kartonpiyer uygulamaları

kartonpiyer asma tavan  kartonpiyer modelleri fiyatları   kartonpiyer nasıl döşenir  kartonpiyer tavan modelleri

kartonpiyer çeşitleri ve fiyatları  kartonpiyer dekorasyon modelleri   kartonpiyer desenleri  kartonpiyer ev dekorasyonu

kartonpiyer fiyatları  kartonpiyer göbekleri çeşitleri   kartonpiyer hazır köşe  kartonpiyer hesaplama

kartonpiyer firmaları istanbul  kartonpiyer renkleri   kartonpiyer şekilleri  kartonpiyer yapımı

kartonpiyer kemer modelleri  kartonpiyer nasıl yapılır   kartonpiyer örnekleri  kartonpiyer uygulama fiyatları

KARTONPİYER

Alçı kartonpiyer ekonomik, kolay uygulanabilen, yapılarda gizlenmek istenilen bölümleri estetik güzellik katarak gizleyen, dekorasyon amacı ile tavan ve duvarlarda kullanılan katıklı alçı ve sertleştirilmiş mukavvadan yapılan ve yaygın kullanılan bir yapı malzemesidir.

İMAL EDİLDİĞİ MALZEMEYE GÖRE KARTONPİYER ÇEŞİTLERİ

 Alçı Dekorasyon Kartonpiyer : Alçı harcının daha önce hazırlanmış kalıplara, kolay kırılmasını engellemek amacıyla iki kat ve aralarına keten lifleri karıştırılarak dökülmesi ile elde edilir.

 Polistren Kartonpiyer : Alçı kartonpiyer uygulanamayacak ıslak hacimlere (banyo, wc vb.) sudan etkilenmeyen, stropiyer ve poliüretan kartonpiyerler kullanılmaktadır. Montajı kolay ve ekonomik bir malzemedir.

KULLANILDIĞI YERE GÖRE KARTONPİYER MODELLERİ

 Kartonpiyer Çıtalar : Yapıların tavan ve duvar kenarlarına 30–35 cm içeriden yapıştırılarak uygulanır. Dekoratiftir bir üründür.

 Köşe Profilleri: Yapıların tavan ve duvar birleşim kısımlarında kullanılan dekoratif bir yapı malzemesidir.

 Gizli Işık Profilleri : İç mekanı aydınlatmak için kullanılan aydınlatma sistemlerini gizlemek için tonozların alt kısmına uygulana dekoratif bir yapı elemanıdır.

 Kemerler : Üstten yarım çember biçiminde iki sütun ya da ayağı birbirine baplayarak dekoratif bir görünüm elde edilmesini sağlayan alçı uygulamasıdır.

 Sütunlar : Dairesel veya düz olarak kemerlerin üzerinde kullanılan dekoratif bir kartonpiyer modelidir.

 Kemer Kilit Taşı : Dekoratif bir görünüm amacıyla kemerin orta kısmına konulur.

 Kartonpiyer Payanda : Kemerlerin köşe kısımlarına veya kolon kiriş birleşim yerlerine yapılan dekoratif yapı malzemesidir.

 Perdelikler: Perde kornişlerini gizlemek için duvardan 17– 20 cm mesafede yapılan dekoratif yapı malzemesidir.

 Tavan Göbekleri : Tavandaki lamba yerine, içerisinden elektrik kablolarının geçebileceği bir delik bırakmak suretiyle uygulana dairesel ya da çokgen kesitli alçı dekorasyon malzemesidir.

 Kartonpiyer Niş : Süs eşyalarının sergilenmesi için duvarlarda uygulanan dekoratif girintilerdir.

 Kartonpiyer Aplikler : Nişlerin kenarlarına ya da duvarlara monte edilen, ışıkları gizlemek için veya içerisine kuru çiçek, süs bitkileri koymak için yapılan dekoratif yapı malzemesidir.

 Tonozlar: Gizli ışık elemanları ile birlikte tavan ve duvar birleşim yerlerine yapılan dekoratif yapı malzemesidir.

 Kartonpiyer Spotlar : Spot ışık ile aydınlatılmak istenen mekanlarda, spor lambalarının yerleştirileceği dekoratif çıtalardır.

 Kubbeler : Daha çok asma tavanlarla birlikte kullanılan dekoratif yapı malzemeleridir.

 Aynalıklar : Duvarlara estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılırlar. Montajından sonra iç kısımlarına cam ayna monte edilerek kullanılırlar.

 Kartonpiyer Sehpalar : Üzerine cam konularak sehpa olarak kullanılabilen estetik bir üründür.

KARTONPİYER MONTAJI NASIL YAPILIR

 Uygulama yapılacak yüzeyin kuru olması durumunda kartonpiyerlerin arka kısımları ıslatılmalıdır.

 Daha önceden hazırlanan yapıştırma harı kartonpiyere spatula ile sürülür.

 Harç sürülen kartonpiyer uygulandığı yüzeye tamamen yapışıncaya kadar bastırılır.

 Kartonpiyer ek yerleri yapıştırma harcı ile doldurulur ve fazlalıklar kuruduktan sonra kazınır.

KARTONPİYER FİYATLARI

Kartonpiyer fiyatları yapılacak uygulamanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Kartonpiyer işçilik fiyatları 6 - 12 TL, malzeme fiyatları da 5 - 25 TL arasında değişiklik göstermektedir.Etiketler : kartonpiyer


Benzer Konular Ev Dekorasyonu Ahşap Kapı Uygulamaları Ahşap Parkeler Asma Tavan Yapımı Gergi Tavan Nedir Niş Uygulamaları Şömine Uygulamaları Ev Dekorasyon Stilleri Ev Dekorasyon Ürünleri Granit Uygulamaları Mermer Uygulamaları Kartonpiyer Uygulamaları Halı Kaplama Mobilya Tasarımı Doğal Taş Uygulamaları Mobilya Nasıl Seçilir Duvar Kağıdı Yatak Odası Dekorasyonu Çocuk Odası Nasıl Düzenlenir Peyzaj Nedir Ahşap Bölme Duvar Ahşap Döşeme Kaplamaları Ahşap Eskitme Ahşap Evler Ahşap Lambiri Ahşap Panel Ürünler Ahşap Tavan Kaplama Akıllı Ev Sistemleri Aksesuar Kullanımı Alçı Levha Bölme Duvar Alçı Levha Yer Döşemesi Aydınlatma Sistemleri Bahçe Mobilyaları Balkon Tasarımı Bitümlü ve Plastik Levhalar Cam Tuğla Çatı Işıklıkları Dekoratif Mobilya Uygulamaları Depo,Kiler,Sandık Odası Esnek Yer Döşemeleri Fresk Nedir Kapı Sistemleri Konut ve İnsan İlişkisi Kündekari Nedir Mobilya Kılıfları Oda Akustiği Sürme Cam Kapılar Taş Döşeme Kaplamaları Yemek Odası DekorasyonuYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus