alçı zemin

ALÇI LEVHA YER DÖŞEMESİ

Alçı levha yer döşemeleri hafif ve dayanıklı olmasının yanında yüksek ısı ve ses yalıtımı sağladığı için konut, ofis, hastane, otel vb. alanlarda kullanılabilmektedir. Binalar tesviye betonu ya da bims ile tesviye edilmiş döşemelerin üzerine ya da asma katlara, kullanımı çok yaygın olmasa da, estetik bir görünüm elde etmek için alçı levha ile yer döşemesi yapılabilmektedir.

ALÇI LEVHA ZEMİN DÖŞEME ÇEŞİTLERİ

 Döşemelerde : Tesviye betonun üzerine kolayca uygulanabilir, zamandan tasarruf sağlar. Eğer bims üzerine uygulanacaksa bimsin tesviyesi düzgün olmalı ve iyi sıkışmış olması gerekir.

 Asma Katlarda : Bina yapım aşamasında ya da sonradan yapılan asma katlara ses ve ısı yalıtımı kabiliyeti nedeniyle metal bir iskelet yardımı ile uygulanır.

ALÇI LEVHA YER DÖŞEMESİNDE KULLANILAN LEVHALAR

 Tek Kat Alçı Levha: Piyasada D kalınlığı 18 mm olarak üretilmektedir. Uygulama esnasında yere çift kat şaşırtmalı olarak döşenir.

 Çift Katlı Alçı Levha: Piyasada D kalınlıkları değişken çift katlı alçı levhalar bulunmaktadır. Bunun nedeni ise iki ayrı D kalınlıktaki alçı levhanın fabrikalarda birleştirilmesi sonucu oluşmasıdır. Örneğin 10 mm kalınlığındaki bir alçı levha ile 15 mm kalınlığındaki bir alçı levhanın birleştirilmesi sonucu 25 mm kalınlığında bir yer döşeme alçı levhası elde edilmiş olur.

 Çift Katlı Kompozit Alçı Levha: Özellikleri çift katlı alçı levha ile aynıdır. Ek olarak fabrikalarda alçı levhanın altına birleştirilmiş olarak sese ve ısıya karşı yalıtım sağlayan malzeme birleşik olarak imal edilir. 10 mm kalınlığında taş yünü, kaşe taş yünü (kaşe: keçe şeklinde sıkıştırılmış) yalıtım malzemesi olarak ilave edilir. En çok alttan ısıtmalı yerlerde tercih edilir. D yüksekliği artmış olur.Etiketler : alçı yer döşemesi


Benzer Konular Ev Dekorasyonu Ahşap Kapı Uygulamaları Ahşap Parkeler Asma Tavan Yapımı Gergi Tavan Nedir Niş Uygulamaları Şömine Uygulamaları Ev Dekorasyon Stilleri Ev Dekorasyon Ürünleri Granit Uygulamaları Mermer Uygulamaları Kartonpiyer Uygulamaları Halı Kaplama Mobilya Tasarımı Doğal Taş Uygulamaları Mobilya Nasıl Seçilir Duvar Kağıdı Yatak Odası Dekorasyonu Çocuk Odası Nasıl Düzenlenir Peyzaj Nedir Ahşap Bölme Duvar Ahşap Döşeme Kaplamaları Ahşap Eskitme Ahşap Evler Ahşap Lambiri Ahşap Panel Ürünler Ahşap Tavan Kaplama Akıllı Ev Sistemleri Aksesuar Kullanımı Alçı Levha Bölme Duvar Alçı Levha Yer Döşemesi Aydınlatma Sistemleri Bahçe Mobilyaları Balkon Tasarımı Bitümlü ve Plastik Levhalar Cam Tuğla Çatı Işıklıkları Dekoratif Mobilya Uygulamaları Depo,Kiler,Sandık Odası Esnek Yer Döşemeleri Fresk Nedir Kapı Sistemleri Konut ve İnsan İlişkisi Kündekari Nedir Mobilya Kılıfları Oda Akustiği Sürme Cam Kapılar Taş Döşeme Kaplamaları Yemek Odası DekorasyonuYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus