yangına dayanıklı camlar

YANGINA DAYANIKLI CAMLAR 

Normal camlar yangın koruma kısmında şartlı olarak kullanılabilir. Yangın durumunda tek taraflı ısı etkisi ile float camlar kısa zamanda patlamakta, büyük yüzeyli parçalar dağılmakta ve bu şekilde zararlı kıvılcımların yayılma tehlikesi oluşmaktadır. Gittikçe artan yüksek yapıların ön cepheleri, korkuluk elemanları ve ayırıcı duvar olarak camların kullanımı, bir yangının çıkması durumunda tehlikeleri arttırmaktadır. Yapı ruhsatında tehlikeli cam kaplamalar gerekli yangın direnç süresi DIN 4102'ye göre belirlenmiştir. Burada aşağıdaki yangın direnç grupları saptanmıştır.

G30, G60, G90, G120, G180 

F30, F60, F90, F120, F180 

T30, T60, T90, T120, T186 

Yangına direnç grubu "G" 

Tanınmış "G-camları", alevlerin ve yangın gazının sızmasını belirli bir yangın süresi (örn. G30= 30 dakika) önlemelidir. G-Cam kaplamaları 3 olanak sağlar: 

Maksimal G60/G90'a kadar nokta ağ kaynaklı telli cam.

Özel ESG kombinasyonu izole cam irtibatı ile mevcuttur.

Ön germeli Borosilikat cam örn. Piran.Etiketler : yangın camları


Benzer Konular Yangın Yalıtımı Yangın Yalıtımı Anasayfa Duman ve Isı Emme Tertibatları Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri Köpüklü Yangın Söndürme Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri Yangın Alarm Donanımları Yangın Fıskiyeleri Yangın Sistemleri Yangın Söndürme Tesisatları Yangına Dayanıklı Camlar Yangından Korunma TertibatlarıYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım SDIT