Kategoriler » Hakkımızda » Çatı Uygulamaları » İletişim » Mantolama Nedir » Ahşabın Kimyasal Özellikleri » Ahşap Bezeme » Ahşap Birleşim ve Geçmeler » Ahşap Kolonlar » Ahşap Oyma » Ahşap Panjur Kepenk » Ahşap Silmeler ve Pervazlar » Ahşap Sineklik » Akustik Asma Tavan » Akustik Tavan Karoları » Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp » Alçı Levhalar » Alçı Vitray Yapımı » Alçıpan Asma Tavan » Andezit Taşı Nedir » Atış Yeri Tesisleri » Banyo Tadilatı » Bazalt Taşı Nedir » Beton Nedir » Bina Cam Temizliği » Bina Güçlendirme » Bina ve Arazi Emniyeti » Bisiklet Kroskantrisi » Büyük Kapılar » Buz Sporları Salonları » Cam Nedir » Cam Takma Sistemleri » Çiftlik Tasarımı » Cıvata Nedir » Çivi Nedir » Dekoratif Mobilya Uygulamaları » Denizlik Nedir » Depolama Sistemleri » Dış Duvarlar Alçak Enerji Yapı Şekli » Doğal Havalandırma » Dokuma Duvar Kaplamaları » Döner Kapılar » Döşeme Nedir » Döşeme Sistemleri » Duvar Aplikasyonu » Duvar Bezeme Restorasyonu » Elektrik Prizleri » Enerji Santrali » Engelliler İçin Mekan Tasarımı » Eşyanın Görünümü İçin Ölçü Olarak Göz » Ev Dekorasyonu » Ev Tadilatı » Fasarit Nedir » Fitiller ve Eşikler » Gazbeton ve Köpükbeton » Güneş Evleri » Güneş Işığı Kullanımı » Hareket Derzleri » Havalandırma Sistemi » Havalandırma Sistemleri DIN 18 017 » Hayvan Kümesleri » Hidroelektrik Tesisleri » Kalıp ve İskele Sistemleri » Kapalı Yüzme Havuzu » Kapı Kilit Sistemleri » Kapı Menteşeleri » Karayolu Elemanları Genel Tanımlar » Kayakla Atlama Tepeleri » Kilit Sistemleri DIN18252 » Kontrplak Kaplama » Kornişlerin Monte Edilmesi » Ksilolit Kaplama » Kumtaşı Nedir » Linolyum Kaplama » Macun Nedir » Mekan Ölçüsü Alma » Merdiven Nedir » Mimaride Doğal Taş Kullanımı » Mimarlıkta Teknik Resim » Mutfak Tadilatı » Nanoteknolojik Malzemeler » Oda İklimi Nedir » Ölçüler ve Ağırlıklar » Plastik Laminat » Plastik Ürünler » Rögar ve Büz Yapımı » Şantiye Nedir » Sedef Kakma » Soğutma Tesisleri » Solar Mimarisi » Strüktürel Çerçeveler » Su Çimento Oranı » Taban İzolasyon Sistemleri » Tahta Rabıta Nedir » Taş Oyma » Taşıyıcı Sistemler » Tekerlekli Paten Sahaları » Tekstil Yapılar » Toprak İşleri » TV Antenleri » Ulaşım Nedir » Vernik Nedir » Vida Nedir » Yangın Sistemleri » Yangına Dayanıklı Camlar » Yapı Biyolojisi » Yapı Elemanları » Yapı Havalandırma Tekniği » Yapı Sistemleri » Yapı Taşlarının Özellikleri » Yapı Türleri » Yapıştırıcılar Nedir » Yollar ve Caddeler » Yüksek Yapılarda Gaz Tesisatı » Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

tekstil yapılar nedir

TEKSTİL YAPILAR

Çadırların ve tekstil çatıların konstrüksiyonu gittikçe yaygınlaşmaktadır. Günümüzde artık, eski çadır ve çatılardan yola çıkılarak, çeşitli teknik, komplike tekstil yapılara geçilmektedir.

Materyal : Kimyasal fiber dokusu ( polyester ) tekstil taşıyıcı materyaldir. Bu materyal çift taraflı, aşınmaya dayanıklı ve koruyucu PVC tabakasıyla kaplıdır.

Özellikler : Dayanıklı ( kar ve rüzgar yükünü kaldırır ), çürümez, zararlı doğal maddelere karşı kirlenmez ve su tutmaz.

Ağırlık : 800 – 1200 g/m2

Işık Geçirgenliği : %50’ye kadar ışık geçirmez.

Yangın Koruyucu : DIN 4102 ‘ye göre zor yanar.

Dayanma Süresi : 15-20 yıl.

Şekil : Tüm renk ve şekillerde mevcuttur.

İşlenme : Rulo şeklinde üretilir. Genişliği 1 ile 3 m arasında değişir, fakat sıkça kullanılan genişlik 1,5 m dir. Uzunluğu 2000 lfdm’ye ( metretül ) kadar çıkabilir. Kesim ise konstrüksiyona bağlıdır. Birleştirme, dikme, kaynak, yapıştırma veya zımbalama ile gerçekleştirilebilir.

EKLENEBİLEN STANDART SİSTEMLER

Standart sistemler sonsuz biçimde genişletilebilir, dörtgen, üçgen, daire ve çok yüzlü farklı alan şekilleri üzerine konabilirler.

Kullanım Alanları : Bağlantı geçişlerinde, duraklarda, pavyonlarda gölgelik olarak kullanılabilir.

İSKELET SALONLARI

Ahşap, çelik veya alüminyumdan yapılan iskeleler üzerine membran koruyucu olarak gerilmektedir.

Kullanım Alanları : Sergi, depo ve sanayi salonları olarak kullanılır.

ŞİŞME SALONLAR

Örtü, hafif tazyikli hava tarafından taşınmaktadır. Hava savakları taşıyıcı havanın kuvvetli bir şekilde akmasını önlemektedir. Yapıya ısıtıcı yerleştirilebilir. Ek yalıtım iç örtüyle gerçekleştirilir. Genişliği 45 m’dir, uzunlukta sınırlama mevcut değildir.

Kullanım Alanları : Dergi, depo, sanayi ve spor salonu, ayrıca yüzme havuzları ve inşaatlarda çatı olarak kullanılabilirler.

GERME KONSTRÜKSİYONLARI

Membran, halat ve saten yardımıyla kenarlardan gerilir. Membran malzemeleri daha iyi bir ısı izolasyonu elde etmek için çok katlı olarak gerilebilir. Germe genişliği 100 m’nin üzerine çıkabilmektedir.

Kullanım Alanları : Sergilerde, sanayide, spor salonu olarak toplantı ve spor kuruluşlarında ayrıca gölgelik olarak da kullanılabilir.Etiketler : tekstil yapılar, şişme salonlar, germe konstrükiyonlar


Benzer Konular Kategoriler Hakkımızda Çatı Uygulamaları İletişim Mantolama Nedir Ahşabın Kimyasal Özellikleri Ahşap Bezeme Ahşap Birleşim ve Geçmeler Ahşap Kolonlar Ahşap Oyma Ahşap Panjur Kepenk Ahşap Silmeler ve Pervazlar Ahşap Sineklik Akustik Asma Tavan Akustik Tavan Karoları Alçı Kartonpiyer Ters Kalıp Alçı Levhalar Alçı Vitray Yapımı Alçıpan Asma Tavan Andezit Taşı Nedir Atış Yeri Tesisleri Banyo Tadilatı Bazalt Taşı Nedir Beton Nedir Bina Cam Temizliği Bina Güçlendirme Bina ve Arazi Emniyeti Bisiklet Kroskantrisi Büyük Kapılar Buz Sporları Salonları Cam Nedir Cam Takma Sistemleri Çiftlik Tasarımı Cıvata Nedir Çivi Nedir Dekoratif Mobilya Uygulamaları Denizlik Nedir Depolama Sistemleri Dış Duvarlar Alçak Enerji Yapı Şekli Doğal Havalandırma Dokuma Duvar Kaplamaları Döner Kapılar Döşeme Nedir Döşeme Sistemleri Duvar Aplikasyonu Duvar Bezeme Restorasyonu Elektrik Prizleri Enerji Santrali Engelliler İçin Mekan Tasarımı Eşyanın Görünümü İçin Ölçü Olarak Göz Ev Dekorasyonu Ev Tadilatı Fasarit Nedir Fitiller ve Eşikler Gazbeton ve Köpükbeton Güneş Evleri Güneş Işığı Kullanımı Hareket Derzleri Havalandırma Sistemi Havalandırma Sistemleri DIN 18 017 Hayvan Kümesleri Hidroelektrik Tesisleri Kalıp ve İskele Sistemleri Kapalı Yüzme Havuzu Kapı Kilit Sistemleri Kapı Menteşeleri Karayolu Elemanları Genel Tanımlar Kayakla Atlama Tepeleri Kilit Sistemleri DIN18252 Kontrplak Kaplama Kornişlerin Monte Edilmesi Ksilolit Kaplama Kumtaşı Nedir Linolyum Kaplama Macun Nedir Mekan Ölçüsü Alma Merdiven Nedir Mimaride Doğal Taş Kullanımı Mimarlıkta Teknik Resim Mutfak Tadilatı Nanoteknolojik Malzemeler Oda İklimi Nedir Ölçüler ve Ağırlıklar Plastik Laminat Plastik Ürünler Rögar ve Büz Yapımı Şantiye Nedir Sedef Kakma Soğutma Tesisleri Solar Mimarisi Strüktürel Çerçeveler Su Çimento Oranı Taban İzolasyon Sistemleri Tahta Rabıta Nedir Taş Oyma Taşıyıcı Sistemler Tekerlekli Paten Sahaları Tekstil Yapılar Toprak İşleri TV Antenleri Ulaşım Nedir Vernik Nedir Vida Nedir Yangın Sistemleri Yangına Dayanıklı Camlar Yapı Biyolojisi Yapı Elemanları Yapı Havalandırma Tekniği Yapı Sistemleri Yapı Taşlarının Özellikleri Yapı Türleri Yapıştırıcılar Nedir Yollar ve Caddeler Yüksek Yapılarda Gaz Tesisatı Yükseltilmiş Döşeme SistemleriYedigün Digital
E-Mail : info@yedigun.com
Reklam : reklam@yedigun.com
© Copyright 2015 Yedigün Digital Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım SDIT