Kategoriler » Giydirme Cephe » Çatı Uygulamaları » Söve Nedir » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Arsa ve Bina Drenajı » Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır » Bahar Temizliği Stratejileri » Banyo Tadilatı » Banyo Temizliği » Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Binalarda Nem Kontrolü » Buhar Tutucular » Büyük Kapılar » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Denizlik Nedir » Döner Kapılar » Döşeme Malzemeleri Özellikleri » Döşeme Nedir » Drenaj Nedir » Duman ve Isı Emme Tertibatları » Duş Zemin Temizleme » Duvar Aplikasyonu » Duvar Bezeme Restorasyonu » Duvar Kaplama Malzemeleri » Elektrik Prizleri » Epoksi Kaplamaları Nedir » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Ev Tekstili Nedir » Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Işığı Kullanımı » Helikopterli Şap » Isı İzolasyonu Yapı Tarzları » Isı ve Sıcaklık Nedir » Isıl Konfor Nedir » İzole Camlar » Kapı Menteşeleri » Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri » Konfor Alanı Nedir » Kontrplak Kaplama » Köpüklü Yangın Söndürme » Kornişlerin Monte Edilmesi » Mantolama Isı Yalıtımı » Mastik Asfalt Kaplama » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz » Mutfak Tadilatı » Nanoteknolojik Malzemeler » Nem ve Isı Koruması » Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları » Parke Çeşitleri ve Uygulamaları » Perde Temizleme Teknikleri » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Sedef Kakma » Su Çimento Oranı » Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri » Sürekli Zemin Kaplamaları » Taban İzolasyon Sistemleri » Taş Oyma » Tekstil Zemin Kaplamaları » Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri » TV Antenleri » Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme » Vernik Nedir » Vida Nedir » Vinil Zemin Kaplamaları » Yalıtımlı Cam » Yangın Alarm Donanımları » Yangın Fıskiyeleri » Yangın Sistemleri » Yangın Söndürme Tesisatları » Yangına Dayanıklı Camlar » Yangından Korunma Tertibatları » Yapı Çelikleri » Yapıştırıcılar Nedir

ev temizleme

BEKLENMEDİK KONUKLAR İÇİN HIZLI EV TEMİZLİĞİ

Tatil mevsiminin yoğun geçebileceği bir inkar yok. Alışveriş ve yemek pişirme arasında, konuklar yoldayken temizlik yapmak için genellikle çok az zaman kalır. Ancak, gerektiğinde evinizi temizlemenizi hızlandırabilirsiniz. Aşağıda, gelmeden sadece bir saat önce size haber verebilecek olan beklenmedik tatil misafirleri için evinizi nasıl düzenleyeceğinizle ilgili bazı ipuçları verilmiştir.

Yıl boyunca temizlik için elinizde bulundurmanız gereken ilk ürün, temizlikçi bir kadro - temizlik sırasında evin etrafında taşıyabileceğiniz temizlik malzemeleriyle dolu küçük bir kap. İyi stoklanmış halde tutun ve dolaba ya da lavabonun altında saklayın. Hızlı bir temizlik yapmanız gerektiğinde tüm temizleme araçlarınızı tek bir yerde toplayacaksınız ve malzemelerinizi toplamak için değerli zaman harcamanıza gerek kalmayacak.

Temizlik kadafiliniz aşağıdakileri içermelidir:

Çok amaçlı temizleyici
Cam temizleyici
Kağıt havlu
Aşındırıcı tarafı olan bir sünger
Silgi veya mikrofiber bez
Antibakteriyel mendil

Artık temizlik ekibinize ve sarf malzemelerinize sahip olduğunuzda, konuklar gelmeden önce hızlı temizlemeye başlayabilirsiniz!

Önce Karmaşıklığı Kaldırın

Dağınıklık, bir evin dağınık görünmesine neden olabilir; bu da genellikle kirli olarak algılanır. Siz ve misafirleriniz için evin hangi odalarını kullanacağınızı belirleyin ve sadece bu odalarda bulunan karmaşayı gidermek için çalışın. Bir oturma odasında, kanepe yastıklarını kabartın, battaniyeleri katlayın, dergileri istifleyin ve oyuncakları uzaklaştırın. Bir mutfakta, kullanılmayan küçük aletleri kaldırın ve lavaboda ya da tezgahın üzerinde kirli bulaşık olmadığından emin olun. Banyolarda zeminde ıslak havlu veya elbise bulunmadığından ve tezgahtaki şişelerin temiz ve düzenli göründüğünden emin olun. Evinizdeki bazı karmaşayı giderdikten sonra temizlemeye odaklanabilirsiniz.

Banyo Temizliği

Banyolar hızla kirlenir ve misafirlerin banyonuzu bir noktada kullanmaları gerekir. Ancak, tam bir temizlik yapmanız gerekmez. Sadece temellere odaklanın. Lavabo, ayna ve tuvaleti silin. (Tek kullanımlık antibakteriyel mendiller bu bölgelerin hızlı bir şekilde temizlenmesi için mükemmeldir.) Ardından zemini süpürün. Konuklarınız gece kalmıyorsa, duş ve küveti atlayın. Fazladan bir tuvalet kağıdı ve taze el havlusu ya da iki elinizde bıraktığınızdan emin olun.

Toz ve Vakum

Bir sonraki adımınız, evinizi tozlamak ve süpürmek olmalıdır. Yine, yalnızca kullanılacak odalara odaklanın (misafirleriniz göremezse yatak odalarını temizlemeye gerek yoktur). Öncelikle sehpa, yan masa, TV dolabı, vb. Gibi tozlu düz yüzeyler. Mikrofiber bir bez veya silgi bu iş için mükemmeldir. Her ikisi de dışarda temiz çalkalanabilir ve ayrıca yıkamaya atılabilir. Tozdan sonra, özellikle tozlu veya kirli olan alanları süpürmelisiniz veya süpürmelisiniz.

Kullanılan Odalara Odaklanın

Hafif bir genel temizlik yaptıktan sonra, bir sonraki adımınız, en çok kullanılan odalara daha ayrıntılı çalışmaya odaklanmaktır. Bu oturma odası, yemek odası ve / veya mutfak olabilir. Oturma odasında, döşemeli mobilyalar temizlemek veya deri mobilyalar silmek isteyebilirsiniz. Yemek odasında, masa ve sandalyelerin temiz bir şekilde silindiğinden emin olmak isteyeceksiniz. Ayrıca kurumuş yiyecek olup olmadığını kontrol edin. Mutfakta, lavabo ve cihazın dış cilalarını parlatın.

Ek ipuçları

Arkadaşlarınızı ziyaret ederken bir evde neler farkettiğinizi düşünün ve oradan başlayın (büyük olasılıkla karışıklıktır).

Dağınıklığı geçici olarak saklamak için dolapları kullanın. Bu, genellikle evde bırakılan oyuncaklar ve diğer eşyalar için mükemmel bir seçenek olabilir.

Temizlik konusunda çok fazla stres yapmamaya çalışın. Çoğu misafir, evinizin ne kadar temiz veya kirli olduğunu bile farketmez. Muhtemelen sizinle zaman geçirmeye odaklanacaklar.Etiketler : ev temizleme


Benzer Konular Kategoriler Giydirme Cephe Çatı Uygulamaları Söve Nedir Ahşabın Kimyasal Özellikleri Ahşap Bezeme Ahşap Birleşim ve Geçmeler Ahşap Kolonlar Ahşap Oyma Ahşap Panjur Kepenk Ahşap Silmeler ve Pervazlar Ahşap Sineklik Akustik Asma Tavan Akustik Tavan Karoları Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp Alçı Levhalar Alçı Vitray Yapımı Alçıpan Asma Tavan Arsa ve Bina Drenajı Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır Bahar Temizliği Stratejileri Banyo Tadilatı Banyo Temizliği Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir Beton Nedir Bina Cam Temizliği Binalarda Nem Kontrolü Buhar Tutucular Büyük Kapılar Cam Nedir Cam Takma Sistemleri Cıvata Nedir Çivi Nedir Denizlik Nedir Döner Kapılar Döşeme Malzemeleri Özellikleri Döşeme Nedir Drenaj Nedir Duman ve Isı Emme Tertibatları Duş Zemin Temizleme Duvar Aplikasyonu Duvar Bezeme Restorasyonu Duvar Kaplama Malzemeleri Elektrik Prizleri Epoksi Kaplamaları Nedir Ev Dekorasyonu Ev Tadilatı Ev Tekstili Nedir Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu Fasarit Nedir Fitiller ve Eşikler Gazbeton ve Köpükbeton Güneş Işığı Kullanımı Helikopterli Şap Isı İzolasyonu Yapı Tarzları Isı ve Sıcaklık Nedir Isıl Konfor Nedir İzole Camlar Kapı Menteşeleri Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri Konfor Alanı Nedir Kontrplak Kaplama Köpüklü Yangın Söndürme Kornişlerin Monte Edilmesi Mantolama Isı Yalıtımı Mastik Asfalt Kaplama Mimarlıkta Teknik Resim Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz Mutfak Tadilatı Nanoteknolojik Malzemeler Nem ve Isı Koruması Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları Parke Çeşitleri ve Uygulamaları Perde Temizleme Teknikleri Plastik Laminat Plastik Ürünler Sedef Kakma Su Çimento Oranı Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri Sürekli Zemin Kaplamaları Taban İzolasyon Sistemleri Taş Oyma Tekstil Zemin Kaplamaları Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri TV Antenleri Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme Vernik Nedir Vida Nedir Vinil Zemin Kaplamaları Yalıtımlı Cam Yangın Alarm Donanımları Yangın Fıskiyeleri Yangın Sistemleri Yangın Söndürme Tesisatları Yangına Dayanıklı Camlar Yangından Korunma Tertibatları Yapı Çelikleri Yapıştırıcılar NedirYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus