kontrplak kaplama

AHŞAP PANEL ÜRÜNLER

Ahşap panel ürünleri, masif ahşap ürünlere göre büzülme ve şişmeden daha az etkilenir, uygulamada daha az emek gerektirir ve ağaç kaynaklarını daha verimli kullanırlar.

AHŞAP PANEL ÜRÜN ÇEŞİTLERİ

Kontrplak, kaplamaların birbirine ısı ve basınç altında, genellikle bitişik tabakaların lifleri birbirine dik ve ortadaki tabakaya göre simetrik olacak şekilde yapıştırılmasıyla elde edilir.

Yüksek yoğunluklu kaplama, düzgün, sert, aşınmaya dayanıklı yüzeye sahip, beton kalıplar, dolaplar ve tezgahlarda kullanılan , her iki tarafı reçine elyafı kaplamalı dış koşullara dayanıklı ahşap paneldir.

Orta yoğunluklu kaplama, boyama için düzgün bir yüzey sağlayan, bir veya iki yüzü fenol veya melamin reçine kaplamalı dış koşullara uygun ahşap paneldir.

Özel kullanım panelleri, yalı baskı veya lambri kaplamada kullanılacak şekilde, oluklu veya kaba biçilmiş kontrplak gibi çeşitli ahşap panel ürünlerini içerir.

Yonga levha, küçük ahşap parçacıklarının ısı ve basınç altında yapıştırılmasıyla elde edilen, yaygın olarak dekoratif paneller ve ince marangozluk işlerinde dolgu ve döşemeler için altlık olarak kullanılan kaplamasız ahşap paneldir.

Yönlendirilmiş yonga levha, genellikle örtü altı kaplaması ve kördöşeme olarak kullanılan ve uzun, ince ahşap şeritlerden oluşan tabakaların ısı ve basınç altında su geçirimsiz bir yapıştırıcı kullanılarak birleştirilmesiyle elde edilen kaplamasız ahşap paneldir.

Dağınık yonga levha, ısı ve basınç altında su geçirimsiz yapıştırıcıyla birleştirilmiş, iri ince ahşap tabakalardan oluşan kaplamasız paneldir. Tabakaların düzlemleri genellikle panel düzlemine paralel, fakat lif doğrultuları gelişigüzel yerleştirilmiştir. Böylece panel, düzlemi üzerindeki her doğrultuda yaklaşık olarak aynı mukavemet ve rijitliğe sahip olur.Etiketler : ahşap panel ürünler


Benzer Konular Ev Dekorasyonu Ahşap Kapı Uygulamaları Ahşap Parkeler Asma Tavan Yapımı Gergi Tavan Nedir Niş Uygulamaları Şömine Uygulamaları Ev Dekorasyon Stilleri Ev Dekorasyon Ürünleri Granit Uygulamaları Mermer Uygulamaları Kartonpiyer Uygulamaları Halı Kaplama Mobilya Tasarımı Doğal Taş Uygulamaları Mobilya Nasıl Seçilir Duvar Kağıdı Yatak Odası Dekorasyonu Çocuk Odası Nasıl Düzenlenir Peyzaj Nedir Ahşap Bölme Duvar Ahşap Döşeme Kaplamaları Ahşap Eskitme Ahşap Evler Ahşap Lambiri Ahşap Panel Ürünler Ahşap Tavan Kaplama Akıllı Ev Sistemleri Aksesuar Kullanımı Alçı Levha Bölme Duvar Alçı Levha Yer Döşemesi Aydınlatma Sistemleri Bahçe Mobilyaları Balkon Tasarımı Bitümlü ve Plastik Levhalar Cam Tuğla Çatı Işıklıkları Dekoratif Mobilya Uygulamaları Depo,Kiler,Sandık Odası Esnek Yer Döşemeleri Fresk Nedir Kapı Sistemleri Konut ve İnsan İlişkisi Kündekari Nedir Mobilya Kılıfları Oda Akustiği Sürme Cam Kapılar Taş Döşeme Kaplamaları Yemek Odası DekorasyonuYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus