Kategoriler » Giydirme Cephe » Çatı Uygulamaları » Söve Nedir » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Arsa ve Bina Drenajı » Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır » Bahar Temizliği Stratejileri » Banyo Tadilatı » Banyo Temizliği » Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Binalarda Nem Kontrolü » Buhar Tutucular » Büyük Kapılar » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Denizlik Nedir » Döner Kapılar » Döşeme Malzemeleri Özellikleri » Döşeme Nedir » Drenaj Nedir » Duman ve Isı Emme Tertibatları » Duş Zemin Temizleme » Duvar Aplikasyonu » Duvar Bezeme Restorasyonu » Duvar Kaplama Malzemeleri » Elektrik Prizleri » Epoksi Kaplamaları Nedir » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Ev Tekstili Nedir » Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Işığı Kullanımı » Helikopterli Şap » Isı İzolasyonu Yapı Tarzları » Isı ve Sıcaklık Nedir » Isıl Konfor Nedir » İzole Camlar » Kapı Menteşeleri » Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri » Konfor Alanı Nedir » Kontrplak Kaplama » Köpüklü Yangın Söndürme » Kornişlerin Monte Edilmesi » Mantolama Isı Yalıtımı » Mastik Asfalt Kaplama » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz » Mutfak Tadilatı » Nanoteknolojik Malzemeler » Nem ve Isı Koruması » Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları » Parke Çeşitleri ve Uygulamaları » Perde Temizleme Teknikleri » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Sedef Kakma » Su Çimento Oranı » Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri » Sürekli Zemin Kaplamaları » Taban İzolasyon Sistemleri » Taş Oyma » Tekstil Zemin Kaplamaları » Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri » TV Antenleri » Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme » Vernik Nedir » Vida Nedir » Vinil Zemin Kaplamaları » Yalıtımlı Cam » Yangın Alarm Donanımları » Yangın Fıskiyeleri » Yangın Sistemleri » Yangın Söndürme Tesisatları » Yangına Dayanıklı Camlar » Yangından Korunma Tertibatları » Yapı Çelikleri » Yapıştırıcılar Nedir

duş zemin temizleme

DUŞ ZEMİNİ SU LEKESİ TEMİZLEME

Siyah karo duş zeminleri çok çekici görünüyor ve banyoya zerafet katıyor ancak sert su lekelerine eğilimli. Bu lekeler, karoların görünümünü bozabilir ve temyizlerinden zarar görebilir ve zamanla karoların yüzeyine de zarar verebilir. Döşemeli zeminin düzenli tutulmasını sağlamak, bu su lekelerinin gerçekleşmesini önlemenin tek yoludur. Su lekelerine sert su ve karo zemin üzerinde çirkin izler bırakan diğer mineral lekeler neden olur. Bu lekeler hemen temizlenmezse ve birikmesine izin verilirse, su lekelerine neden olurlar. Bu nedenle, siyah seramik duş zeminlerinde su lekelerini önlemenin tek yolu, döşemeyi düzenli olarak temizlemek ve ortaya çıkan her bir lekeyi çıkarmaktır.

Adım 1 - Sert Su Lekelerinin Tanınması

Döşemelerdeki mevcut sert su lekeleri daha fazla sabun köpüğü, kir ve sert su parçacıkları sağlar. Bu nedenle, tespit edildikleri dakikayı kaldırmak, daha fazla birikmeyi önlemek için önemlidir. Kiremitli zeminin kirli yamaları ve lekeli kısımlarının temizlenmesi gerekir. Siyah çinilerdeki lekeleri tanımak biraz zaman alabilir ancak bu konuda çaba harcayacaktır.

Adım 2 - Lekeleri Islatın

Sert su lekeleri doğada alkalidir ve biriktikçe fayanslarda pratik olarak taşınmaz su lekelerine neden olurlar. Ortaya çıkan aşamada bu noktalarla mücadele, aşırı birikmeyi önlemenin en iyi yoludur. Alkali lekelerle savaşmak için limon suyunu veya beyaz sirkeyi kullanabilirsiniz. Bu maddelerdeki asit, lekeleri zayıflatır ve parçacıkların kırılmasına neden olur. Lekeleri ıslatmak için sirke veya limon suyuna batırılmış bir temizlik bezi kullanılmalıdır. Bu çözelti 20 dakika bekletilmelidir.

Adım 3 - Lekeleri Silin

Temiz bir bez kullanarak, sirke kaplı lekeleri silin. Daha hafif lekeler genellikle bu seviyede ortaya çıkar ancak kalın tortular varsa, temizleme bezini biraz suya batırın ve daha sonra sert lekeleri çıkarmak için kabartma tozu kullanın.

Adım 4 - Lekeleri Kazıyın

Bazı lekeler kabartma tozu kullanılırken bile çıkmaz veya kiri çekebilecek inatçı parçacıkların gerisinde kalır. Bu lekeleri fayans üzerindeki yerlerinden çıkarmak için bir tıraş bıçağı veya bir kutu kesici kullanılabilir. Karo yüzeyine zarar verebileceğinden bu adım dikkatli yapılmalıdır. Bıçakla mümkün olduğu kadar çıkarın ve daha sonra maksimum etki için sirke ıslatılmış paçavrayı tekrar kullanın.

Adım 5 - Gelecekteki Lekeleri Önleyin

Siyah karo duş zeminleri söz konusu olduğunda, lekeleri önlemek, su lekeleriyle baş etmenin en iyi yoludur. Döşemeleri haftada bir kez soğuk su ve sirke ile temizleyin, yeni kalmaları ve su lekelerinin birikmesini önleyin. Her duş kullanımından sonra bir silecek kullanmak, yeni lekelerin oluşmasını önlemeye yardımcı olacaktır.Etiketler : ev temizleme


Benzer Konular Kategoriler Giydirme Cephe Çatı Uygulamaları Söve Nedir Ahşabın Kimyasal Özellikleri Ahşap Bezeme Ahşap Birleşim ve Geçmeler Ahşap Kolonlar Ahşap Oyma Ahşap Panjur Kepenk Ahşap Silmeler ve Pervazlar Ahşap Sineklik Akustik Asma Tavan Akustik Tavan Karoları Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp Alçı Levhalar Alçı Vitray Yapımı Alçıpan Asma Tavan Arsa ve Bina Drenajı Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır Bahar Temizliği Stratejileri Banyo Tadilatı Banyo Temizliği Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir Beton Nedir Bina Cam Temizliği Binalarda Nem Kontrolü Buhar Tutucular Büyük Kapılar Cam Nedir Cam Takma Sistemleri Cıvata Nedir Çivi Nedir Denizlik Nedir Döner Kapılar Döşeme Malzemeleri Özellikleri Döşeme Nedir Drenaj Nedir Duman ve Isı Emme Tertibatları Duş Zemin Temizleme Duvar Aplikasyonu Duvar Bezeme Restorasyonu Duvar Kaplama Malzemeleri Elektrik Prizleri Epoksi Kaplamaları Nedir Ev Dekorasyonu Ev Tadilatı Ev Tekstili Nedir Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu Fasarit Nedir Fitiller ve Eşikler Gazbeton ve Köpükbeton Güneş Işığı Kullanımı Helikopterli Şap Isı İzolasyonu Yapı Tarzları Isı ve Sıcaklık Nedir Isıl Konfor Nedir İzole Camlar Kapı Menteşeleri Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri Konfor Alanı Nedir Kontrplak Kaplama Köpüklü Yangın Söndürme Kornişlerin Monte Edilmesi Mantolama Isı Yalıtımı Mastik Asfalt Kaplama Mimarlıkta Teknik Resim Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz Mutfak Tadilatı Nanoteknolojik Malzemeler Nem ve Isı Koruması Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları Parke Çeşitleri ve Uygulamaları Perde Temizleme Teknikleri Plastik Laminat Plastik Ürünler Sedef Kakma Su Çimento Oranı Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri Sürekli Zemin Kaplamaları Taban İzolasyon Sistemleri Taş Oyma Tekstil Zemin Kaplamaları Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri TV Antenleri Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme Vernik Nedir Vida Nedir Vinil Zemin Kaplamaları Yalıtımlı Cam Yangın Alarm Donanımları Yangın Fıskiyeleri Yangın Sistemleri Yangın Söndürme Tesisatları Yangına Dayanıklı Camlar Yangından Korunma Tertibatları Yapı Çelikleri Yapıştırıcılar NedirYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus