması zor taşlardır. Temel inşaatlarında iyi sonuçlar verir.
doğal taş görünümlü duvar kaplama fiyatları Volkan Tüfleri : Kolay yontulabilen, hafif ve gözenekli taşlardır.Moloz taşı olarak kullanılabilir. 
doğal taş kaplama iç mekan Andezit : Porfır cinsi iyi bir taştır. Kolay işlenir, estetik görünüşlüdür. Kesme taş haline gelebilir, çık kullanılır.

DOĞAL TAŞ FİYATLARI

Doğal taş fiyatları kullanılacak ürünlere ve yapılacak uygulamanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Doğaltaş metrekare fiyatları 55 - 150 TL arasında değişiklik göstermektedir.Etiketler : doğal taş


Benzer Konular Ev Dekorasyonu Ahşap Kapı Uygulamaları Ahşap Parkeler Asma Tavan Yapımı Gergi Tavan Nedir Niş Uygulamaları Şömine Uygulamaları Ev Dekorasyon Stilleri Ev Dekorasyon Ürünleri Granit Uygulamaları Mermer Uygulamaları Kartonpiyer Uygulamaları Halı Kaplama Mobilya Tasarımı Doğal Taş Uygulamaları Mobilya Nasıl Seçilir Duvar Kağıdı Yatak Odası Dekorasyonu Çocuk Odası Nasıl Düzenlenir Peyzaj Nedir Ahşap Bölme Duvar Ahşap Döşeme Kaplamaları Ahşap Eskitme Ahşap Evler Ahşap Lambiri Ahşap Panel Ürünler Ahşap Tavan Kaplama Akıllı Ev Sistemleri Aksesuar Kullanımı Alçı Levha Bölme Duvar Alçı Levha Yer Döşemesi Aydınlatma Sistemleri Bahçe Mobilyaları Balkon Tasarımı Bitümlü ve Plastik Levhalar Cam Tuğla Çatı Işıklıkları Dekoratif Mobilya Uygulamaları Depo,Kiler,Sandık Odası Esnek Yer Döşemeleri Fresk Nedir Kapı Sistemleri Konut ve İnsan İlişkisi Kündekari Nedir Mobilya Kılıfları Oda Akustiği Sürme Cam Kapılar Taş Döşeme Kaplamaları Yemek Odası DekorasyonuYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus