Mimarlıkta Teknik Resim » Teknik Resim Anasayfa » Akaryakıt İstasyonu Tasarımı » Alçak ve Aşağı Gerilmiş Konstrüksiyon » Asansörler » Atölye Binaları Tasarımı » Banka Binası Tasarımı » Bebek ve Çocuk Bakımevleri » Betonarme Temeller » Bina Pencereleri » Bina Tasarımında Zemin » Bina Temeli Nedir » Bisikletli Ulaşım » Boşluklu Kafes Yapılar » Büyük Kasap ve Depo » Cam Pasajlar » Çelik Halat Taşıyıcı Tertibatlar » Çini Mürekkebi » Çini Mürekkepli Teknik Çizim Kalemleri » Çizgi Kalınlıkları ve Türleri » Çizim Hazırlığı ve Çizim » Çizim Masaları » Çocuk Oyun Parkları » Detay Projeleri » Doktor Muayenehaneleri » Döşemeler » Dükkan Tasarımı » Eğri Cetvelleri » Endüstriyel Yapı Tasarımı » Ev İnşa Çeşitleri » Ev Konumu » Geçit Bağlantılı Binalar » Gençlik Kampları » Golf Sahaları » Hastane Tasarımı » Havaalanı Tasarımı » Hipodrom Tesisleri » Hotel/Motel Tasarımı » Huzurevi Tasarımı » İç Mekan Düzenleme Projesi » İdari Bina Tasarımı » İklime Göre Renk Tasarımı » İşlev Fonksiyon Şeması » Katlı Yapı Tarzındaki Konutlar » Kavaliyer Perspektif » Kazık Temel Nedir » Kesin Proje » Kesit Nedir » Kütüphane Tasarımı » Kuyu Temeller » Lokanta Tasarımı » Mimari Çizim Yapmak » Mimari Proje Çizimi » Mimari Proje Ölçekleri » Mimari Tasarım Sürecinin Alt Süreçleri » Mimari Tasarım Yöntemleri » Mimarlık Nedir » Mimarlık Ofislerinin Verdiği Hizmetler » Mimarlıkta Eskiz Çizimleri » Mimarlıkta Ön Proje Çizimi » Müze Tasarımı » Okul Binası Tasarımı » Ölçeklendirilen Ön Proje Taslakları » Ölçü Cetvelleri » Ölçü ve İnsan » Palplanş Nedir » Paralel Çizgi Çizme Gereci » Paratonerler » Park Etme Yapıları » Plastik Materyaller » Proje Çoğaltma ve Dosyalama » Projelerin Boyutlandırılması » Şablon Cetvelleri » Sauna Nasıl Yapılır » Sığınaklar » Sinema Salonları » Spor Salonu » Stadyum Tasarımı » T Cetveli ve Paralel Cetvel » Tank Depoları » Teknik Çizim Kağıtları » Teknik Çizim Kurşun Kalemler » Teknik Çizime Yardımcı Gereçler » Teknik Resim Pergelleri » Teknik Resim Silgileri » Teknik Resimde Gönye » Temel Çukuru » Tenis Kortu Tasarımı » Teras Evler » Tesisat Tasarımı » Tiyatro Binası Tasarımı » Tolerans Ölçü Oranları » Üç Kenarlı Redüksiyon Ölçekli Cetvel » Uygulama Projesi » Uygulamaya Yönelik Ayrıntıda Tasarım » Yapı Tasarımı Soru Listesi » Yapı Temellerinin Uygulanması » Yat Limanı Tasarımı » Yer ve Temel Yapı » Yüzeysel Temeller

ahşap parke fiyatları

DÖŞEMELER

Açık veya kapalı yapı biçiminde tamamı ahşap veya ahşap levha taşıyıcısı olan ahşap kiriş tavanı. Beton plasterlerinin kullanımı ses yalımını 60 mm arttırmaktadır. Parça veya tam montaj tavanları kuru, kaplamasız olarak hemen kullanılır biçimde uygulanılır. 

Masif tavanlar : Kirişlerin aks aralığı 250-375-500-625-750-1000- 1250 mm olmalıdır. 

Betonarme plak döşemeler çapraz olarak takviyelidir. Kenar oranı 1/1,5'igeçmemelidir. Kalınlık 7 cm olup yaklaşık 15 cm'ye kadar ekonomiktir. Bu tavanlar yerinde beton dökülmesi ile tamamlanmaktadır. Tavan kalınlığı 10-26 cm’dir. Konstrüksiyon, konvensiyonel yapının faydaları ile hazır yapının avantajlarını birleştirmektedir. 

Plak genişliği en çok 2,20 m olmalıdır. Tavan, fugaların macunlanmasından sonra sıvasız olarak boyanabilir durumdadır.

Tuğla tavanlar hazır tavan olarak da kullanılabilir. Döşeme kalınlığı 19+21,5cm max. kolon aralığı ise 6,48m olmalıdır. Tavan parça genişliği 1 m'dir. Üst beton gerekmemektedir. Germe beton, boşluklu levha döşemeler ile serbest taşıyıcı ondan gerilimli hazır beton parçalarından oluşmaktadır. Bu parçaların içinin boş olmasından dolayı levhaların özgül ağırlığı düşüktür. İçi boş levha tavanları fuga dökümü ile birbirine bağlanmaktadır. Plak kalınlığı 15-18 cm, genişliği 1,20 m, uzunluğu 7,35 m'dir.

Karma, çelik döşeme : Trapez ve bağlantı tavan profili, galvanizli çelik saçtan yapılmış kaplama ve tavan için temel maddelerdir.

YER DÖŞEMELERİ

Döşemeler, odaların genel görünümünü, bakım masrafını ve oturma değerini önemli ölçüde belirler.

Doğal döşeme taşları: Salvanit, arduvaz ve kumtaşı levhaları kırılmış ya da yarı veya tam zımparalanmış olarak döşenebilir. Kesilmiş levha, mermer, kumtaşı ve püskürük taş çeşitlerinin muhtelif şekilde üst yüzey işleme imkanları vardır. Döşeme, harç veya şap kullanılarak yapılır. 

Mozaik döşeme: Muhtelif renkteki taşlar kullanılır. Materyal: cam, seramik ya da doğal taş çimento harcıyla döşenir veya yapıştırılır. 

Seramik döşeme levhaları : Seramik, toprak, mozaik, sinter levhaları, kil parçacıklarının yakılmasından ötürü su çekmez, donmaz ve asit barındırmazlar. Buna rağmen, mekanik bir aşınma oluşabilse de sürekli olmamak koşuluyla yağ barındırmazlar. 

Parke Döşeme: Tabi ahşaptandır ve parke çubukları, levha, mozaik parke çubukları, parke döşemeleri mevcut 280 çeşitten sadece bir kaçıdır. 

Hazır parke elemanlarının üst tabakası meşe ya da üç parke ahşap çeşidinin birinden oluşmaktadır. 

Ahşap döşemeler için tahta türleri: Alman çamı, oyuklu ve yaylı ahşap için Norveç çamı, Amerikan Redpine tahtası ya da Pitschpine-Saps tahtaları. 

Ahşap kaplama (Çapraz kesilmiş odun): Kare ve daire şeklinde alt beton üzerine döşenmektedir.Etiketler : yer döşemeleri, tavan döşemeleri


Benzer Konular Mimarlıkta Teknik Resim Teknik Resim Anasayfa Akaryakıt İstasyonu Tasarımı Alçak ve Aşağı Gerilmiş Konstrüksiyon Asansörler Atölye Binaları Tasarımı Banka Binası Tasarımı Bebek ve Çocuk Bakımevleri Betonarme Temeller Bina Pencereleri Bina Tasarımında Zemin Bina Temeli Nedir Bisikletli Ulaşım Boşluklu Kafes Yapılar Büyük Kasap ve Depo Cam Pasajlar Çelik Halat Taşıyıcı Tertibatlar Çini Mürekkebi Çini Mürekkepli Teknik Çizim Kalemleri Çizgi Kalınlıkları ve Türleri Çizim Hazırlığı ve Çizim Çizim Masaları Çocuk Oyun Parkları Detay Projeleri Doktor Muayenehaneleri Döşemeler Dükkan Tasarımı Eğri Cetvelleri Endüstriyel Yapı Tasarımı Ev İnşa Çeşitleri Ev Konumu Geçit Bağlantılı Binalar Gençlik Kampları Golf Sahaları Hastane Tasarımı Havaalanı Tasarımı Hipodrom Tesisleri Hotel/Motel Tasarımı Huzurevi Tasarımı İç Mekan Düzenleme Projesi İdari Bina Tasarımı İklime Göre Renk Tasarımı İşlev Fonksiyon Şeması Katlı Yapı Tarzındaki Konutlar Kavaliyer Perspektif Kazık Temel Nedir Kesin Proje Kesit Nedir Kütüphane Tasarımı Kuyu Temeller Lokanta Tasarımı Mimari Çizim Yapmak Mimari Proje Çizimi Mimari Proje Ölçekleri Mimari Tasarım Sürecinin Alt Süreçleri Mimari Tasarım Yöntemleri Mimarlık Nedir Mimarlık Ofislerinin Verdiği Hizmetler Mimarlıkta Eskiz Çizimleri Mimarlıkta Ön Proje Çizimi Müze Tasarımı Okul Binası Tasarımı Ölçeklendirilen Ön Proje Taslakları Ölçü Cetvelleri Ölçü ve İnsan Palplanş Nedir Paralel Çizgi Çizme Gereci Paratonerler Park Etme Yapıları Plastik Materyaller Proje Çoğaltma ve Dosyalama Projelerin Boyutlandırılması Şablon Cetvelleri Sauna Nasıl Yapılır Sığınaklar Sinema Salonları Spor Salonu Stadyum Tasarımı T Cetveli ve Paralel Cetvel Tank Depoları Teknik Çizim Kağıtları Teknik Çizim Kurşun Kalemler Teknik Çizime Yardımcı Gereçler Teknik Resim Pergelleri Teknik Resim Silgileri Teknik Resimde Gönye Temel Çukuru Tenis Kortu Tasarımı Teras Evler Tesisat Tasarımı Tiyatro Binası Tasarımı Tolerans Ölçü Oranları Üç Kenarlı Redüksiyon Ölçekli Cetvel Uygulama Projesi Uygulamaya Yönelik Ayrıntıda Tasarım Yapı Tasarımı Soru Listesi Yapı Temellerinin Uygulanması Yat Limanı Tasarımı Yer ve Temel Yapı Yüzeysel TemellerYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım SDIT