Kategoriler » Giydirme Cephe » Çatı Uygulamaları » Söve Nedir » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Arsa ve Bina Drenajı » Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır » Bahar Temizliği Stratejileri » Banyo Tadilatı » Banyo Temizliği » Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Binalarda Nem Kontrolü » Buhar Tutucular » Büyük Kapılar » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Denizlik Nedir » Döner Kapılar » Döşeme Malzemeleri Özellikleri » Döşeme Nedir » Drenaj Nedir » Duman ve Isı Emme Tertibatları » Duş Zemin Temizleme » Duvar Aplikasyonu » Duvar Bezeme Restorasyonu » Duvar Kaplama Malzemeleri » Elektrik Prizleri » Epoksi Kaplamaları Nedir » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Ev Tekstili Nedir » Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Işığı Kullanımı » Helikopterli Şap » Isı İzolasyonu Yapı Tarzları » Isı ve Sıcaklık Nedir » Isıl Konfor Nedir » İzole Camlar » Kapı Menteşeleri » Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri » Konfor Alanı Nedir » Kontrplak Kaplama » Köpüklü Yangın Söndürme » Kornişlerin Monte Edilmesi » Mantolama Isı Yalıtımı » Mastik Asfalt Kaplama » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz » Mutfak Tadilatı » Nanoteknolojik Malzemeler » Nem ve Isı Koruması » Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları » Parke Çeşitleri ve Uygulamaları » Perde Temizleme Teknikleri » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Sedef Kakma » Su Çimento Oranı » Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri » Sürekli Zemin Kaplamaları » Taban İzolasyon Sistemleri » Taş Oyma » Tekstil Zemin Kaplamaları » Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri » TV Antenleri » Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme » Vernik Nedir » Vida Nedir » Vinil Zemin Kaplamaları » Yalıtımlı Cam » Yangın Alarm Donanımları » Yangın Fıskiyeleri » Yangın Sistemleri » Yangın Söndürme Tesisatları » Yangına Dayanıklı Camlar » Yangından Korunma Tertibatları » Yapı Çelikleri » Yapıştırıcılar Nedir

ev temizleme

BAHAR TEMİZLİĞİ

Kar eridi, havada sıcak bir esinti var ve küçük yeşil tomurcuklar yavaşça büyüyor. Bahar yolda ve bununla birlikte bahar temizliği de öyle! Yılın bu zamanı, birçok insanın evlerini en iyi durumda tutması için ihtiyaç duydukları mükemmel iştir, diğerleri ise gerçekten sabırsızlanıyor! Ben her ikisinden de biraz, kişisel olarak, temiz bir ev yapmayı seviyorum, ama bazen bunu yapabilmek için bu ekstra motivasyona ihtiyacım var.

Yıllar geçtikçe süreci daha kolay ve daha hızlı hale getirmek için bahar temizleme stratejileri olduğu ortaya çıktı. Evinizi temizlemenin bir yolunu arıyorsanız, sıcaklıklar yükseldi, bu sizin için!

Bir çok insan doğrudan plan yapmadan temizlemeye giderler ve kendilerini yapacak çok fazla iş yüzünden sarhoş ve bunalmış bulurlar. Sadece kısa bir süre sonra bulaşıkları atmak yerine hemen atlamak yerine, önce kendini organize etmeyi düşünebilirsin. Paspas kovasını doldurmadan veya lastik eldivenlerinizi takmadan önce bir kalem ve bir kağıt parçası alın ve bir koltuğa sahip olun. Bu, beyinleri beyin üzerinde kullanma zamanıdır ve sonunda size zaman kazandırır ve güçlük çıkarır.

Her şeyden önce, yapmanız gereken her şeyin bir kontrol listesini yazın. Tüm evi temizleyecekseniz, oldukça uzun bir kontrol listesi olabilir, bu yüzden odanızı odaya göre düzenlemenizi tavsiye ederim. Kendi evimi temizlerken, her odadaki yukarıdan aşağıya doğru çalışıyorum, tavan vantilatörlerini zemini paspaslamak için toz boyamaya başlıyorum. Ayrıca evde, yukarıdan aşağıya, odadan bodrum katına kadar çalışıyorum. Kontrol listeniz aynı sırada olmak zorunda değildir, ancak en azından başarmak istediğiniz her şeyi bir yere yazın, böylece her bir şeyi kontrol ederken, her şeyi ele aldığınızı bilerek bu memnuniyeti hissedebilirsiniz. Yazabileceğiniz şeyler şunlar olabilir: pencereleri temizleyin, süpürgelikleri silin, halıları yıkayın, vb.

Tüm evin bahar temizliği biraz zaman alıyor. Evinizin büyüklüğüne ve ne yapmak istediğinize bağlı olarak, hafta sonunun tamamı olmasa da, en az bir tam gün ayırmanızı öneririm. Acele etmeye çalışmayın çünkü bu, her evin baharda ihtiyaç duyacağı derinliği ve temizliğini yapmanın tam zamanı. Yapacak iş miktarında cüret ediyorsanız, tüm süreçle ilgili zihniyetinizi değiştirmeye çalışın. Bir gülümseme koyun, melodileri yükseltin ve eğlenin, bir pizza ödülü ile aile aktivitesi yapın ya da sonunda eğlenceli bir gezi yapın!

Artık ne yapılması gerektiğini bildiğinize ve bunu yapmak için yeterli zaman ayırdığınıza göre, ihtiyacınız olacak tüm temizlik malzemelerine sahip olduğunuzdan emin olmanın zamanı geldi. Yeterince paçavra veya kağıdın var mı? Yeterince yer temizleyici ve bulaşık deterjanı var mı? Yeni bir vakum filtresine mi ihtiyacınız var (değiştirmeyi her zaman unuttuğum bir şey)? Kendinizi bir orta temizlik çılgınlığı rahatsızlıktan kurtarmak için önceden tükendi ve bu şeyler üzerinde stok.

Bir yandan kontrol listeniz, diğerindeki temizlik malzemeniz sayesinde işe gitme zamanı! Ve ister inan ister inanma, temizlemeden önce hazırlamanın tümü bu işlemi çok daha kolay ve daha hızlı hale getirecek. O kontrol listesi, oda oda, angarya işleri ile sorunsuz bir şekilde yelken açacaksınız. Sen bilmeden önce, bitmiş olacaksın! Fakat iyi ve derin bir temizlik yaptığınızdan emin olun. Mobilyaların arkasına geçin, her şeyi temizleyin ve hatta bir halı temizleyici kiralayın. Günün veya hafta sonunun sonunda, yaptığınız için memnun olacaksınız.

Birçok insan bu adımı atlamaya meyillidir, ancak evinizi temizlemeye bahar ayıracağınız takdirde, hepsini de yapabilirsiniz. Şahsen her mevsimde en az bir kere eşyalarımızın içinden geçmeye çalışıyorum, ancak büyük garaj temizliği sırasında nihayet garaj kapısını açtığımda ve evin her yerini tamamen temizlediğimde. Artık uymayan kıyafetleri, artık oynanmayan oyuncakları ve Netflix'ten bu yana dokunmadığınız DVD koleksiyonunu toplayın. Ardından bağış yapın. (Aynı zamanda, şapka ve eldivenleri, kışlık botları ve polar PJ'leri saklayabilir ve ilkbahar ceketlerini, elbiseleri ve yağmur botlarını çıkarabilirsiniz!)

Hiç şüphe yok ki, eşyaların üzerinden geçmek zaman alabilir, ancak yapılması gerekiyor ve bunu yapmak için zaten bahar temizliği yaptığınız zamandan daha iyi zamanınız var mı? Mutfağınıza ve banyo dolaplarınıza bakmak için bir saat kadar sürebilir. Makyajı, ilacı ve süresi dolan vitaminleri uygun şekilde elden çıkardığınızdan emin olun. Ardından, bozulmayan son kullanma tarihlerinizi de kontrol edin ve uygun şekilde döndürün. Bunu yaparken, dolaplarınızın içini kolayca silme imkanı sunar.Etiketler : bahar temziliği


Benzer Konular Kategoriler Giydirme Cephe Çatı Uygulamaları Söve Nedir Ahşabın Kimyasal Özellikleri Ahşap Bezeme Ahşap Birleşim ve Geçmeler Ahşap Kolonlar Ahşap Oyma Ahşap Panjur Kepenk Ahşap Silmeler ve Pervazlar Ahşap Sineklik Akustik Asma Tavan Akustik Tavan Karoları Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp Alçı Levhalar Alçı Vitray Yapımı Alçıpan Asma Tavan Arsa ve Bina Drenajı Asma Tavan Panelleri Nasıl Takılır Bahar Temizliği Stratejileri Banyo Tadilatı Banyo Temizliği Beklenmedik Konuklar için Ev Nasıl Temizlenir Beton Nedir Bina Cam Temizliği Binalarda Nem Kontrolü Buhar Tutucular Büyük Kapılar Cam Nedir Cam Takma Sistemleri Cıvata Nedir Çivi Nedir Denizlik Nedir Döner Kapılar Döşeme Malzemeleri Özellikleri Döşeme Nedir Drenaj Nedir Duman ve Isı Emme Tertibatları Duş Zemin Temizleme Duvar Aplikasyonu Duvar Bezeme Restorasyonu Duvar Kaplama Malzemeleri Elektrik Prizleri Epoksi Kaplamaları Nedir Ev Dekorasyonu Ev Tadilatı Ev Tekstili Nedir Evinizde Limon Kullanmanın 10 Yolu Fasarit Nedir Fitiller ve Eşikler Gazbeton ve Köpükbeton Güneş Işığı Kullanımı Helikopterli Şap Isı İzolasyonu Yapı Tarzları Isı ve Sıcaklık Nedir Isıl Konfor Nedir İzole Camlar Kapı Menteşeleri Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri Konfor Alanı Nedir Kontrplak Kaplama Köpüklü Yangın Söndürme Kornişlerin Monte Edilmesi Mantolama Isı Yalıtımı Mastik Asfalt Kaplama Mimarlıkta Teknik Resim Mutfak Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz Mutfak Tadilatı Nanoteknolojik Malzemeler Nem ve Isı Koruması Ofis ve Konut Asma Tavan Uygulamaları Parke Çeşitleri ve Uygulamaları Perde Temizleme Teknikleri Plastik Laminat Plastik Ürünler Sedef Kakma Su Çimento Oranı Sürdürülebilir Zemin Kaplama Çözümleri Sürekli Zemin Kaplamaları Taban İzolasyon Sistemleri Taş Oyma Tekstil Zemin Kaplamaları Tozlu Yangın Söndürme Sistemleri TV Antenleri Uçucu Yağlar ile Ev Temizleme Vernik Nedir Vida Nedir Vinil Zemin Kaplamaları Yalıtımlı Cam Yangın Alarm Donanımları Yangın Fıskiyeleri Yangın Sistemleri Yangın Söndürme Tesisatları Yangına Dayanıklı Camlar Yangından Korunma Tertibatları Yapı Çelikleri Yapıştırıcılar NedirYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım AnkaPlus