Kategoriler » Giydirme Cephe » Çatı Uygulamaları » Söve Nedir » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Arsa ve Bina Drenajı » Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır » Bahar Temizliği Stratejileri » Banyo Tadilatı » Banyo Temizliği » Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Binalarda Nem Kontrolü » Buhar Tutucular » Büyük Kapılar » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Denizlik Nedir » Döner Kapılar » Döşeme Malzemeleri Özellikleri » Döşeme Nedir » Drenaj Nedir » Duman ve Isı Emme Tertibatları » Duş Zemin Temizleme » Duvar Aplikasyonu » Duvar Bezeme Restorasyonu » Duvar Kaplama Malzemeleri » Elektrik Prizleri » Epoksi Kaplamaları Nedir » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Ev Tekstili Nedir » Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Işığı Kullanımı » Helikopterli Şap » Isı İzolasyonu Yapı Tarzları » Isı ve Sıcaklık Nedir » Isıl Konfor Nedir » İzole Camlar » Kapı Menteşeleri » Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri » Konfor Alanı Nedir » Kontrplak Kaplama » Köpüklü Yangın Söndürme » Kornişlerin Monte Edilmesi » Mantolama Isı Yalıtımı » Mastik Asfalt Kaplama » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz » Mutfak Tadilatı » Nanoteknolojik Malzemeler » Nem ve Isı Koruması » Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları » Parke Çeşitleri ve Uygulamaları » Perde Temizleme Teknikleri » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Sedef Kakma » Su Çimento Oranı » Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri » Sürekli Zemin Kaplamaları » Taban İzolasyon Sistemleri » Taş Oyma » Tekstil Zemin Kaplamaları » Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri » TV Antenleri » Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme » Vernik Nedir » Vida Nedir » Vinil Zemin Kaplamaları » Yalıtımlı Cam » Yangın Alarm Donanımları » Yangın Fıskiyeleri » Yangın Sistemleri » Yangın Söndürme Tesisatları » Yangına Dayanıklı Camlar » Yangından Korunma Tertibatları » Yapı Çelikleri » Yapıştırıcılar Nedir

ev temizleme

UÇUCU YAĞLAR İLE EV TEMİZLİĞİ

Uçucu yağlar evinizi, özellikle de tezgah, banyo ve daha fazlası için uygun fiyatlı DIY temizleyiciler içinde temizlemek için kullanılabilir. Bu sezon bahar temizliği ile uğraşırken neden harika temizlik çözeltisi bileşenleri yaptıklarını ve kendi temizleyicilerinizi nasıl ürettiklerini öğrenin.

Neden Uçucu Yağları Kullanmalı?

Temizlik ürünlerinizde uçucu yağların kullanılması birçok fayda sağlar. Birincisi ve en önemlisi, çoğu esansiyel yağ, aynı zamanda yumuşak iken doğal dezenfektanlar olarak işlev görerek, geleneksel temizlik ürünlerine eşlik eden sert ve potansiyel olarak zararlı kimyasalları atlamanızı sağlar. Bu yağlar, onları kirli bir banyo veya mutfak için mükemmel bir çözüm haline getiren antifungal özelliklere sahiptir.

Ev temizlik ürünlerinizde uçucu yağlar kullanmanın bir diğer avantajı harika aromasıdır. Bu bir avantajdır, ancak kesinlikle evinizdekilerin taze temizlenmiş bir odaya girer girmez farkedeceği bir durumdur. Son olarak, uçucu yağların ucuza elde edilmesi kolaydır, bu sayede temizlik ürünlerinizi kendiniz uygun bir şekilde yapabilmenizi sağlamak ve geliştirmek için uygun bir seçenek haline getirir.

Uçucu Yağlar ile Ev Temizleyiciler

Kendi ev temizleyicinizi sadece kolay değil, aynı zamanda temizlemede oldukça etkili olan uçucu yağlarla yapmak için tarifleri okuyun.

Limonlu Çok Amaçlı Temizleyici

Her zaman elde tutmak isteyeceğiniz çok yönlü bir temizleyici için iki bardak beyaz sirkeyi iki bardak su ile birleştirin. Bir çay kaşığı doğal bulaşık deterjanı 30 damla limon esansiyel yağı ve 20 damla melaleuca, çay ağacı olarak da bilinen esans yağı ile karıştırılır. Temizleyiciyi bir sprey şişesine koyun ve yüzeyleri temizlemek ve mikropları ve bakterileri öldürmek için kullanın. Limon esansiyel yağı sadece harika kokmakla kalmaz, aynı zamanda antifungal ve antibakteriyeldir. Melaleuca veya çay ağacı yağı arındırıcıdır ve taze bir aroması vardır.

Pencere ve Ayna Temizleyici

Hem pencereler hem de aynalar için kullanabileceğiniz bir çözüm için, üç fincan distile suyu çeyrek fincan ovma alkolü ile birleştirin. Çeyrek damla sirke ve 20 damla nane veya nane esansiyel yağı ekleyin. Bir sprey şişesinde birleştirin ve karıştırmak için sallayın. Nane ve nane esansiyel yağları iyi temizlik malzemeleri sağlar, çünkü bunlar doğal olarak antibakteriyeldir ve evinizin temiz ve mikropsuz kalmasına yardımcı olur.

Tuvalet Ovalama

Bir tuvaleti temizlemek, kimsenin dört gözle beklediği bir şey değildir, ancak bu kullanışlı temizleme çözümü ile kesinlikle geliştirilmiştir. Yarım bardak kabartma tozu, bir bardak sıvı bulaşık sabununun üçte biri, çeyrek fincan hidrojen peroksit ve 30 damla okaliptüs esansiyel yağını birleştirin. Son olarak, bir bardak suyun dörtte üçünü ekleyin ve karıştırın, depolamak için bir sıkma şişesine boşaltın. Tuvalete 20 dakika kadar bekleterek bol miktarda fışkırtın. Derin bir temizlik için tuvalet fırçasıyla fırçalayın. Okaliptüs esansiyel yağı antiseptik ve doğal bir deoderizer - tuvalet için mükemmel!

Halı Temizleyici

Halılar çeşitli koku ve lekeleri tutabilir, bu nedenle bu semptomları gidermek için bir çözüm bulmak şart! Kolay bir şey için, bir fincan kabartma tozu ile 30 damla limon esansiyel yağı küçük bir kapta birleştirin. Birlikte sallayın ve halınıza serpin. Gece boyunca oturmasına izin verin, sabahları tozu gidermek için kokudan kurtulun.

Taze Keten Spreyi

Doğal ve anında sıkıcı battaniyeleri, perdeleri ve diğer ev kumaşlarının yeni kokmasını sağlayan bu kolay temizlenebilir keten sprey ile çarşaflarınızı yenileyin. Bir sprey şişesinde, çeyrek bardak su ile üç yemek kaşığı cadı elaını birleştirin. 20 damla lavanta ve 15 damla tütsülenmiş uçucu yağ ekleyin ve şişeyi sallayın. Çarşaflara, yastık kılıflarına, perdelere ve tazelemek istediğiniz diğer çarşaflara püskürtün. Lavanta, yatak odanızdaki nevresimlerde kullanmak, stres giderici ve uykuyu arttırıcı olarak kabul edildiği için harika bir yağdır. Frankincense aynı zamanda doğal bir dezenfektandır ve bunu taze aroma ve temizlik özellikleri için mükemmel bir kombinasyon haline getirir.

Evinizde sert kimyasallar içeren temizlik malzemelerini değiştirmek için bu hızlı ve kolay tarifleri kullanın. Bu sadece büyük bir bütünsel yaklaşım değil aynı zamanda bu çözümler sizin için de uygun.Etiketler : ev temizleme


Benzer Konular Kategoriler Giydirme Cephe Çatı Uygulamaları Söve Nedir Ahşabın Kimyasal Özellikleri Ahşap Bezeme Ahşap Birleşim ve Geçmeler Ahşap Kolonlar Ahşap Oyma Ahşap Panjur Kepenk Ahşap Silmeler ve Pervazlar Ahşap Sineklik Akustik Asma Tavan Akustik Tavan Karoları Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp Alçı Levhalar Alçı Vitray Yapımı Alçıpan Asma Tavan Arsa ve Bina Drenajı Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır Bahar Temizliği Stratejileri Banyo Tadilatı Banyo Temizliği Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir Beton Nedir Bina Cam Temizliği Binalarda Nem Kontrolü Buhar Tutucular Büyük Kapılar Cam Nedir Cam Takma Sistemleri Cıvata Nedir Çivi Nedir Denizlik Nedir Döner Kapılar Döşeme Malzemeleri Özellikleri Döşeme Nedir Drenaj Nedir Duman ve Isı Emme Tertibatları Duş Zemin Temizleme Duvar Aplikasyonu Duvar Bezeme Restorasyonu Duvar Kaplama Malzemeleri Elektrik Prizleri Epoksi Kaplamaları Nedir Ev Dekorasyonu Ev Tadilatı Ev Tekstili Nedir Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu Fasarit Nedir Fitiller ve Eşikler Gazbeton ve Köpükbeton Güneş Işığı Kullanımı Helikopterli Şap Isı İzolasyonu Yapı Tarzları Isı ve Sıcaklık Nedir Isıl Konfor Nedir İzole Camlar Kapı Menteşeleri Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri Konfor Alanı Nedir Kontrplak Kaplama Köpüklü Yangın Söndürme Kornişlerin Monte Edilmesi Mantolama Isı Yalıtımı Mastik Asfalt Kaplama Mimarlıkta Teknik Resim Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz Mutfak Tadilatı Nanoteknolojik Malzemeler Nem ve Isı Koruması Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları Parke Çeşitleri ve Uygulamaları Perde Temizleme Teknikleri Plastik Laminat Plastik Ürünler Sedef Kakma Su Çimento Oranı Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri Sürekli Zemin Kaplamaları Taban İzolasyon Sistemleri Taş Oyma Tekstil Zemin Kaplamaları Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri TV Antenleri Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme Vernik Nedir Vida Nedir Vinil Zemin Kaplamaları Yalıtımlı Cam Yangın Alarm Donanımları Yangın Fıskiyeleri Yangın Sistemleri Yangın Söndürme Tesisatları Yangına Dayanıklı Camlar Yangından Korunma Tertibatları Yapı Çelikleri Yapıştırıcılar NedirYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus