Isı Yalıtımlı Cam, Isı Cam Nedir | YEDİGÜN

ısıcam

YALITIMLI CAM

Yalıtımlı cam (ısı cam) yüksek ısı yalıtımı sağlamak ve yoğunlaşmayı sınırlamak için hava geçirimsizliği sağlanmış bir boşlukla ayrılan iki veya daha fazla cam tabakasından oluşur.

Cam kenarlı birimler, 2 adet 2 mm veya 3 mm float cam levhanın kenarlarının eritilerek birleştirilmesi ile elde edilir. İki cam tabakası arasındaki 5 mm boşluk, atmosfer basıncındaki suyu alınmış hava veya bir soygazla doldurulur.

ISICAM

Cam kenarı birimler konut ve ticari amaçlı cam sistemlerindeki küçük camlı açıklıklar için uygundur, strüktürel contalarla uygulanamazlar.

Aralama elemanlı birimler, kenarlarda boşluklu metal veya organik kauçuk aralama elemanlarıyla birbirinden ayrılan ve bütil kauçuk gibi organik bir macunla hava geçirimsizliği sağlanan iki cam tabakasından oluşur. İki cam tabaka arasındaki 6 veya 13 mm aralık, atmosfer basıncındaki suyu alınmış havayla veya daha yüksek ısıl verimlik için argon veya kripton gibi bir soygazla doldurulabilir. Aralama elemanı içindeki kurutucu (kimyasal nem giderici) hava boşluğundaki tüm nem kalıntılarını emer.Etiketler : yalıtımlı cam


Benzer Konular Kategoriler Giydirme Cephe Dış Cephe Boya Uygulaması Söve Nedir Binalarda Nem Kontrolü Buhar Tutucular Isı İzolasyonu Yapı Tarzları Isı ve Sıcaklık Nedir Isıl Konfor Nedir Konfor Alanı Nedir Nem ve Isı Koruması Taban İzolasyon Sistemleri Yalıtımlı CamYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım SDIT