ahşap garaj kapısı

BÜYÜK KAPILAR

Garaj ve buna benzer yerler için asma kapılar elastik telli veya balans ağırlıklı katlama sarkaç niteliktedir. 

Bu tür asma kapıların bir duvarlı, çift duvarlı olarak bir kısmı camla veya tamamı camla kaplıdır. Bu tür kapılar, ahşap, plastik, alüminyum, galvanizli seçik sac kaplamalardan yapılır. En fazla geçiş ölçüsü 4,82 x 1,96 m, maksimal kanat büyüklüğü ise takriben 10 m2 dir. Yuvarlak ve segman yuvarlağı şeklinde inşa imkanı mevcuttur. Uzaktan kumanda veya tavan kapı kumandası ile rahat kullanım imkanı vardır. 

Katlamalı sarkaç kapı, bölmeli kapı, teleskop sarkaç kapı ve tekerlekli kapılar alüminyumdandır. Tek veya çok kaplamalı büyük kapılar ise endüstri yapısı, trafik inşaatı, atölye yeri inşaatı için olup en fazla 18 m genişliğinde ve 6 m yüksekliğindedir. Bu model kapılarda kullanılan gereçler şunlardır : Kordon anahtar, ışık kutuları, indüksiyon veya kablosuz uzaktan kumanda kontak travers.

Geçişli kapılar hızlı kapanan kapılardır. PVC sarkaç büyük kapı saydam, aşınmaya ve kırılmaya dayanıklıdır. Bu kapı, kordonlu tente olarak ısıtılan depo ambarlarına yük yüklemek için lastik çıtalı kapı siperi veya lastik çemberli kapı siperine sahiptir. Aynı zamanda kış şartlarında yük yüklemek ve kaldırmak amacıyla da kullanılırlar. 

Yangın koruma kapıları, T30,T90 tek ve çift kanatlı yangın koruma sürme kapılardır. Bu kapılar sürgülü, katlamalı veya sarkmalı kapı olarak yangın duvarı kapağı halinde elektrik irtibatından bağımsız olarak çalıştırılmalıdır. En önemli özellikleri yangın anında otomatik olarak kapanmalarıdır.  Etiketler : büyük kapılar


Benzer Konular Kategoriler Hakkımızda Çatı Uygulamaları İletişim Mantolama Nedir Ahşabın Kimyasal Özellikleri Ahşap Bezeme Ahşap Birleşim ve Geçmeler Ahşap Kolonlar Ahşap Oyma Ahşap Panjur Kepenk Ahşap Silmeler ve Pervazlar Ahşap Sineklik Akustik Asma Tavan Akustik Tavan Karoları Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp Alçı Levhalar Alçı Vitray Yapımı Alçıpan Asma Tavan Banyo Tadilatı Beton Nedir Bina Cam Temizliği Büyük Kapılar Cam Nedir Cam Takma Sistemleri Cıvata Nedir Çivi Nedir Denizlik Nedir Döner Kapılar Döşeme Nedir Duvar Aplikasyonu Duvar Bezeme Restorasyonu Duvar Kaplama Malzemeleri Elektrik Prizleri Ev Dekorasyonu Ev Tadilatı Fasarit Nedir Fitiller ve Eşikler Gazbeton ve Köpükbeton Güneş Işığı Kullanımı Kapı Menteşeleri Kontrplak Kaplama Kornişlerin Monte Edilmesi Mimarlıkta Teknik Resim Mutfak Tadilatı Nanoteknolojik Malzemeler Plastik Laminat Plastik Ürünler Sedef Kakma Su Çimento Oranı Taş Oyma TV Antenleri Vernik Nedir Vida Nedir Yapıştırıcılar NedirYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım SDIT