Kategoriler » Giydirme Cephe » Çatı Uygulamaları » Söve Nedir » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Arsa ve Bina Drenajı » Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır » Bahar Temizliği Stratejileri » Banyo Tadilatı » Banyo Temizliği » Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Binalarda Nem Kontrolü » Buhar Tutucular » Büyük Kapılar » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Denizlik Nedir » Döner Kapılar » Döşeme Malzemeleri Özellikleri » Döşeme Nedir » Drenaj Nedir » Duman ve Isı Emme Tertibatları » Duş Zemin Temizleme » Duvar Aplikasyonu » Duvar Bezeme Restorasyonu » Duvar Kaplama Malzemeleri » Elektrik Prizleri » Epoksi Kaplamaları Nedir » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Ev Tekstili Nedir » Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Işığı Kullanımı » Helikopterli Şap » Isı İzolasyonu Yapı Tarzları » Isı ve Sıcaklık Nedir » Isıl Konfor Nedir » İzole Camlar » Kapı Menteşeleri » Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri » Konfor Alanı Nedir » Kontrplak Kaplama » Köpüklü Yangın Söndürme » Kornişlerin Monte Edilmesi » Mantolama Isı Yalıtımı » Mastik Asfalt Kaplama » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz » Mutfak Tadilatı » Nanoteknolojik Malzemeler » Nem ve Isı Koruması » Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları » Parke Çeşitleri ve Uygulamaları » Perde Temizleme Teknikleri » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Sedef Kakma » Su Çimento Oranı » Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri » Sürekli Zemin Kaplamaları » Taban İzolasyon Sistemleri » Taş Oyma » Tekstil Zemin Kaplamaları » Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri » TV Antenleri » Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme » Vernik Nedir » Vida Nedir » Vinil Zemin Kaplamaları » Yalıtımlı Cam » Yangın Alarm Donanımları » Yangın Fıskiyeleri » Yangın Sistemleri » Yangın Söndürme Tesisatları » Yangına Dayanıklı Camlar » Yangından Korunma Tertibatları » Yapı Çelikleri » Yapıştırıcılar Nedir

ev temizleme

BANYO TEMİZLİĞİ

Banyoyu temizlemek asla göz alıcı bir iş değildir. Odanın bazı yönlerinin temizlenmesi kolaydır, diğer bölgelere ulaşmak daha zordur. Ancak, zaman zaman temiz bir banyo yapmak için bu alanların üstesinden gelinmesi gerekir. Bu sorunlu alanlara nasıl ulaşılacağı ve gıcırtılı bir temiz banyo yaptırmayla ilgili ipuçları için okumaya devam edin.
 
Zemini temizlemek yeterince kolay gözükse de, fayanslarınız olduğunda ve harçla ilgilenmeniz gerektiğinde zorlaşır. Bu dar hatlara ulaşmak zordur, yine de kesinlikle kir, enkaz ve kiri toplarlar ve arada bir dikkat edilmesi gerekir.
 
Bu banyo problemini çözmek için, banyo zeminden her şeyi çıkararak başlayın. Ardından, gevşek kalıntılardan kurtulmak için zemini süpürün veya süpürün. Daha sonra, zemine eşit bir şekilde yaymak için bir ovalama süngeri kullanarak tüm zeminde liberal bir karo ve harç temizleyici uygulayın.
 
Temizleme çözeltisinin beş ila 10 dakika beklemesine izin verin. Bu, herhangi bir kirin gevşemesini sağlar ve fırçalama adımını kolaylaştırır. Ardından süngeri kullanarak fırçalamaya başlayın. Ayrıca derzin bulunduğu fayansların arasını dikkatlice temizlemek için eski bir diş fırçası kullanın.
 
Temizlendikten sonra, çözeltiyi ılık suyla zeminden durulayın. Zemini temiz bir havluyla tamamen kurulayın.
 
Klozetin Arkası
 
Bu nokta ciddi bir şekilde iğrenç olabiliyor ve yalnızca daha fazla kir, bakteri toplayabiliyor ve temizlemeden daha uzun süre kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu nedenle, banyonuzu her temizlediğinizde tuvaletin arkasını temizlemelisiniz. Bununla birlikte, diz çöküp tuvaletin arkasındaki kollarınıza uzanma ihtimali çok kötü olabilir ve hatta iğrenç görünebilir. Bunu yapmaktan kaçınmak için, temizlik ürününüzü tuvaletin arkasına püskürterek ve uzun bir çubuğa tutturulmuş bir temizleme fırçasına veya süngerine uygulayarak başlayın. Uygun bir şekilde kullandığınız fırçayla bölgeyi ovalayın. İşiniz bittiğinde alanı kurutmak için bir değnek üzerine kuru bir sünger veya bir süpürgenin etrafına sarılmış bir havlu kullanın.
 
Tuvalet Altında
 
Tuvaletinizin altında da sorunlu bir alan olabilir. Tuvalette bir fırça kullanırken bile, bu noktayı kaçırmak kolaydır. İhtiyacı olanın dikkatini çekmesini sağlamak için, tuvaleti fırçanızla temizledikten sonra bir yarım bardak daha köpüren klozet temizleyici ekleyin. Birkaç dakika oturmasını ve kalınlaşmasını sağlayın. Tamamen köpürdükten sonra, derin bir temizlik için jantın altını ve çevresini ovalamak için eski bir diş fırçası kullanın. (Brüt, ama gerekli!)
 
Duş Başlığı
 
Herkes her zaman duş başlığını temizlemeyi düşünmüyor, ancak önemli bir banyo temizleme adımı. Duşunuzun bu kısmını temiz tutmamak, deliklerinin kir, kir ve mineral birikintileri nedeniyle tıkanması nedeniyle eşit olmayan şekilde duş püskürtmesine neden olabilir.
 
Bu temizleme adımı ilk başta biraz zor görünebilir, ancak duş başlığını temiz tutmak için kolay bir çözüm vardır. Aslında, onu duvardan ayırmanıza bile gerek yok!
 
Bunu yapmak için, duş başlığına sığacak büyüklükte bir lastik bant ve plastik torbaya ihtiyacınız olacak. Lastik bandı duş başlığının üstüne kaydırın ve bir veya iki kez kolun çevresini dolayın. Plastik çantanızı beyaz sirke ile doldurun. Torba açıklığını lastik bandın altına kaydırarak torbayı başa takın. Bir saat kadar oturmasına izin verin, ardından sıvıyı alandan temizlemek için duşunuzu çalıştırın. Duş başlığını yumuşak bir bezle parlatın.
 
Işık Fikstürü
 
Banyoların çoğunda makyajın bir parçası veya aynanın üstünde güzel aydınlatma armatürleri bulunur. İstenilen estetiği korumak ve yararlı bir ışık seviyesini korumak için düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Bir banyo çok fazla trafik gördüğü için, bu aydınlatma armatürleri kir, toz ve kir çekmeye meyillidir.
 
Bu armatürleri temizlemek için, bir güvenlik önlemi olarak banyoya güç sağlayan elektrik kesiciyi kapatın. Gerekirse, temizlik sırasında ışık kaynağı olarak el feneri veya taşınabilir lamba kullanın.
 
Sonra, ampulleri çıkarın ve armatürleri mümkün olduğunca aşağı çekin. Eğer demirbaşlarınız kaldırılamazsa, yerindeyken temizlenebilirler. Bu durumda, görevi yerine getirirken sağlam ayaklara sahip olduğunuzdan emin olun.
 
Armatürlerin dışını, toz ve gevşek kalıntıları gidermek için bir bez veya kuru kağıt havluyla silin. Yeni bir temizlik bezi alın ve armatürün içini silin. Nemli bir bez kullanarak, armatürleri Windex gibi bir temizleyiciyle nazikçe temizleyin. Parçaları havluyla kurulayın ve tekrar birleştirin. Son olarak, banyonuzdaki gücü tekrar sağlamak için kesiciyi tekrar açın.
 
Derin temiz bir banyo kesinlikle bir angarya olsa da, bir kez yapıldığında banyonuzun ne kadar lekesiz olduğunu seveceksiniz! Bu ipuçları ve püf noktaları, banyonuzun ulaşılması zor ve unutulmuş alanlarının bile pırıl pırıl parlamasını sağlamanın mükemmel bir yoludur.
 


Etiketler : banyo temizleme


Benzer Konular Kategoriler Giydirme Cephe Çatı Uygulamaları Söve Nedir Ahşabın Kimyasal Özellikleri Ahşap Bezeme Ahşap Birleşim ve Geçmeler Ahşap Kolonlar Ahşap Oyma Ahşap Panjur Kepenk Ahşap Silmeler ve Pervazlar Ahşap Sineklik Akustik Asma Tavan Akustik Tavan Karoları Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp Alçı Levhalar Alçı Vitray Yapımı Alçıpan Asma Tavan Arsa ve Bina Drenajı Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır Bahar Temizliği Stratejileri Banyo Tadilatı Banyo Temizliği Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir Beton Nedir Bina Cam Temizliği Binalarda Nem Kontrolü Buhar Tutucular Büyük Kapılar Cam Nedir Cam Takma Sistemleri Cıvata Nedir Çivi Nedir Denizlik Nedir Döner Kapılar Döşeme Malzemeleri Özellikleri Döşeme Nedir Drenaj Nedir Duman ve Isı Emme Tertibatları Duş Zemin Temizleme Duvar Aplikasyonu Duvar Bezeme Restorasyonu Duvar Kaplama Malzemeleri Elektrik Prizleri Epoksi Kaplamaları Nedir Ev Dekorasyonu Ev Tadilatı Ev Tekstili Nedir Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu Fasarit Nedir Fitiller ve Eşikler Gazbeton ve Köpükbeton Güneş Işığı Kullanımı Helikopterli Şap Isı İzolasyonu Yapı Tarzları Isı ve Sıcaklık Nedir Isıl Konfor Nedir İzole Camlar Kapı Menteşeleri Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri Konfor Alanı Nedir Kontrplak Kaplama Köpüklü Yangın Söndürme Kornişlerin Monte Edilmesi Mantolama Isı Yalıtımı Mastik Asfalt Kaplama Mimarlıkta Teknik Resim Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz Mutfak Tadilatı Nanoteknolojik Malzemeler Nem ve Isı Koruması Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları Parke Çeşitleri ve Uygulamaları Perde Temizleme Teknikleri Plastik Laminat Plastik Ürünler Sedef Kakma Su Çimento Oranı Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri Sürekli Zemin Kaplamaları Taban İzolasyon Sistemleri Taş Oyma Tekstil Zemin Kaplamaları Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri TV Antenleri Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme Vernik Nedir Vida Nedir Vinil Zemin Kaplamaları Yalıtımlı Cam Yangın Alarm Donanımları Yangın Fıskiyeleri Yangın Sistemleri Yangın Söndürme Tesisatları Yangına Dayanıklı Camlar Yangından Korunma Tertibatları Yapı Çelikleri Yapıştırıcılar NedirYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus