Kategoriler » Giydirme Cephe » Çatı Uygulamaları » Söve Nedir » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Arsa ve Bina Drenajı » Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır » Bahar Temizliği Stratejileri » Banyo Tadilatı » Banyo Temizliği » Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Binalarda Nem Kontrolü » Buhar Tutucular » Büyük Kapılar » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Denizlik Nedir » Döner Kapılar » Döşeme Malzemeleri Özellikleri » Döşeme Nedir » Drenaj Nedir » Duman ve Isı Emme Tertibatları » Duş Zemin Temizleme » Duvar Aplikasyonu » Duvar Bezeme Restorasyonu » Duvar Kaplama Malzemeleri » Elektrik Prizleri » Epoksi Kaplamaları Nedir » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Ev Tekstili Nedir » Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Işığı Kullanımı » Helikopterli Şap » Isı İzolasyonu Yapı Tarzları » Isı ve Sıcaklık Nedir » Isıl Konfor Nedir » İzole Camlar » Kapı Menteşeleri » Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri » Konfor Alanı Nedir » Kontrplak Kaplama » Köpüklü Yangın Söndürme » Kornişlerin Monte Edilmesi » Mantolama Isı Yalıtımı » Mastik Asfalt Kaplama » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz » Mutfak Tadilatı » Nanoteknolojik Malzemeler » Nem ve Isı Koruması » Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları » Parke Çeşitleri ve Uygulamaları » Perde Temizleme Teknikleri » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Sedef Kakma » Su Çimento Oranı » Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri » Sürekli Zemin Kaplamaları » Taban İzolasyon Sistemleri » Taş Oyma » Tekstil Zemin Kaplamaları » Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri » TV Antenleri » Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme » Vernik Nedir » Vida Nedir » Vinil Zemin Kaplamaları » Yalıtımlı Cam » Yangın Alarm Donanımları » Yangın Fıskiyeleri » Yangın Sistemleri » Yangın Söndürme Tesisatları » Yangına Dayanıklı Camlar » Yangından Korunma Tertibatları » Yapı Çelikleri » Yapıştırıcılar Nedir

limon evde temizlik

TEMİZLİK İÇİN LİMON KULLANIMI

Sadece limonata yapmaktan daha çok işlevi var. Limonların canlandırıcı tatlı bir içecek yaptıkları ve birçok tarife harika bir katkı yaptıkları doğrudur, ancak faydaları burada bitmiyor. Limonların evde pek çok şaşırtıcı uygulaması var. Mikrodalga fırınınızı temizlemekten beyazlarınızı aydınlatmaya, evdeki limonları kullanmanın 10 yolu.

1. Mikrodalga Temizleme
Limonlar, kimyasal bazlı temizleyiciler kullanmadan veya mikrodalganızın yüzeyini çizmeden sertleştirilmiş yiyecek parçalarını çıkarabilir. Bir kapta 3 çorba kaşığı limon suyu ile 1 1/2 su bardağı su karıştırın. Karışımı mikrodalgaya yerleştirin ve yaklaşık 10 dakika boyunca yüksek ateşte pişirin. Buhar duvarlarda yoğunlaşacak ve inatçı lekeleri yumuşatmaya yardımcı olacaktır. Süre dolduğunda, yiyecekleri silmek ve taze temizlenmiş cihazınızı ortaya çıkarmak için bir bez kullanın.

2. Leke Çıkarma
Yıkamaya çıkmayacak bir parça giysi üzerinde lekelenmişse, bölgeye biraz limon sürmeyi deneyin. Lekeyi bir saat limon suyuna batırın ve leke kaybolmazsa tekrar uygulayın. (Ayrıca, ıslatma yapmazsa, lekeyi temizlemek için kabartma tozu ve su çözeltisi kullanabilirsiniz.)

3. Doğal Oda Parfümü
Evi tazelemek için daha doğal bir yaklaşım için, limonlar kokuları gidermenin harika bir yoludur. Yarım düzine limonu dilimler halinde kesin ve bir avuç karanfille birleştirin. Karışımı ocakta kaynayan bir kaba koyun ve aromanın evinizi doldurmasına izin verin.

4. Böcek Kovucu
Limonlar böcekleri mutfaktan uzak tutmanın doğal bir yoludur. Pencereler, eşikler ve süpürgeliklerin etrafındaki delikler dahil mutfağınızın çevresine biraz limon suyu püskürtün. Karıncalar ve hamam böcekleri limon kokusuna dayanamazlar ve kokusunu aldıklarında uzak dururlar.

5. Çöp Öğütücü Temizleme
En küçük çöplerin atılmasını bile gidermek için artık limon kabukları kullanın. Bertarafın en iyi kokusunu alabilmesi için en az ayda bir kez limon suyunu boşaltın. Güzel bir karışım için biraz portakal kabuğu da atabilirsiniz.

6. Temiz Bıçaklar
Limonlar keskin kenarları temizlemenin harika bir yoludur. Bıçağın üzerine biraz limon suyu dökerek başlayın. Bıçağı biraz tuz serpin ve bir mantar ile iyice ovalayın. Limon ve tuz inatçı lekeleri çıkarır - pas birikimini durdurmak için metali suyla durulayın.

7. Çamaşır Beyazlatma
Limonlar, bu beyazların hiç olmadığı kadar parlak görünmesini sağlamak için mükemmel bir ağartma alternatifidir. Bir tencereye su ve limon dilimlerini doldurun ve kaynatın. Ardından sobayı kapatın ve beyaz çarşaflarınızı ekleyin. Çamaşırları çıkarmadan ve her zamanki gibi yıkamadan önce bir saat boyunca suya batırın.

8. Yükseltgenme Önleme
Elma ve avokado gibi bazı meyvelerin açık havada bırakıldığında kahverengileşmesi uzun sürmez. Bu oksidasyonu önlemek için, meyvenin üzerine birkaç damla limon suyu sıkın. Meyve suyu havadan meyvenin kapatılmasına ve taze kesilmiş görünmesini sağlar. (En sevdiğiniz meyveye bir miktar limon aroması da ekleyecektir.)

9. Temiz Kesme Tahtaları
Kesme tahtaları yıllar boyunca çok fazla suistimal almaktadır. Sarımsakları ezmekten, soğanları doğramaya ve et hazırlamaya kadar, kesme tahtaları oldukça karışık işleri üstlenir. Kendinizi koklamak için kullanılan bir kesme tahtası kullanmaktan ve gelecekte kullanmak üzere sterilize etmenize yardımcı olmak için, ikiye bir limon dökün ve ovalayın. Ayrıca limon suyunu kullanabilir ve bir yıkama beziyle fırçalayabilirsiniz.

10. Yabani Ot öldürücü
Limonlardaki asitlik onları doğal bir yabani ot öldürücüsü yapar. Yabani otların tipik olarak bir sprey şişe limon suyu ile büyüdüğü alanı örtün. Ancak, asit seviyesi çalıları ve çiçekleri öldürmek için yeterli olduğundan, meyve suyunu başka bitkilere uygulamamaya dikkat edin.

 Etiketler : limon


Benzer Konular Kategoriler Giydirme Cephe Çatı Uygulamaları Söve Nedir Ahşabın Kimyasal Özellikleri Ahşap Bezeme Ahşap Birleşim ve Geçmeler Ahşap Kolonlar Ahşap Oyma Ahşap Panjur Kepenk Ahşap Silmeler ve Pervazlar Ahşap Sineklik Akustik Asma Tavan Akustik Tavan Karoları Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp Alçı Levhalar Alçı Vitray Yapımı Alçıpan Asma Tavan Arsa ve Bina Drenajı Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır Bahar Temizliği Stratejileri Banyo Tadilatı Banyo Temizliği Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir Beton Nedir Bina Cam Temizliği Binalarda Nem Kontrolü Buhar Tutucular Büyük Kapılar Cam Nedir Cam Takma Sistemleri Cıvata Nedir Çivi Nedir Denizlik Nedir Döner Kapılar Döşeme Malzemeleri Özellikleri Döşeme Nedir Drenaj Nedir Duman ve Isı Emme Tertibatları Duş Zemin Temizleme Duvar Aplikasyonu Duvar Bezeme Restorasyonu Duvar Kaplama Malzemeleri Elektrik Prizleri Epoksi Kaplamaları Nedir Ev Dekorasyonu Ev Tadilatı Ev Tekstili Nedir Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu Fasarit Nedir Fitiller ve Eşikler Gazbeton ve Köpükbeton Güneş Işığı Kullanımı Helikopterli Şap Isı İzolasyonu Yapı Tarzları Isı ve Sıcaklık Nedir Isıl Konfor Nedir İzole Camlar Kapı Menteşeleri Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri Konfor Alanı Nedir Kontrplak Kaplama Köpüklü Yangın Söndürme Kornişlerin Monte Edilmesi Mantolama Isı Yalıtımı Mastik Asfalt Kaplama Mimarlıkta Teknik Resim Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz Mutfak Tadilatı Nanoteknolojik Malzemeler Nem ve Isı Koruması Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları Parke Çeşitleri ve Uygulamaları Perde Temizleme Teknikleri Plastik Laminat Plastik Ürünler Sedef Kakma Su Çimento Oranı Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri Sürekli Zemin Kaplamaları Taban İzolasyon Sistemleri Taş Oyma Tekstil Zemin Kaplamaları Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri TV Antenleri Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme Vernik Nedir Vida Nedir Vinil Zemin Kaplamaları Yalıtımlı Cam Yangın Alarm Donanımları Yangın Fıskiyeleri Yangın Sistemleri Yangın Söndürme Tesisatları Yangına Dayanıklı Camlar Yangından Korunma Tertibatları Yapı Çelikleri Yapıştırıcılar NedirYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus