balkon tasarımı

BALKON TASARIMI

Dışarıya doğru çıkmış balkonlar ve harici odalar, yaşam rahatlığını artırır. Balkonlar, ek çalışma kısmı ve dışarıda oynayan çocukları gözetlemeyi mümkün kılmalıdır.

Balkonlarda, istirahat, uzanma, uyuma, okuma ve yemek yeme imkanlarının olması gerekir. Fonksiyonel olarak balkonlarda yer gereksinimi de dikkate alınmalıdır. Köşe balkonları gözden ve rüzgardan korunma sağlar ve açık balkona göre daha elverişlidir. Bundan dolayı açık balkonlar hava etkisinden korunmalıdır. 

Balkonların planlanmasında dikkat edilmesi gerekenler;

Güneş ve manzaraya karşı iyi bir oryantasyon sağlanmalıdır. Komşu daire ve eve karşı düzgün konumda olmalıdır. Çalışma ve yatak odalarına iyi bir irtibat sağlanmalıdır. Yeterli bir büyüklükte, dışarıdan görünmeye karşı koruma, sese ve hava şartlarına karşı koruma olmalıdır.

Korkuluk veya parmaklık olarak saydam olmayan camlar, plastik hafif çelik profil veya borudan duvar iyi bir şekilde sabitlenen alt konstrüksiyon üzerine tahta parmaklık elverişlidir. Yatay çelik çubuklardan balkon kafes, dışarıdan görünebildiğinden ve rüzgar nedeniyle elverişsizdir.

Parmaklık ve beton tabaka arasında cereyan akımı oluşabilir, bu durumda korkuluk duvarı örülebilir veya masif korkuluk yapılır. Bunları, tekne karakterinin oluşmasını önlemek için kısa yükseklikte yapmak gerekir. 

Çelik borular talimatlara uygun yükseklikte olmalı ve muhtemelen saksılar için yer ayrılmalıdır.Etiketler : balkon


Benzer Konular Ev Dekorasyonu Ahşap Kapı Uygulamaları Ahşap Parkeler Asma Tavan Yapımı Gergi Tavan Nedir Niş Uygulamaları Şömine Uygulamaları Ev Dekorasyon Stilleri Ev Dekorasyon Ürünleri Granit Uygulamaları Mermer Uygulamaları Kartonpiyer Uygulamaları Halı Kaplama Mobilya Tasarımı Doğal Taş Uygulamaları Mobilya Nasıl Seçilir Duvar Kağıdı Yatak Odası Dekorasyonu Çocuk Odası Nasıl Düzenlenir Peyzaj Nedir Ahşap Bölme Duvar Ahşap Döşeme Kaplamaları Ahşap Eskitme Ahşap Evler Ahşap Lambiri Ahşap Panel Ürünler Ahşap Tavan Kaplama Akıllı Ev Sistemleri Aksesuar Kullanımı Alçı Levha Bölme Duvar Alçı Levha Yer Döşemesi Aydınlatma Sistemleri Bahçe Mobilyaları Balkon Tasarımı Bitümlü ve Plastik Levhalar Cam Tuğla Çatı Işıklıkları Dekoratif Mobilya Uygulamaları Depo,Kiler,Sandık Odası Esnek Yer Döşemeleri Fresk Nedir Kapı Sistemleri Konut ve İnsan İlişkisi Kündekari Nedir Mobilya Kılıfları Oda Akustiği Sürme Cam Kapılar Taş Döşeme Kaplamaları Yemek Odası DekorasyonuYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus