gergi tavan nedir

gergi tavan modelleri gergi tavan fiyatları

gergi tavan yapımı gergi tavan çeşitleri

gergi tavan uygulaması gergi tavan aydınlatma

gergi tavan desenleri gergi tavan duvar

gergi tavan dekorasyon gergi tavan duvar modelleri

GERGİ TAVAN NEDİR

Barisol de denilen gergi tavanlar, bir çeşit polimerden üretilen malzeme ile mimari tavan kaplaması alanında estetik ve çağdaş bir görünüm veren, hafif, düzgün yüzeyler oluşturan, yaratıcılığın da sınırlarını zorlayan ve gerilerek montajı yapılan bir tür tavan kaplamasıdır. Gergi tavan sistemlerinin diğer tavan sistemlerinden (asma tavan, tavan kaplama malzemeleri vb.) en önemli farkı tavana yakın olarak uygulanmasıdır. Bağımsız tavan, yapının tavan döşemesi taşıyıcı strüktürü ile tavan kaplama strüktürünün birbirinden tam ayrıldığı sistemdir. Gergi tavan kaplama sistemi için kullanılan polimer kaplama malzemesi özel ve hafif profillere taşıtılır, profiller ise duvarlara taşıtılmaktadır, bu sayede tavandan bağımsız olarak istenilen formlarda tavanlar elde edilebilir. Duvara ya da tavana monte edilen ve değişmeyen bir tavan sağlanarak, aydınlatma elemanları, alarm sistemleri, havalandırma kanalları, vb. diğer tesisat elemanlarını da taşıyabilir.

GERİ TAVAN AVANTAJLARI

gergi tavan detayı Estetiktir, her türlü forma, mekana ve yüzeye uygulanabilir.

gergi tavan dekorları Geniş alan aydınlatmalarına uygundur. Gizli aydınlatma, spot, fiber optik kullanımlarına uygundur.

gergi tavan ev modelleri Düzgün ve pürüzsüz bir yüzey elde edilebilir.

gergi tavan fiyatları m2 Toz tutmayan özelliği sayesinde temizlenmeye ihtiyaç duymaz. Eğer leke oluşumu varsa nemli ve pamuklu bir bez yardımıyla kolayca temizlenir.

gergi tavan görselleri Hem yeni hem de yenileme projelerinde kullanılabilir.

gergi tavan hakkında bilgi Montajı çok kısa sürede tamamlanabilir.

gergi tavan hakkında bilgi Tadilat ve tamirat gerektiren durumlarda basitçe sökülür ve yerine geri takılabilir.

gergi tavan kaplama Isı ve ses yalıtımına katkı sağlar.

gergi tavan örnekleri Ağır tavan kaplamaların yerine kullanılması deprem yüklerini azaltmak açısından yararlıdır.

GERGİ TAVAN NASIL YAPILIR

Gergi tavanın montajında, özel olarak üretilmiş profiller kullanılmaktadır. İlk aşamada bu profiller duvarlara monte edilirler. Daha sonra esnek kaplama malzemesi ısıtılarak genleştirilir ve profillere takılır. Soğumaya bırakılan kaplama malzemesi eski yapısına geri döndüğünde ise gerilmiş ve istenilen şekli almış olarak yerine yerleştirilmiş olur.

GERGİ TAVAN FİYATLARI

Gergi tavan fiyatları kullanılacak ürünlere ve yapılacak uygulamanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir.Etiketler : gergi tavan


Benzer Konular Ev Dekorasyonu Ahşap Kapı Uygulamaları Ahşap Parkeler Asma Tavan Yapımı Gergi Tavan Nedir Niş Uygulamaları Şömine Uygulamaları Ev Dekorasyon Stilleri Ev Dekorasyon Ürünleri Granit Uygulamaları Mermer Uygulamaları Kartonpiyer Uygulamaları Halı Kaplama Mobilya Tasarımı Doğal Taş Uygulamaları Mobilya Nasıl Seçilir Duvar Kağıdı Yatak Odası Dekorasyonu Çocuk Odası Nasıl Düzenlenir Peyzaj Nedir Ahşap Bölme Duvar Ahşap Döşeme Kaplamaları Ahşap Eskitme Ahşap Evler Ahşap Lambiri Ahşap Panel Ürünler Ahşap Tavan Kaplama Akıllı Ev Sistemleri Aksesuar Kullanımı Alçı Levha Bölme Duvar Alçı Levha Yer Döşemesi Aydınlatma Sistemleri Bahçe Mobilyaları Balkon Tasarımı Bitümlü ve Plastik Levhalar Cam Tuğla Çatı Işıklıkları Dekoratif Mobilya Uygulamaları Depo,Kiler,Sandık Odası Esnek Yer Döşemeleri Fresk Nedir Kapı Sistemleri Konut ve İnsan İlişkisi Kündekari Nedir Mobilya Kılıfları Oda Akustiği Sürme Cam Kapılar Taş Döşeme Kaplamaları Yemek Odası DekorasyonuYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus