Kategoriler » Hakkımızda » Çatı Uygulamaları » İletişim » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır » Banyo Tadilatı » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Büyük Kapılar » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Denizlik Nedir » Döner Kapılar » Döşeme Malzemeleri Özellikleri » Döşeme Nedir » Duvar Aplikasyonu » Duvar Bezeme Restorasyonu » Duvar Kaplama Malzemeleri » Elektrik Prizleri » Epoksi Kaplamaları Nedir » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Ev Tekstili Nedir » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Işığı Kullanımı » Helikopterli Şap » İzole Camlar » Kapı Menteşeleri » Kontrplak Kaplama » Kornişlerin Monte Edilmesi » Mantolama Isı Yalıtımı » Mastik Asfalt Kaplama » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Tadilatı » Nanoteknolojik Malzemeler » Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları » Önerilerimiz » Parke Çeşitleri ve Uygulamaları » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Polisan Dış Cephe Boya » Sedef Kakma » Su Çimento Oranı » Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri » Sürekli Zemin Kaplamaları » Taş Oyma » Tekstil Zemin Kaplamaları » TV Antenleri » Vernik Nedir » Vida Nedir » Vinil Zemin Kaplamaları » Yangın Fıskiyeleri » Yapıştırıcılar Nedir

alçı levha

ALÇI LEVHALAR

Alçı levhalar (alçıpan), duvar kaplaması veya sıva taşıyıcı olarak kullanılmak üzere tabaka halinde üretilen malzemelerdir. Alçı dolgunun yüzeyleri ve kenarları, çeşitli performans, yerleşim, uygulama ve görünüm koşulları sağlayacak şekilde biçimlendirilebilir. Alçıpan levha boyutu oldukça büyük olduğundan yerleştirme aşamasında ekonomik bir malzemedir. Yangına dayanıklılığı ve boyutsal dengesi yüksektir. Alçıpan dekorasyon duvar kaplama levhası, içerdiği düşük nem oranı nedeniyle genellikle kuru duvar olarak değerlendirilir. İç duvarlar veya tavanlara uygulanmasında su kullanımı çok azdır veya hiç yoktur.

Alçıpan levhanın kenarları çeşitli biçimlerde üretilebilir. Çok katmanlı yapı sisteminde altlık veya ara katman olarak kullanılan alçıpanlar küt veya zıvana lambalı kenarlıdır. Hazır kaplamalı levhaların kenarları küt veya pahlıdır. En yaygın kenar şekli ise, derz bandı ve dolgu kullanılarak görünmez birleşimler yapılmasına olanak veren konik kenarlardır. Böylece alçı levha, daha sonra boyayla ya da kağıt, vinil veya kumaş gibi malzemelerle kaplanabilecek, monolitik görünümlü düzgün bir yüzey oluşturabilir.

ALÇI LEVHA ÇEŞİTLERİ

NORMAL DUVAR LEVHASI

Kenarları : Konik kenar.

Ebatları : 1200 mm genişlik, 2400 ila 4850 mm uzunluk.

Kullanımı :  Ses kontrollü duvarlarda 6 mm kalınlıkta levha ilk katman olarak kullanılır, çok katmanlı yapı sistemlerinde ve onarımlarda 100 mm levha, tek katmanlı yapı sistemlerinde 13 ila 16 mm levhalar kullanılır.

KONTRTABLA

Kenarları : Küt ya da lamba-zıvanalı kenar

Ebatları : 25 mm kalınlık, 600 mm genişlik, 1200 ila 4850 mm uzunluk.

Kullanımı : Asansör boşlukları, merdivenler ve mekanik kanalların kaplanmasında ve dolu alçı bölme duvarlarda ilk katman olarak kullanılır.

FOLYO SIRTLI LEVHA

Kenarları : Küt veya konik kenar.

Ebatları : 10,13,16 mm kalınlık. 1200 mm genişlik, 2440 ,la 4850 mm uzunluk.

Kullanımı : Alüminyum folyo kaplama, minimum 20 mm kapalı hava boşluğuna bakmak koşuluyla, buhar kesici ve yansıtıcı ısı yalıtım malzemesi olarak çalışır.

SUYA DAYANIKLI ALÇI LEVHA

Kenarları : Konik kenar.

Ebatları : 13,16 mm kalınlık, 1200 mm genişlik, 2400 ila 3650 mm uzunluk.

Kullanımı : Yüksek nem oranı bulunan ortamlarda, seramik veya ona benzer emici olmayan karo çeşitleri için taban olarak kullanılır.

X TİPİ ALÇI LEVHA

Kenarları : Konik veya yuvarlak kenar.

Ebatları : 13,16 mm kalınlık. 1200 mm genişlik, 2440 ila 4850 mm uzunluk.

Özellikleri : Dolguda, yangına dayanıklılığı artıran cam lifi ve çeşitli katkı maddeleri vardır, folyo sırtlı olanları mevcuttur.

HAZIR KAPLAMA LEVHA

Kenarları : Küt kenar.

Ebatları : 8 mm kalınlık. 1200 mm genişlik 2400 mm uzunluk.

Özellikleri : Çeşitli renklerde, örüntü ve doku seçenekleriyle vinil veya baskılı karton yüzey.

TABAN LEVHASI

Kenarları : Küt kenar veya zıvana-lamba kenar.

Ebatları : 10,13,16 mm kalınlık. 1200 mm genişlik, 2400 mm uzunluk

Kullanımı : Çok katmanlı yapı sistemlerinde yüksek rijitlik, ses yalıtımı veya yangına dayanıklılık sağlamak için taban katmanı olarak kullanılır.

KAPLAMA LEVHASI

Kenarları :  Küt kenar veya zıvana-lamba kenar.

Ebatları : 13,16 mm kalınlık. 600 veya 1200 mm genişlik, 2400 ila 3000 mm uzunluk.

Kullanımı : Dış duvar kaplaması olarak kullanılmak üzere yangına dayanıklı dolguya sahiptir ve su tutmayan kartonla kaplıdır; normal veya X tipi dolgulu olarak üretilir.

ALÇIPAN LEVHA FİYATLARI

Alçıpan fiyatları ürün özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Alçı levha metrekare fiyatları 4 - 12 TL arasında değişiklik göstermektedir.Etiketler : alçı levha


Benzer Konular Kategoriler Hakkımızda Çatı Uygulamaları İletişim Ahşabın Kimyasal Özellikleri Ahşap Bezeme Ahşap Birleşim ve Geçmeler Ahşap Kolonlar Ahşap Oyma Ahşap Panjur Kepenk Ahşap Silmeler ve Pervazlar Ahşap Sineklik Akustik Asma Tavan Akustik Tavan Karoları Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp Alçı Levhalar Alçı Vitray Yapımı Alçıpan Asma Tavan Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır Banyo Tadilatı Beton Nedir Bina Cam Temizliği Büyük Kapılar Cam Nedir Cam Takma Sistemleri Cıvata Nedir Çivi Nedir Denizlik Nedir Döner Kapılar Döşeme Malzemeleri Özellikleri Döşeme Nedir Duvar Aplikasyonu Duvar Bezeme Restorasyonu Duvar Kaplama Malzemeleri Elektrik Prizleri Epoksi Kaplamaları Nedir Ev Dekorasyonu Ev Tadilatı Ev Tekstili Nedir Fasarit Nedir Fitiller ve Eşikler Gazbeton ve Köpükbeton Güneş Işığı Kullanımı Helikopterli Şap İzole Camlar Kapı Menteşeleri Kontrplak Kaplama Kornişlerin Monte Edilmesi Mantolama Isı Yalıtımı Mastik Asfalt Kaplama Mimarlıkta Teknik Resim Mutfak Tadilatı Nanoteknolojik Malzemeler Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları Önerilerimiz Parke Çeşitleri ve Uygulamaları Plastik Laminat Plastik Ürünler Polisan Dış Cephe Boya Sedef Kakma Su Çimento Oranı Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri Sürekli Zemin Kaplamaları Taş Oyma Tekstil Zemin Kaplamaları TV Antenleri Vernik Nedir Vida Nedir Vinil Zemin Kaplamaları Yangın Fıskiyeleri Yapıştırıcılar NedirYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım SDIT