Kategoriler » Giydirme Cephe » Çatı Uygulamaları » Söve Nedir » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Arsa ve Bina Drenajı » Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır » Bahar Temizliği Stratejileri » Banyo Tadilatı » Banyo Temizliği » Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Binalarda Nem Kontrolü » Buhar Tutucular » Büyük Kapılar » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Denizlik Nedir » Döner Kapılar » Döşeme Malzemeleri Özellikleri » Döşeme Nedir » Drenaj Nedir » Duman ve Isı Emme Tertibatları » Duş Zemin Temizleme » Duvar Aplikasyonu » Duvar Bezeme Restorasyonu » Duvar Kaplama Malzemeleri » Elektrik Prizleri » Epoksi Kaplamaları Nedir » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Ev Tekstili Nedir » Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Işığı Kullanımı » Helikopterli Şap » Isı İzolasyonu Yapı Tarzları » Isı ve Sıcaklık Nedir » Isıl Konfor Nedir » İzole Camlar » Kapı Menteşeleri » Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri » Konfor Alanı Nedir » Kontrplak Kaplama » Köpüklü Yangın Söndürme » Kornişlerin Monte Edilmesi » Mantolama Isı Yalıtımı » Mastik Asfalt Kaplama » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz » Mutfak Tadilatı » Nanoteknolojik Malzemeler » Nem ve Isı Koruması » Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları » Parke Çeşitleri ve Uygulamaları » Perde Temizleme Teknikleri » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Sedef Kakma » Su Çimento Oranı » Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri » Sürekli Zemin Kaplamaları » Taban İzolasyon Sistemleri » Taş Oyma » Tekstil Zemin Kaplamaları » Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri » TV Antenleri » Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme » Vernik Nedir » Vida Nedir » Vinil Zemin Kaplamaları » Yalıtımlı Cam » Yangın Alarm Donanımları » Yangın Fıskiyeleri » Yangın Sistemleri » Yangın Söndürme Tesisatları » Yangına Dayanıklı Camlar » Yangından Korunma Tertibatları » Yapı Çelikleri » Yapıştırıcılar Nedir

perde nasıl temzilenir

PERDE NASIL TEMİZLENİR

Perdeleri temizlemek, kolayca göz ardı edilebilecek, hatta kaçınılabilecek bir ev işidir, çünkü böyle bir güçlük gibi görünmektedir. Ancak, özellikle evinizdeki herhangi bir kişinin alerjisi varsa, toza ve alerjenlere aşırı maruz kalmaktan kaçınmak için perdelerinizi olabildiğince temiz tutmak gerekir. Düzenli temizlik, perdelerinizin kirli ve harap olmak yerine yeni görünmesini sağlar. Her boyutta veya malzemedeki perdeleri temizlemenin birkaç kolay yolu.

1. Vakum

Perdeleri temizlemenin en kolay yolu, hala asılıyken onları süpürmektir. Bunu tavan vantilatörlerinden, pencerelerden sızıntılardan veya doğal olarak meydana gelebilecek toz ve kir birikimini önlemek için düzenli olarak yapın.

Bunu yapmanın en iyi yolu, vakum üzerindeki yumuşak fırça ekidir. Vakumda kalırsa, zarar görebilecek saçaklardan veya kablolardan kaçının. Perdelerin çubuktan düşmemesi için vakumu çok fazla çekmekten kaçının.

2. Buharlı Temizlik

Daha ayrıntılı ev temizliği için sıcak su ısıtıcısı kullanabilirsiniz. Bu tip temizleyiciler artık ev kullanımı için yaygın bir şekilde bulunmaktadır ve bu kadar pahalı değildir. Perdeleri yumuşak darbelerle asarken bunu kullanın.

3. Kuru Temizleme

Buharlı temizleyicinizde kuru temizleme çözücüleri kullanmak ve perdeleri evde temizlemek mümkündür. Ancak, kuru temizleme için bunları yerel bir uzmana götürmeniz önerilir. Bu, kumaşı mahvetmemek için sadece kuru temizleme öneren perdeler için zorunludur.

4. Silkelemek

Hızlı bir temizlik için, perdeleri hala asılıyken ya da çubuklardan çıkarıldığında kolayca sallayabilirsiniz. Evinizin diğer tüm yüzeylerini kirletmemek için perdeleri çıkarın ve dışarıda sallayın. Perdeler çok tozluysa veya bir süredir temizlenmemişse, bu tekniği kullanmayın.

5. Tüy Bırakmayan Fırça

Kadife benzeri malzemelerden yapılmış perdeler için bu tekniği kullanın. Bu düzenli yapılabilir ve basit ve hızlıdır. Kolayca manevra yapılmayan veya indirilmeyen ağır perdeler için bu çok kolaydır.

6. Kokuyu Giderme

Kokuyu gidermek için, herhangi bir mağazada yaygın olarak bulunan yeni spreyleri kullanın. Farklı koku çeşitlerinde mevcut olan birkaç marka kumaş spreyi vardır. Bu, perdelere hızlı bir temizlik sağlar ve sprey odanın geri kalanının da hoş kokmasını sağlar. Bu, evcil hayvan sahipleri veya sigara içenler için harika bir yöntemdir.

7. Yumuşatıcı

Bir başka hızlı temizleme tekniği, bir kumaş yumuşatıcı kurutucu levha kullanmaktır. Tiftikli rulo fırça ile aynı şekilde perdenin üzerine sürün. Eklenen bonus, perdede kalan hoş bir koku bırakmasıdır.

Özel Konular

Kırılgan veya alınması zor perdeler için perde çubuğundan sökülmesini gerektirmeyen yöntemler kullanmayı deneyin. Gerekirse, perdeleri çıkarmak veya hala asılı iken profesyonelce temizlenmelerini sağlamak için bir uzmanı arayın.Etiketler : ev temizleme


Benzer Konular Kategoriler Giydirme Cephe Çatı Uygulamaları Söve Nedir Ahşabın Kimyasal Özellikleri Ahşap Bezeme Ahşap Birleşim ve Geçmeler Ahşap Kolonlar Ahşap Oyma Ahşap Panjur Kepenk Ahşap Silmeler ve Pervazlar Ahşap Sineklik Akustik Asma Tavan Akustik Tavan Karoları Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp Alçı Levhalar Alçı Vitray Yapımı Alçıpan Asma Tavan Arsa ve Bina Drenajı Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır Bahar Temizliği Stratejileri Banyo Tadilatı Banyo Temizliği Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir Beton Nedir Bina Cam Temizliği Binalarda Nem Kontrolü Buhar Tutucular Büyük Kapılar Cam Nedir Cam Takma Sistemleri Cıvata Nedir Çivi Nedir Denizlik Nedir Döner Kapılar Döşeme Malzemeleri Özellikleri Döşeme Nedir Drenaj Nedir Duman ve Isı Emme Tertibatları Duş Zemin Temizleme Duvar Aplikasyonu Duvar Bezeme Restorasyonu Duvar Kaplama Malzemeleri Elektrik Prizleri Epoksi Kaplamaları Nedir Ev Dekorasyonu Ev Tadilatı Ev Tekstili Nedir Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu Fasarit Nedir Fitiller ve Eşikler Gazbeton ve Köpükbeton Güneş Işığı Kullanımı Helikopterli Şap Isı İzolasyonu Yapı Tarzları Isı ve Sıcaklık Nedir Isıl Konfor Nedir İzole Camlar Kapı Menteşeleri Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri Konfor Alanı Nedir Kontrplak Kaplama Köpüklü Yangın Söndürme Kornişlerin Monte Edilmesi Mantolama Isı Yalıtımı Mastik Asfalt Kaplama Mimarlıkta Teknik Resim Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz Mutfak Tadilatı Nanoteknolojik Malzemeler Nem ve Isı Koruması Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları Parke Çeşitleri ve Uygulamaları Perde Temizleme Teknikleri Plastik Laminat Plastik Ürünler Sedef Kakma Su Çimento Oranı Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri Sürekli Zemin Kaplamaları Taban İzolasyon Sistemleri Taş Oyma Tekstil Zemin Kaplamaları Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri TV Antenleri Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme Vernik Nedir Vida Nedir Vinil Zemin Kaplamaları Yalıtımlı Cam Yangın Alarm Donanımları Yangın Fıskiyeleri Yangın Sistemleri Yangın Söndürme Tesisatları Yangına Dayanıklı Camlar Yangından Korunma Tertibatları Yapı Çelikleri Yapıştırıcılar NedirYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus