Kategoriler » Hakkımızda » Çatı Uygulamaları » İletişim » Mantolama Nedir » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Andezit Taşı Nedir » Atış Yeri Tesisleri » Banyo Tadilatı » Bazalt Taşı Nedir » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Bina Güçlendirme » Bina ve Arazi Emniyeti » Bisiklet Kroskantrisi » Büyük Kapılar » Buz Sporları Salonları » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Çiftlik Tasarımı » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Dekoratif Mobilya Uygulamaları » Denizlik Nedir » Depolama Sistemleri » Dış Duvarlar Alçak Enerji Yapı Şekli » Doğal Havalandırma » Dokuma Duvar Kaplamaları » Döner Kapılar » Döşeme Nedir » Döşeme Sistemleri » Duvar Aplikasyonu » Duvar Bezeme Restorasyonu » Elektrik Prizleri » Enerji Santrali » Engelliler İçin Mekan Tasarımı » Eşyanın Görünümü İçin Ölçü Olarak Göz » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Evleri » Güneş Işığı Kullanımı » Hareket Derzleri » Havalandırma Sistemi » Havalandırma Sistemleri DIN 18 017 » Hayvan Kümesleri » Hidroelektrik Tesisleri » Kalıp ve İskele Sistemleri » Kapalı Yüzme Havuzu » Kapı Kilit Sistemleri » Kapı Menteşeleri » Karayolu Elemanları Genel Tanımlar » Kayakla Atlama Tepeleri » Kilit Sistemleri DIN18252 » Kontrplak Kaplama » Kornişlerin Monte Edilmesi » Ksilolit Kaplama » Kumtaşı Nedir » Linolyum Kaplama » Macun Nedir » Mekan Ölçüsü Alma » Merdiven Nedir » Mimaride Doğal Taş Kullanımı » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Tadilatı » Nanoteknolojik Malzemeler » Oda İklimi Nedir » Ölçüler ve Ağırlıklar » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Rögar ve Büz Yapımı » Şantiye Nedir » Sedef Kakma » Soğutma Tesisleri » Solar Mimarisi » Strüktürel Çerçeveler » Su Çimento Oranı » Taban İzolasyon Sistemleri » Tahta Rabıta Nedir » Taş Oyma » Taşıyıcı Sistemler » Tekerlekli Paten Sahaları » Tekstil Yapılar » Toprak İşleri » TV Antenleri » Ulaşım Nedir » Vernik Nedir » Vida Nedir » Yangın Sistemleri » Yangına Dayanıklı Camlar » Yapı Biyolojisi » Yapı Elemanları » Yapı Havalandırma Tekniği » Yapı Sistemleri » Yapı Taşlarının Özellikleri » Yapı Türleri » Yapıştırıcılar Nedir » Yollar ve Caddeler » Yüksek Yapılarda Gaz Tesisatı » Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

alçı levha

ALÇI LEVHALAR

Alçı levhalar (alçıpan), duvar kaplaması veya sıva taşıyıcı olarak kullanılmak üzere tabaka halinde üretilen malzemelerdir. Alçı dolgunun yüzeyleri ve kenarları, çeşitli performans, yerleşim, uygulama ve görünüm koşulları sağlayacak şekilde biçimlendirilebilir. Alçıpan levha boyutu oldukça büyük olduğundan yerleştirme aşamasında ekonomik bir malzemedir. Yangına dayanıklılığı ve boyutsal dengesi yüksektir. Alçıpan dekorasyon duvar kaplama levhası, içerdiği düşük nem oranı nedeniyle genellikle kuru duvar olarak değerlendirilir. İç duvarlar veya tavanlara uygulanmasında su kullanımı çok azdır veya hiç yoktur.

Alçıpan levhanın kenarları çeşitli biçimlerde üretilebilir. Çok katmanlı yapı sisteminde altlık veya ara katman olarak kullanılan alçıpanlar küt veya zıvana lambalı kenarlıdır. Hazır kaplamalı levhaların kenarları küt veya pahlıdır. En yaygın kenar şekli ise, derz bandı ve dolgu kullanılarak görünmez birleşimler yapılmasına olanak veren konik kenarlardır. Böylece alçı levha, daha sonra boyayla ya da kağıt, vinil veya kumaş gibi malzemelerle kaplanabilecek, monolitik görünümlü düzgün bir yüzey oluşturabilir.

ALÇI LEVHA ÇEŞİTLERİ

NORMAL DUVAR LEVHASI

Kenarları : Konik kenar.

Ebatları : 1200 mm genişlik, 2400 ila 4850 mm uzunluk.

Kullanımı :  Ses kontrollü duvarlarda 6 mm kalınlıkta levha ilk katman olarak kullanılır, çok katmanlı yapı sistemlerinde ve onarımlarda 100 mm levha, tek katmanlı yapı sistemlerinde 13 ila 16 mm levhalar kullanılır.

KONTRTABLA

Kenarları : Küt ya da lamba-zıvanalı kenar

Ebatları : 25 mm kalınlık, 600 mm genişlik, 1200 ila 4850 mm uzunluk.

Kullanımı : Asansör boşlukları, merdivenler ve mekanik kanalların kaplanmasında ve dolu alçı bölme duvarlarda ilk katman olarak kullanılır.

FOLYO SIRTLI LEVHA

Kenarları : Küt veya konik kenar.

Ebatları : 10,13,16 mm kalınlık. 1200 mm genişlik, 2440 ,la 4850 mm uzunluk.

Kullanımı : Alüminyum folyo kaplama, minimum 20 mm kapalı hava boşluğuna bakmak koşuluyla, buhar kesici ve yansıtıcı ısı yalıtım malzemesi olarak çalışır.

SUYA DAYANIKLI ALÇI LEVHA

Kenarları : Konik kenar.

Ebatları : 13,16 mm kalınlık, 1200 mm genişlik, 2400 ila 3650 mm uzunluk.

Kullanımı : Yüksek nem oranı bulunan ortamlarda, seramik veya ona benzer emici olmayan karo çeşitleri için taban olarak kullanılır.

X TİPİ ALÇI LEVHA

Kenarları : Konik veya yuvarlak kenar.

Ebatları : 13,16 mm kalınlık. 1200 mm genişlik, 2440 ila 4850 mm uzunluk.

Özellikleri : Dolguda, yangına dayanıklılığı artıran cam lifi ve çeşitli katkı maddeleri vardır, folyo sırtlı olanları mevcuttur.

HAZIR KAPLAMA LEVHA

Kenarları : Küt kenar.

Ebatları : 8 mm kalınlık. 1200 mm genişlik 2400 mm uzunluk.

Özellikleri : Çeşitli renklerde, örüntü ve doku seçenekleriyle vinil veya baskılı karton yüzey.

TABAN LEVHASI

Kenarları : Küt kenar veya zıvana-lamba kenar.

Ebatları : 10,13,16 mm kalınlık. 1200 mm genişlik, 2400 mm uzunluk

Kullanımı : Çok katmanlı yapı sistemlerinde yüksek rijitlik, ses yalıtımı veya yangına dayanıklılık sağlamak için taban katmanı olarak kullanılır.

KAPLAMA LEVHASI

Kenarları :  Küt kenar veya zıvana-lamba kenar.

Ebatları : 13,16 mm kalınlık. 600 veya 1200 mm genişlik, 2400 ila 3000 mm uzunluk.

Kullanımı : Dış duvar kaplaması olarak kullanılmak üzere yangına dayanıklı dolguya sahiptir ve su tutmayan kartonla kaplıdır; normal veya X tipi dolgulu olarak üretilir.

ALÇIPAN LEVHA FİYATLARI

Alçıpan fiyatları ürün özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Alçı levha metrekare fiyatları 4 - 12 TL arasında değişiklik göstermektedir.Etiketler : alçı levha, alçı levha çeşitleri, alçıpan, alçıpan dekorasyon


Benzer Konular Kategoriler Hakkımızda Çatı Uygulamaları İletişim Mantolama Nedir Ahşabın Kimyasal Özellikleri Ahşap Bezeme Ahşap Birleşim ve Geçmeler Ahşap Kolonlar Ahşap Oyma Ahşap Panjur Kepenk Ahşap Silmeler ve Pervazlar Ahşap Sineklik Akustik Asma Tavan Akustik Tavan Karoları Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp Alçı Levhalar Alçı Vitray Yapımı Alçıpan Asma Tavan Andezit Taşı Nedir Atış Yeri Tesisleri Banyo Tadilatı Bazalt Taşı Nedir Beton Nedir Bina Cam Temizliği Bina Güçlendirme Bina ve Arazi Emniyeti Bisiklet Kroskantrisi Büyük Kapılar Buz Sporları Salonları Cam Nedir Cam Takma Sistemleri Çiftlik Tasarımı Cıvata Nedir Çivi Nedir Dekoratif Mobilya Uygulamaları Denizlik Nedir Depolama Sistemleri Dış Duvarlar Alçak Enerji Yapı Şekli Doğal Havalandırma Dokuma Duvar Kaplamaları Döner Kapılar Döşeme Nedir Döşeme Sistemleri Duvar Aplikasyonu Duvar Bezeme Restorasyonu Elektrik Prizleri Enerji Santrali Engelliler İçin Mekan Tasarımı Eşyanın Görünümü İçin Ölçü Olarak Göz Ev Dekorasyonu Ev Tadilatı Fasarit Nedir Fitiller ve Eşikler Gazbeton ve Köpükbeton Güneş Evleri Güneş Işığı Kullanımı Hareket Derzleri Havalandırma Sistemi Havalandırma Sistemleri DIN 18 017 Hayvan Kümesleri Hidroelektrik Tesisleri Kalıp ve İskele Sistemleri Kapalı Yüzme Havuzu Kapı Kilit Sistemleri Kapı Menteşeleri Karayolu Elemanları Genel Tanımlar Kayakla Atlama Tepeleri Kilit Sistemleri DIN18252 Kontrplak Kaplama Kornişlerin Monte Edilmesi Ksilolit Kaplama Kumtaşı Nedir Linolyum Kaplama Macun Nedir Mekan Ölçüsü Alma Merdiven Nedir Mimaride Doğal Taş Kullanımı Mimarlıkta Teknik Resim Mutfak Tadilatı Nanoteknolojik Malzemeler Oda İklimi Nedir Ölçüler ve Ağırlıklar Plastik Laminat Plastik Ürünler Rögar ve Büz Yapımı Şantiye Nedir Sedef Kakma Soğutma Tesisleri Solar Mimarisi Strüktürel Çerçeveler Su Çimento Oranı Taban İzolasyon Sistemleri Tahta Rabıta Nedir Taş Oyma Taşıyıcı Sistemler Tekerlekli Paten Sahaları Tekstil Yapılar Toprak İşleri TV Antenleri Ulaşım Nedir Vernik Nedir Vida Nedir Yangın Sistemleri Yangına Dayanıklı Camlar Yapı Biyolojisi Yapı Elemanları Yapı Havalandırma Tekniği Yapı Sistemleri Yapı Taşlarının Özellikleri Yapı Türleri Yapıştırıcılar Nedir Yollar ve Caddeler Yüksek Yapılarda Gaz Tesisatı Yükseltilmiş Döşeme SistemleriYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım SDIT